Breukink: “Absoluut een Tour voor de klimmers”
Na de officiële voorstelling van het parcours van de Tour de France 2011 kijkt de ploegleiding van Rabobank nu al uit naar juli volgend jaar. De zes bergetappes, samen goed voor vier aankomsten bergop, een ploegentijdrit en slechts één individuele tijdrit, die dan nog op geaccidenteerd parcours verreden wordt, bieden perspectieven voor een goede eindnotering van kopman Robert Gesink. Technisch directeur Erik Breukink blikt vooruit.
“Het is absoluut een Tour voor klimmers en niet-tijdrijders. Helemaal in het voordeel van mannen als Robert Gesink, maar ook Andy Schleck”, zegt Breukink op RaboSport. “De tijdrit (op de voorlaatste dag, red.) kan eventueel wel beslissend zijn tussen de klimmers onderling. Het is in elk geval een Tour waar de allrounders minder gelukkig mee zullen zijn, want de klimmers hebben veel kansen verschillen te maken in zeer selectieve etappes.”
Het zwaartepunt van de Tour zal pas in de tweede helft van de drie weken tellende koers liggen, met al hoogtepunt de aankomst op Alpe d’Huez twee dagen voor de slotrit. Al wil Breukink ook het belang van de Pyreneeën allerminst onderschatten. “In het tweede deel volgen de zwaartepunten elkaar vervolgens snel op. In de Alpen valt de beslissing. Maar ook in de Pyreneeën zal al een behoorlijke schifting ontstaan, met drie bergetappes en twee aankomsten bergop”, klinkt het.
Zie ook:
Parcours Tour 2011