Nacer Bouhanni reageert op uitspraken Stef Clement
Stef Clement heeft voor de tweede keer in korte tijd ophef veroorzaakt. De oud-renner deed in zijn rol als co-commentator bij de NOS uitspraken over Nacer Bouhanni en diens geloofsovertuiging. “Lieve Stef Clement, laster is een misdaad. De waarheid zal binnenkort aan het licht komen”, reageert de Franse sprinter.
Clement had het tijdens de achttiende etappe van de Tour de France over Bouhanni, die moslim is. “Ik heb begrepen dat deze jongen vanwege geloofsovertuiging het gebruik van varkensvlees voor de hele ploeg heeft verboden”, aldus de Nederlander.
“Als deze jongen naar de koers kwam, mochten alle vrouwelijke werknemers van het team niet bij de koers aanwezig zijn.” Deze uitspraken zijn bij Bouhanni duidelijk in het verkeerde keelgat geschoten. Clement zelf heeft inmiddels ook gereageerd op Twitter.
Clement: “Oordeel niet zonder het te checken”
“Ik wil het verduidelijken, aangezien mensen opnieuw mijn woorden hebben misbruikt. Ik heb gisteren duidelijk aangegeven dat het iets was dat ik ‘een keer gehoord had’, een gerucht dus. Oordeel niet zonder het te checken. Ik wil me excuseren voor het veroorzaakte ongemak.”
Het is niet de eerste keer dat enkele uitspraken van Clement onder een vergrootglas liggen. Eerder plaatste de oud-renner kritische kanttekeningen bij de prestaties van zijn ex-ploegmaat Primož Roglič. Zijn voormalige ploeg Jumbo-Visma kwam niet veel later met een reactie.
Cher @Stefclement la diffamation est un délit. Affaire à suivre très prochainement pour rétablir la vérité.
— Nacer Bouhanni (@BouhanniNacer) July 26, 2019
Just to clarify, because once more people with different interests abuse my words. In what I said yesterday about @TeamCOFIDIS and @BouhanniNacer I made clear it was ‘something I once heard’; a speculation. Do not judge before you check. I appologise for the inconvenience caused.
— Stef (@Stefclement) July 26, 2019
@Wielerflits noemt hier ook weer even de 'kritische kanttekeningen over de prestaties van Roglic' die Clement zou hebben geplaatst. Terwijl wat hij toen daadwerkelijk zei gewoon heel evident was
Weet je waar ik pas bang van word? Mensen zoals jou die hier de schuld geven aan Bouhanni.
Draai er niet omheen en geef je echte mening, namelijk dat je geen moslim liefhebber bent en niet dat het Bouhanni zijn schuld is dat Clement onwaarheden verteld.
Als je zelf ook eens de moeite nam om te lezen zou je zien dat Clement zelf excuses aanbied voor het veroorzaakte ongemak omdat het iets was dat hij ooit gehoord had.
Niet waar dus!
Bouhanni zelf heb ik zo vaak de armen van een vrouwelijke team verzorgster zien rijden of kussen zien krijgen op het podium.
Groetjes
10% van de reacties in dit topic zijn van jou.
Blijkbaar ben je erg geobsedeerd door dit onderwerp.
Ach, je mag in een democratische samenleving overal kritiek op hebben. Alleen vreemd dat het tegenwoordig alleen nog maar over de Islam lijkt te gaan. Veel moslims hebben daar zelf ook niet om gevraagd, maar hoe moet je als politicus anders nog aan stemmen komen? Een hint ten aanzien van Clement: doe je job, becommentarieer wielrennen en hou je politieke voorkeur maar gewoon voor jezelf. Dan ben je al gek genoeg, kanjer!
Tot slot vind ik het van weinig intellect en maturiteit getuigen wanneer volwassen mannen hun frustraties uiten en bekvechten via Twitter. Dat lijkt toch een soort verzamelplaats geworden voor mensen met lange tenen, een klein piemeltje en weinig verstand.
Wees jij nou maar mans genoeg om je mening te geven ipv zielige sarcastische opmerkingen te maken en je te verschuilen achter je woorden keuze, wachtend op andere wielerflitsers die zullen aanhaken bij je.