Boogerd ziet uitdaging voor Terpstra: “Bewijzen dat hij ook voor andere ploeg kan winnen”
Michael Boogerd kijkt uit naar de overstap van Niki Terpstra naar Direct Energie. De oud-wielrenner is benieuwd wat de winnaar van de E3 Harelbeke en de Ronde van Vlaanderen kan in Franse dienst. “Het zal voor hem zeker een uitdaging zijn om te bewijzen dat hij ook in een andere ploeg Vlaamse wedstrijden kan winnen”, aldus Boogerd in een uitgebreid interview met de Telegraaf.
“Natuurlijk is er een enorm psychologisch voordeel wanneer je in de Vlaamse klassiekers het sterke Quick-Step-blok achter je hebt”, zegt Boogerd. “Zelfs in mijn tijd moesten wij op de kasseien altijd al opboksen tegen het blok van Patrick Lefevere. Anderzijds mogen we ook zeggen dat Terpstra de overwinning in de Ronde van Vlaanderen vooral op individuele klasse heeft afgedwongen. Het aandeel van de ploeg in die zege was niet zo groot. In zijn eentje overbrugde hij een achterstand naar de koplopers om die vervolgens direct achter zich te laten. Heel knap. Niki begint wel een jaar ouder te worden en heeft inmiddels een palmares opgebouwd waar je U tegen zegt.”
‘Keuze Hammer Series boven Lombardije van Dumoulin is onbegrijpelijk’
Waar Terpstra in de Vlaamse klassiekers het mooie weer maakte, waren de Nederlanders in de heuvelklassiekers weinig in beeld. Boogerd erkent dat Wout Poels na zijn zege in Luik niet heeft kunnen bevestigen in het eendagswerk, maar heeft wel een renner in gedachten die kan scoren in de Waalse klassiekers. “Tom Dumoulin bewees met zijn vierde plek op het WK in Innsbruck dat hij klassiekers als de Amstel Gold Race, Luik-Bastenaken-Luik en Ronde van Lombardije zeker aankan”, zegt Boogerd.
“Ik heb hem onlangs nog aangesproken dat ik het niet begrijp dat hij dit najaar Lombardije links heeft laten liggen om aan de Hammer Series in Hong Kong deel te nemen. Onbegrijpelijk”, aldus de ploegleider. “Met de vorm die hij op het WK etaleerde was hij in Lombardije dé te kloppen man geweest. Als er een klassieker is waar het recht van de sterkste geldt dan is het Il Lombardia wel.”

Reacties zijn gesloten.