Bondscoach Van Kessel rekent niet op een medaille
Leon van Bon is de laatste Nederlander geweest die een medaille wist te halen bij het WK Elite op de weg. Nog verder terug moeten we voor het laatste goud. Veelvraat Joop Zoetmelk behaalde de wereldtitel in 1985 als laatste Nederlander. Bondscoach Van Kessel rekent dit jaar niet op een podiumplaats; “Als we zondag een medaille pakken is dat een surprise.”
De laatste jaren werden wel top 10 klasseringen behaald, maar geen podiumplek, volgens Van Kessel komt dit door twee mindere lichtingen. “In de wielersport presteer je optimaal tussen de 25 en 35 jaar. We zagen bij de junioren al dat deze jongens minder sterk waren. Daarbij was de opleiding niet optimaal. Het in Nederland gehanteerde beleid is gewoon jarenlang fout geweest. Er was eigenlijk maar één ploe die een buitenlands programma reed, waardoor de basis erg smal was. Juist door de opleiding te verbreden met de nationale selectie en enkele andere continentale ploegen kregen veel meer jonge renners een kans.”
Toch is de opvolger van Gerrie Knetemann niet alleen maar pessimistisch, er komt met Gesink, Mollema, Boom en Dekker een goede lichting aan. “Op papier staan we er uitstekend voor, maar het is afwachten hoe het vervolg in de praktijk zal zijn. We hebben geen enkele zekerheid dat de huidige talenten straks ook afmakers worden. Al heb ik wel vertrouwen in deze renners.”