Biniam Girmay spreekt zich uit over zijn toekomst
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 2 november 2025 om 13:56

Biniam Girmay spreekt zich uit over zijn toekomst

Biniam Girmay hield zijn lippen aanvankelijk stijf op elkaar, maar heeft zich nu toch uitgesproken over zijn toekomst. De Eritreeër zal volgend jaar niet uitkomen voor de fusieploeg Lotto-Intermarché. Althans, voor de start van het EFGH Singapore Criterium liet hij weinig aan de verbeelding over.

“De kans dat ik zal blijven bij de ploeg, was aanvankelijk nog fifty-fifty. Maar nu weet ik bijna zeker dat dit niet het geval is”, geeft de sterke sprinter aan bij Cyclingnews. Intermarché-Wanty ontbreekt zoals verwacht op de voorlopige UCI-lijst met WorldTour-licentieaanvragen voor aankomend seizoen. Lotto leverde wel op tijd de benodigde documenten in. Het zou gaan om een gezamenlijke aanvraag van de twee Belgische ploegen.

Het ontbreken van de registratie van de Waalse ploeg betekent volgens het UCI-reglement dat renners vroegtijdig hun contract mogen beëindigen. Voor kopman Biniam Girmay lijkt de weg zodoende open te liggen voor een vertrek naar een nieuwe ploeg, al zegt het Belgische arbeidsrecht – waar zijn huidige contract onder valt – wat anders.

De rappe man wordt al enige tijd in verband gebracht met Premier-Tech. Er zou zelfs sprake zijn van een mondeling akkoord tussen beide partijen.

Nog geen duidelijkheid 
In het interview met Cyclingnews schetst Girmay echter een ander beeld. “Het is niet het juiste moment om erover te praten, aangezien het niet alleen mijn beslissing is”, doelt hij op zijn nakende(?) vertrek bij Intermarché-Wanty.

“We praten nog steeds met een aantal goede ploegen, maar voorlopig blijft het bij praten, want ik kan niets doen zonder te weten wat mijn huidige team van plan is. Ik weet op dit moment ook niet of ik vrij ben om voor een andere ploeg te tekenen. Er is nog niets getekend, er staat nog niets op papier”, besluit Girmay.

RIDE Magazine
9 Reacties
02-11-2025 14:58
Waarom vermelden jullie nu weer dat hij vrij is om te gaan volgens de UCI regels maar niet dat dat blijkbaar niet het geval is volgens het Belgische arbeidsrecht, waar zijn contract bij een Belgische ploeg onder valt?

Als er voor Girmay inderdaad een afkoopsom betaald zou moeten worden kon dat een transfer nogwel eens in de weg gaan staan: hij lag nog wel voor even vast en niet tegen een misselijk salaris ook, dat gaat dan een beste afkoopsom worden. Het is maar zeer de vraag wie dat EN een riant salaris willen gaan neerleggen voor een renner die toch niet bepaald een sterk seizoen achter de rug heeft.
02-11-2025 16:50
Hij gaat naar de Rockets, dat weten we allemaal toch? ;-)
02-11-2025 14:54
Het zou mij verbazen wanneer de echte topploegen interesse in Girmay zouden hebben. Hij blijft zo vreselijk wisselvallig. Het ene jaar wint hij Gent-Wevelgem en een Girorit, vervolgens een jaar niks, daarna een krankzinnige Tour met drie ritten en groen om vervolgens weer een jaar volledig onzichtbaar te zijn. Israel-PT vind ik dan weer een eindje onder het niveau dat hij aankan.
    02-11-2025 15:53
    Maar bij premier tech is hij natuurlijk wel absolute kopman en gaat hij de koersen rijden die hij wil.
    Zou hij bij de fusieploeg blijven dan staat hij denk ik toch achter de Lie in de rij.
    Die is namelijk flink beter geworden en ook nog eens Belg.

    Plus ik denk dat er ook genoeg ploegen zijn die niet echt fan zijn van zijn fans, die nogal heel heftig kunnen reageren.
02-11-2025 14:28
De animo van van de Intermarche-Wanty renners om onderdeel te blijven van de fusieploeg is wel minimaal. De verwachte kwaliteitsimpuls blijft zo wel achterwege. Slechte zaak dat renners nog steeds in onzekerheid zijn en gedwongen worden bij een ploeg te rijden waar ze niet voor wiilen rijden.
    02-11-2025 14:54
    De onzekerheid is een slechte zaak, dat renners "gedwongen worden voor een ploeg te rijden waar ze niet willen rijden" is gewoon het gevolg van een contract wat ze ooit hebben getekend.
    02-11-2025 14:56
    De interessantste renners van Intermarché lijken bijna allemaal al officieus elders onderdak. Zimmerman kan je nog wel iets mee doen, misschien Marit (al hebben ze al genoeg sprinters) en eventueel hopen dat het potentieel van Artz er de komende jaren iets meer uitkomt dan in 2025.
    02-11-2025 17:24
    "De verwachte kwaliteitsimpuls blijft zo wel achterwege."
    Dat is dan ook niet de reden van de fusie. De twee ploegen konden los van elkaar simpelweg gewoon niet genoeg sponsorgeld inbrengen om op WT niveau mee te doen. De fusieploeg gaat straks ook niet in het linkerrijtje meedoen, want daar zijn de budgetten nog steeds een stuk hoger, maar op deze manier maken ze tenminste kans of lijfsbehoud.
    02-11-2025 17:40
    @Tim
    De reden waarom ze door niet genoeg sponsorgeld niet mee konden doen in WT is natuurlijk het gebrek aan kwaliteit dat daar een rechtstreeks gevolg van is. Dus ja, natuurlijk wilden ze een kwaliteitsimpuls, want uiteindelijk is dat wat er nodig is om niet gewoon terug uit de WT te zakken na 2028.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.