Beslissing in de Tour is niet voor iedereen slecht nieuws
Video De Tour de France is beslist. Hoe graag mensen ook zeggen dat dit pas in Nice het geval is, zal Tadej Pogacar normaal gesproken de Ronde van Frankrijk 2024 winnen. De 25-jarige Sloveen is simpelweg de beste in koers. Toch zijn er meer winnaars dit weekend. Luister in de WielerFlits Update waarom.
Visma | Lease a Bike trok met een helder plan naar Plateau de Beille. Dit was hun dag en dat was van start tot finish duidelijk te merken. Kopman Jonas Vingegaard zette zijn gehele ploeg op kop en iedere renner had zijn aandeel in het hard maken van de koers. Ze kraakten daarmee de code van de sterke klimploeg van UAE Emirates, wat onder het bewind van laatste man Matteo Jorgenson sneuvelden zowel João Almeida als Adam Yates. Vlak nadat die laatste uitstuurde, begon Vingegaard op ruim tien kilometer voor het einde aan een imposante move om Pogacar te kraken.
Maar de Sloveen kraakte niet. Integendeel. De geletruidrager wachtte op het moment dat de Deen heel even achterom keek, om hem daarna de genadeklap te geven. Liefst vier minuten reed de Sloveen af van de snelste tijd ooit gereden op Plateau de Beille, door Marco Pantani in 1997. Ook Vingegaard en Evenepoel gingen onder die tijd en plots rezen er bij en deel van het publiek vragen op. Kan dit wel, wat we zien? In deze aflevering pogen onze mannen daarop een antwoord te geven. Wie nog meer de ‘winnaars’ zijn van dit weekend? Luister snel naar een fonkelnieuwe episode van de WielerFlits Update!
Iedere dag
Deze Ronde van Frankrijk voorzien onze verslaggevers Maxim Horssels en Youri IJnsen het publiek dagelijks van de WielerFlits Update. In een podcast en video van om en nabij het half uur duiden zij de gebeurtenissen in en rondom de Tour de France en kijken ze uit naar de etappe van een dag erna. De video verschijnt dagelijks op YouTube en hier op de website, de audio daarvan is te beluisteren in je favoriete podcast app.
Luister hierboven naar de podcast en abonneer je via je favoriete podcastapp.
iTunes
Spotify
RSS-feed

De andere ritten zijn een vlakke etappe dinsdag, woensdag en donderdag zijn pittige overgangsritten maar die kan je geen zware bergritten noemen.
Yates zat nog gewoon in het wiel van Evenepoel toen Jorgenson van kop af moest en Vingegaard zijn wanhoopsoffensief inzette.
Het siert Vingegaard dat hij dit niet als excuus naar voren brengt, maar uberhaupt deelnemen aan de Tour is al een overwinning, dan hebben we het niet eens over ruim tweede staan. Zoals Brad Wiggins zich afvroeg in Lance Armstrong's The Move gisteren: "Wat als wij een Vingegaard op 100% hadden gezien?" Vergeet ook niet dat Pogacar verleden jaar een jas uitdeed nadat hij zijn pols had gebroken. Hij miste training, kon potten breken in het begin van de Tour verleden jaar, maar was daarna instabiel. Hij werd uiteindelijk tweede op meer dan zeven minuten. De kwetsuren van Vingegaard waren dit jaar veel erger. Als hij de schade volgende week beperkt weet te houden (ik verwacht dat hij nog verder wegzakt, gezien bovenstaande) kijk ik zeker uit naar een volgende Tour waarin Pogacar en Vingegaard allebei 100% zijn.
Wat wel duidelijk is, is dat Pogacar over de beste papieren beschikt om deze editie te winnen.
Maar er kan nog veel gebeuren in een week tijd.
Ik ben er trouwens van overtuigd dat net diegene die hier gratuite beschuldigingen aan het adres van Pogacar lanceerden, het plots normaal zouden vinden indien Vingegaard plots minuten pakt in de 3e week.
Wat het natuurlijk wel 'een beetje' hypocriet zou maken.