Bertagnolli: ”Ferrari verstrekte doping bij Liquigas”

foto: Sirotti
Leonardo Bertagnolli heeft in een verklaring aan de Italiaanse politie bekend dat hij en meerdere ploeggenoten in de tijd van Liquigas met de omstreden arts Michele Ferrari hebben gewerkt en dopingprogramma’s hebben gevolgd. Volgens de Italiaan gebeurde dit rond 2007. Dit staat te lezen in de verklaring die Bertagnolli heeft afgegeven aan de Italiaanse justitie.
In de verklaring komt Bertagnolli met een uitleg over de handelswijze van Michele Ferrari in de periode dat Bertagnolli reed voor Liquigas. ”Ferrari legde aan ons uit hoe we een positieve test op EPO konden omzeilen. We moesten hele kleine dosissen injecteren toen we op hoogtestage waren in St. Moritz. Ferrari gaf zelfs aan welk type koelkast we het best konden aanschaffen om onze dopingproducten in te bewaren. Hij vertelde me hoe ik het beste de bloedtransfusies moest nemen. Hij droeg me op voordat ik op trainingskamp ging bloed af te tappen om die vervolgens weer toe te dienen nadat ik terug was van trainingskamp. Dit om mijn hematocrietwaarde beter onder controle te houden.”
Bertagnolli noemt in zijn verklaring ook enkele ploegmaten en momenteel actieve renners die klant waren van Ferrari en dezelfde dopingprogramma’s volgden. ”We praatten er in het team onder elkaar over en de teamleiding wist van de praktijken af. Pellizotti, Kreuziger, Chicchi, Gasparotto, Popovych en Bileka waren ook klant van Ferrari,” aldus Bertagnolli.
Huidig teammanager van Liquigas, Roberto Amadio, die door Bertagnolli wordt genoemd als de man die op de hoogte was van de dopingpraktijken en banden met Ferrari binnen de ploeg, heeft voorlopig nog niet gereageerd op de aantijgingen.