Bernal wint klimtijdrit in Romandië, Roglič blijft leider
Egan Bernal heeft in de Ronde van Romandië de klimtijdrit gewonnen. De 21-jarige Colombiaan van Sky legde de 9,9 kilometer lange klim naar Villars-sur-Ollon als snelste af in een tijd van 25 minuten en 10 seconden. Primož Roglič werd op vier seconden tweede en slaagde erin om zijn leiderstrui te behouden.
Matthews start nietDe klimtijdrit ging van start zonder Michael Matthews. De winnaar van de proloog gaf vanwege vermoeidheid forfait. Ploeggenoot Tom Stamsijder vertrok als eerste en zag na hem onder meer Floris De Tier, Michael Storer en Jakob Fuglsang de snelste tijd neerzetten.
Sterke tijdrit Kruijswijk
Steven Kruijswijk verraste door als eerste onder de 26 minuten te duiken. Zijn tijd werd verbeterd door een sterke Richie Porte, die dertig tellen sneller reed. De Australiër leek op weg naar de overwinning, maar dat was buiten Bernal gerekend. De Colombiaan reed een sterk tweede gedeelte en klokte verrassend een snellere tijd dan Porte.
Roglič houdt stand
Leider Roglič vertrok als laatste en slaagde erin om met een klein verschil zijn leiderstrui te behouden. Hij vertrekt morgen met een voorsprong van zes seconden in de voorlaatste rit. De Ronde van Romandië duurt nog tot en met zondag.

Roglic blijft aan de leiding- Foto: Sirotti
Het is dus blijkbaar optioneel om de startvolgorde aan te passen om ploegenspel te voorkomen. Het wordt volgens mij vaker wel dan niet gedaan dus toch wat vreemd dat ze dit nu hebben nagelaten.
Trouwens, ik zou het ook niet 1-2-3 weten. Mijn tactiek zou zijn om met Kruissie ALLEEN mee te springen met Dennis, en anders bij Roglic blijven en op kop rijden.
Qua Roglic - meespringen met Porte en Bernal, lijkt me.
UAE voor de etappe morgen?
Ik vraag me soms af wanneer LottoNL het goed kan doen bij sommige mensen... bij elke andere ploeg zou je zeggen: goed resultaat, 1e en 4e in het klassement, dat geeft tactische opties. Bij LottoNL zeg je: Kruijswijk had zich moeten sparen, want dan kan hij morgen gaatjes dichtijrden voor Roglic.
Als Roglic morgen de benen niet heeft gaat hij aan Kruijswijk ook niks hebben. Je kunt alle klimmers die ze hebben wel in zijn dienst laten rijden, maar niet iedereen is Team Sky. En gelukkig maar.
Fantastisch gepresteerd door de gelen. Louter lof voor Kruis en Rook.
Hoop dat ze de trui kunnen houden. Maar, open deurtje, wordt spannend. Fijn ook Steven weer goed te zien presteren.
Weet iemand of Bernal een grote ronde rijdt dit jaar?
Zou hem wel eens in een rol als (schaduw)kopman willen zien in de Vuelta ofzo...
Bernal rijdt de Vuelta normaal gezien, en ik zie niet in wie er anders kopman zou moeten zijn.
@tripodboom
Hij bereidde zich voor in Andorra.
TLJ moet niet proberen op alle fronten te strijden. Mijn idee: ga met al je sterkste rijders naar één koers en probeer die te winnen ipv halfbakken overal proberen mee te doen.
Dat is natuurlijk onzin. Je ziet bij Kruijswijk dat hij in de 3e week beter wordt, of minder slecht. Dat laatste kun je toeschrijven aan herstelvermogen. Dat betekend echter niet dat hij morgen beter is als hij vandaag erg diep gaat.
Kun je vinden. En dat doen ze min of meer ook, in de klassiekers komen ze met een zeer matige ploeg en ze focussen zich op het rondewerk. Dan zou je inderdaad Bennett er ook nog bij kunnen zetten, verder heb je nog Gesink maar dat is eigenlijk geen klimmer meer. Met Kruijswijk heeft Roglic natuurlijk al de sterkste knecht bij zich die LottoNL te bieden heeft.
Dit kan niet kloppen.