Bergkoning Lindeman: “Jullie gaan me nog vaker vooraan zien”
Bert-Jan Lindeman bleef na een ontsnapping van ruim 160 kilometer in de tweede Giro-rit niet met lege handen achter. De jonge Drent van LottoNL-Jumbo wist zich onderweg namelijk van de bergtrui te verzekeren, door op de Pratozanino zijn medevluchters achter zich te laten. Moreno Hofland maakte het feest compleet met een tweede plaats in de daguitslag. “Eindelijk heb ik kunnen tonen wat ik kan”, reageerde Lindeman achteraf bij WielerFlits. “Jullie gaan mij zeker nog meer in de aanval zien in deze Giro.”
In een etappe waar de sprinters voor het eerst aan hun trekken moesten komen, schoof Lindeman – tegen beter weten in – na amper één kilometer mee met een vlucht van vijf. “Nochtans was ik eerst een beetje terughoudend, toen ploegleider Jan Boven aan mij vroeg of ik wilde proberen meegaan met de ontsnapping. Uiteindelijk ben ik toch vooraan gaan rijden en op die manier kwam ik erin terecht. Al bij al was het best een rustige en leuke dag in de kopgroep, maar veel viel er voor mij niet te rapen. Als de koers nu al anderhalve week bezig geweest was, dan zou de vermoeidheid er al meer ingezeten hebben en dan heb je een kans om voorop te blijven. Nu was de vlucht op voorhand ten dode opgeschreven.”
Lindeman focuste zich vervolgens op het winnen van de enige bergsprint van de dag. “Dat was het enige doel en gelukkig ben ik erin geslaagd om het waar te maken. Frapporti ging wel heel vroeg aan en ik kon meeschuiven met de renner van CCC (Owsian, red). Ik voelde eigenlijk dat ik op elk moment naar Frapporti kon rijden, maar ik besloot nog even te wachten. Ik wist dat ik sterk was en op 150 meter zette ik de sprint in. Niemand kwam in de buurt. Dat is best mooi voor mij, want na een jaar op continentaal niveau te hebben gereden, wil je toch graag eens aan iedereen tonen dat je nog steeds meekan op het hoogste niveau. Vorige week deed ik dat al een beetje met mijn derde plek in de Tour de Romandie en dit was de bevestiging.”
Maar wat betekent het behalen van zo ’n trui voor een WorldTour-ploeg als LottoNL-Jumbo? “Het is goed om aan de sponsors te laten zien waar wij mee bezig zijn. We willen altijd vechten, aanvallen, vooraan rijden en zo veel mogelijk publiciteit pakken. Zelfs in de eerste maanden van het jaar, waarin we heel vaak met pech af te rekenen kregen, zijn we altijd attractief blijven koersen met een plan. Het is nu belangrijk om te blijven vechten er ervoor te blijven gaan. Ik ben blij dat ik daar vandaag in geslaagd ben. Met ook een tweede plek van Moreno zijn we goed begonnen aan deze Giro. Of ik morgen weer meeschuif om te trui te verdedigen? Dat weet ik nog niet. Vanavond gaan we samen zitten met de ploeg en een strijdplan maken voor morgen. Dan weet ik pas wat er van mij wordt verwacht.”
“Het staat wel vast dat jullie mij in het vervolg van deze Giro zeker nog een aantal keer in de aanval gaan zien. Er komen de komende weken nog enkele leuke etappes aan, waar er veel mogelijk is voor mij en voor LottoNL-Jumbo. Daarnaast ga ik ook nog knechtenwerk verrichten voor Moreno Hofland en Steven Kruijswijk, want wij zijn een ploeg waarin iedereen voor iedereen wil werken en waar de sfeer op dit moment top is. Mijn taak gaat dus een beetje een combinatie van aanvallen en werken zijn.”
Pukkelkoning klinkt niet zo lekker.
mijn punt precies. Dit bevestigt voor mij niet dat hij WT-waardig is. Wel door nuttig knechten voor de ploeg en goed meedraaien in het peloton. Maar kennelijk had hij deze pukkelwinst ;) nodig voor zijn eigen vertrouwen.
Er zijn er veel meer die in het WTpeloton aan minder meedraaien.