Beloftevolle Pepijn Reinderink vervroegd overgeheveld naar hoofdmacht Soudal Quick-Step
foto: Cor Vos (archief)
woensdag 17 januari 2024 om 10:38

Beloftevolle Pepijn Reinderink vervroegd overgeheveld naar hoofdmacht Soudal Quick-Step

Pepijn Reinderink zal dit jaar al zijn profdebuut maken namens Soudal Quick-Step. De 21-jarige Nederlander zou in 2024 eigenlijk nog uitkomen voor de opleidingsploeg van de Belgische formatie, maar maakt – eerder dan oorspronkelijk gepland – de overstap naar de hoofdmacht.

De huidige Nederlandse kampioen bij de beloften heeft zijn handtekening gezet onder een tweejarige verbintenis, zo heeft Soudal Quick-Step laten weten op sociale media. Hij zal later deze maand, in de Challenge Mallorca (24-28 januari), al zijn debuut maken voor de Belgische sterrenformatie. Reinderink kwam vorig jaar al uit voor de continentale opleidingsploeg van Soudal Quick-Step.

Daarvoor reed hij twee seizoenen voor de opleidingsformatie van (toen nog) Team DSM. De jonge Nederlander zette zijn eerste wielerstappen in dienst van Acrog-Balen BC Junior. Deze vermaarde jeugdformatie had in het verleden verschillende talenten in de ploeg, die later doorgroeiden naar het profpeloton. Zo reden huidige wereldtoppers Remco Evenepoel, Jasper Philipsen en Cian Uijtdebroeks voor het team.

Reinderink bleek vorig jaar veruit de beste op het NK voor beloften – foto: Cor Vos

Reinderink wist zich vorig seizoen meer dan eens in de kijker te rijden. Zo won hij de openingsrit van de Triptyque Ardennais en reed hij naar twee top 10-noteringen in de Giro Next Gen. Ook was hij in eigen land derde in de Wim Hendriks Trofee en de Hel van Voerendaal, maar zijn Nederlandse beloftentitel springt er toch uit. Reinderink kwam ook in actie op het WK en EK voor beloften.

Droom komt uit
“Het voelt best bijzonder om prof te worden bij het team waar ik al heel lang van droom om voor te rijden”, laat Reinderink weten in een persbericht. “Ik kom hier na een mooie periode bij de opleidingsploeg, waar ik veel vooruitgang heb geboekt. Deze lijn wil ik doortrekken bij de hoofdmacht. Ik wil de ploeg helpen waar mogelijk. Ik wil het team bedanken voor het vertrouwen. Ik heb er zin in en kan niet wachten om op het hoogste niveau aan de slag te gaan!”

Teammanager Patrick Lefevere is onder de indruk van de Nederlander. “Hij kan klimmen, tijdrijden én houdt van aanvallen. Hij heeft indruk gemaakt met zijn prestaties, maar ook met zijn werkethiek. We hebben er vertrouwen in dat hij meteen zal aarden binnen het team. We geloven in jonge renners. Hij is de vijfde coureur die dit jaar overkomt vanuit de opleidingsploeg, wat toont dat het een solide project is.”

Soudal Quick-Step heeft nu 28 renners onder contract staan voor het wielerseizoen 2024. In vergelijking met vorig jaar zijn maar liefst twaalf renners vertrokken, waaronder Fabio Jakobsen, Florian Sénéchal, Dries Devenyns en Tim Declercq. De formatie verwelkomt dan weer elf nieuwe gezichten, met onder meer Mikel Landa, Gianni Moscon, Luke Lamperti en dus Pepijn Reinderink.

RIDE Magazine
8 Reacties
17-01-2024 12:07
Heel mooi voor Pepijn dit! Echt absurd hoe goed hij was op het NK afgelopen jaar, zelden zoveel overschot gezien bij de U23.
17-01-2024 12:57
Verbaast me ook enigszins hoe weinig Nederlanders er in deze ploeg rijden. Is er bijna altijd wel eentje, waaronder vaak een goeie ook (Jakobsen, Terpstra) maar daarnaast
    17-01-2024 13:07
    Poels, de jongh, tankink kom ik meteen op
    17-01-2024 13:14
    Servais Knaven heeft een Touretappe gewonnen bij Quick Step en Roubaix bij voorganger Domo Farm frites.
    17-01-2024 13:43
    Ja is waar, bedankt. Poels dacht ik ook nog aan maar dat was maar 1 jaar en de rest is toch al 15 jaar geleden
    17-01-2024 15:39
    Addie Engels ook een paar jaar en volgens mij heeft Remmert Wielenga er ook nog een jaartje gereden.
    17-01-2024 17:05
    Marc Lotz en Marc De Maar hebben er ook nog gezeten, al wisselde die laatste wel regelmatig van nationaliteit.

    Op zich niet onlogisch dat er weinig Nederlanders bij de ploeg hebben gereden.
    Sowieso heeft de ploeg vanuit zijn Mapei-periode een zeer sterke Italo-Belgische achtergrond, die dus al een groot stuk van de selectie vertegenwoordigden.
    Verder was Quick-Step altijd zeer sterk klassieker en sprintgericht, terwijl de afgelopen generatie NL'ers toch vooral uitblonk in het klimmen en dus niet echt op de verlanglijst van QS stond.
    Renners die wel in dat plaatje pasten, zoals Van Baarle en Van Der Poel, konden elders een grote zak geld dan wel een volledige ploeg in hun dienst krijgen, dus ook logisch dat ze die niet binnenhaalden.

    Neem daar nog bij dat Rabobank in die periode zo goed als elke Nederlander die met een fiets kon rijden in de ploeg wou omdat ze nog heel erg de Nederlandse identiteit koesterden, en je daarnaast ook nog Vacansoleil, Argos-Shimano en andere Roompotten had, dan blijft er sowieso al niet veel meer over in de vijver om uit te vissen.
17-01-2024 16:13
"Hij is de vijfde coureur die dit jaar overkomt vanuit de opleidingsploeg, wat toont dat het een solide project is.”
Ik geloof dat graag maar kan mij tevens niet aan de indruk onttrekken dat budget er niet meer is om subtoppers aan te trekken tbv ondersteuning grote rondes of klassiekers. Daarentegen is de trend van 19, 20 jarige beloftevolle coureurs overhevelen nu meer gebruikelijk en hij is "al" 21.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine