Belgische wielerbond maakt afspraken om veiligheid te verbeteren
Foto: Sirotti
donderdag 9 juni 2016 om 09:45

Belgische wielerbond maakt afspraken om veiligheid te verbeteren

In België kwamen gisteren renners, ploegleiders wedstrijdcommissarissen bijeen om te praten veiligheid in de koers. Na het zware ongeval in de Ronde van België, waarbij Stig Broeckx zwaargewond raakte, kwamen de partijen samen om te zoeken naar een oplossing.

Er zijn afspraken gemaakt over minder renners in het peloton, minder voertuigen en het invoeren van een veiligheidscoördinator. Tom Boonen was een van de renners die aanwezig was. “Als we kunnen doorvoeren wat er vandaag besproken is, dan zou dat perfect zijn”, vertelt hij aan Sporza.”Op zich verandert er niet veel. We zullen alleen met een aantal omleidingen moeten gaan werken. In Nederland gebeurt dat al.” Hij spreekt van een nuttige bijeenkomst. “We hebben de feiten op tafel gelegd en onze visie gegeven. Ik denk zeker dat het nuttig was. Een organisatie kijkt anders naar een wedstrijd dan een renner zelf.”

Hij denkt dat er al op korte termijn aanpassingen doorgevoerd kan worden. “Er waren nuttige dingen bij, die op korte termijn geen inspanningen kosten en heel weinig geld. Zoals in Heist, met de groene en rode bollen die aangaven wanneer er kon gepasseerd worden”, aldus Boonen. “Ik denk dat het op korte termijn ook mogelijk moet zijn dat motards niet meer moeten passeren. In de Eneco Tour moet dat al kunnen, of toch voor een aantal etappes. Voor volgend jaar moet dat gewoon doorgevoerd worden.”

RIDE Magazine
2 Reacties
09-06-2016 11:48
Wie waren er aanwezig? Renners, ploegleiders wedstrijdcommissarissen.
Wat hebben ze afgesproken? Minder renners in het peloton.
Daar gaan zij niet over...
Geeft te denken over de rest van het artikel. Is het gewoon een brainstormsessie geweest waar wat ideeën uit naar voren zijn gekomen?
09-06-2016 13:02
Een paar ideeën die aan bod kwamen.
-Verbod op messen zodat er geen bochten meer worden afgesneden.
-Geen kranten mee, dan kan er ook niet gescheurd worden.
En zo ging het wel even door...

Excuus dit is wel heel flauw zeg

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine