“Belachelijke planning” – EK tijdrijden van woensdag zorgt voor spanning in Nederlandse kamp
foto: Raymond Kerckhoffs
Nick Doup
dinsdag 30 september 2025 om 07:32

“Belachelijke planning” – EK tijdrijden van woensdag zorgt voor spanning in Nederlandse kamp

Het WK wielrennen zit er nog maar net op, maar aanstaande woensdag staat alweer het volgende grote kampioenschap op het programma. In Zuid-Frankrijk begint dan namelijk het EK tijdrijden in de regio’s Drôme en Ardèche met de individuele tijdritten. Voor de landen en renners die het WK in Rwanda combineren met het EK is dat een helse combinatie. “Dat is echt een heel lastige, dat geef ik toe. Een belachelijke planning natuurlijk”, aldus bondscoach Koos Moerenhout van de KNWU.

WielerFlits sprak Moerenhout vrijdag in voorbereiding op de wegwedstrijd van de mannen, maar hij kon zich niet alleen focussen op die WK-wegrit. “Toevallig ben ik deze week nog bezig geweest met de tijdrijders. Het is heel gek”, erkent de bondscoach. “Ik ben daar al wel mee bezig omdat als ik daar aankom – als ik geen vertraging heb en alle spullen mee komen – ik er één dag ben voor de tijdrit. En een tijdritdag is altijd een moeilijke dag qua organisatie en al het personeel.”

“Niet alleen de elite mannen rijden daar. De junioren mannen starten ook nog eens op een andere plek. Die hele puzzel moet worden gelegd. We krijgen daar vanuit de KNWU ook begeleiding in, alleen je bent ook met je eigen renners bezig. Ik heb daar wel een verkenning gedaan al, dus ik weet waar ik in terecht kom en hoe het eruit ziet. Maar idealiter ben je daar één of twee dagen eerder om met de jongens ook de voorbereidingen te doen. Voor de tijdrit is dit een heel korte tijd en dat vereist denkwerk aan de voorkant. Dat is heel gek, omdat je je nog richt op de WK-wegrit.”

‘Het kan zomaar dat de bondscoach niet aan het vertrek komt’
Moerenhout heeft zijn afkeer tegen deze planning niet gedeeld met de UCI en de Europese wielerbond UEC. “Ik heb niet de illusie dat mijn advies iets teweeg gaat brengen”, lacht hij. “Daar hebben we mee te dealen. Ik hoop dat het volgend jaar anders gaat zijn en dat het meer gespreid is. We bereiden het goed voor, maar het is heel krap.”

“Onze vlucht gaat naar Brussel en we zullen niet het enige land zijn dat daarheen vliegt. Dat is altijd spannend of het mee komt en of je geen vertraging hebt met bagage. […] Ik hoop vooral niet tegen vertraging aan te lopen met het vliegtuig, want dan hebben we een probleem. Het kan zomaar dat de bondscoach niet aan het vertrek komt van de tijdrit, haha!”

Geen renners van de Nederlandse WK-selectie zullen starten op het EK tijdrijden. Daar rijden Daan Hoole en Dylan van Baarle. “Menno Huising dubbelt wel, maar hij rijdt geen tijdrit, dus hij heeft wat dagen respijt. Maar vooral voor de tijdrit is het spannend. Normaliter moet dat goed komen, alleen ben je eerst bezig met de hoofdwedstrijd hier op het WK, maar toch ben je ook bezig met die tijdrit. Dat is een gekke gewaarwording.”

RIDE Magazine
19 Reacties
28-09-2025 18:51
Spanning, belachelijk. Grote (uitvergrote) woorden voor zoiets als "och we hebben het druk"
    28-09-2025 20:43
    Iets inhoudelijker is natuurlijk niks anders dan belachelijk, dat het ek 1 week na wk is en ook nog redelijk zelfde type parcours.
28-09-2025 19:25
Stel je voor dat de bondscoach niet aanwezig is bij de tijdrit voor elite…. Maakt dat iets uit?
    28-09-2025 19:33
    Euh.. absoluut helemaal niks….
    29-09-2025 17:00
    Kan beter weggaan en wegblijven
28-09-2025 19:49
Gelukkig hebben de meeste Nederlanders de wedstrijd vandaag al 100 km voor het einde verlaten. Dus heel erg moe kunnen ze niet zijn
28-09-2025 20:04
De junioren kunnen meteen uit het vliegtuig de verkenning doen. Als ze geen vertraging hebben. Want dan mogen ze door naar de start. Wtf.
28-09-2025 21:34
Dus de bondscoach die het hele jaar door betaald wordt om twee weken koers voor te bereiden (ja, ik maak er een karikatuur van) gaat zeuren dat hij "denkwerk" moet doen voor die voorbereiding en pochen dat het toch een geluk is dat hij het lumineuze idee had én de overdreven werkethiek om in een van die andere 50 weken de plaats van het EK eens te gaan verkennen? Als klagen bij de UCI of UEC geen zin heeft dan vraag ik me wel af waarom klagen in de pers dat wél zou hebben.
29-09-2025 06:59
Dumoulin kan in Frankrijk vast wat tips geven aan de tijdrijders. Daar hebben de tijdrijders meer aan dan liefkozende woorden. Het is toch individueel.
En voor de wegwedstrijd moet Koos er al lang zijn om te proberen met een herexamen te slagen, PS: in de grote rondes wordt er de dag voor de tijdrit meestal nog gewoon een etappe gereden Koos. En soms nog een verplaatsing. Dus daar moet een coach gewoon mee kunnen handelen.
29-09-2025 07:38
Dit wist je al heel lang , tijd om op te stappen dus samen met Lau
29-09-2025 07:50
Koos moest laatst op maandag de groene bak buiten zetten en op woensdag alweer de grijze.. Echt niet te doen..
    29-09-2025 20:52
    Haha, heerlijke vergelijking.
29-09-2025 08:45
Zegt alles over gemakzucht van dat figuur.
29-09-2025 11:48
Arme Koos, één verzuchting en meteen staan er weer een paar toetsenbordridders klaar met hun bak stront.
    29-09-2025 19:00
    Dan moet hij het toch beter verwoorden.
    Dat hij zegt dat de planning ongelukkig is, daar heeft hij helemaal gelijk in.
    Dat zal ook niemand hier ontkennen.

    Alleen die klaagzang die erna komt is nogal overdreven.
    De renners kunnen gewoon hun werk doen en op tijd er zijn.
    Plus er zal vast wel iemand zijn die ze kan begeleiden totdat Koos er is.
29-09-2025 12:44
ppfff vreemd, sinds 35 min staan ze nu aangemeld , voor de itt , voorheen geen nld
29-09-2025 20:22
Die rare planning is natuurlijk te wijten aan de concurrentie tussen UCI en UEC. De wereldbond vindt die continentale kampioenschappen van weinig waarde, dus gaan echt de UCI-kalender daar niet op aanpassen.

En qua paniekstress: het gebeurt toch vaak genoeg dat ploegen hun renners na een koers op een ander continent een week later weer aan de start moeten krijgen in Europa? Er zijn best wat renners die bijv op zondag GP Montreal rijden, en op woensdag GP Wallonie. Misschien moet de KNWU de volgende keer bij wat WT's advies vragen hoe ze dit logistiek aanpakken?
05:52
We hebben helaas nog steeds dezelfde bondscoach (bij de mannen)die niet instaat is om 2 wedstrijden te plannen in 2 weken en had daar een jaar voor. Laten we kijken naar resultaten....oh sorry die zijn er niet.
08:25
Het is bizar een EK zo vlak na een WK, en dat ook nog op een ander continent.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.