Bauke Mollema: “Voor de Tour al de keuze gemaakt”

foto: Sirotti
In een gesprek met Radio 1 vertelt Bauke Mollema al voor de start van de Tour de France te hebben besloten om te vertrekken bij Belkin. Na acht jaar vond hij het tijd voor een nieuwe stap en andere uitdaging, zo meldt hij. “Toen Trek zich meldde, was ik er snel uit.”
“Ik had voor de Tour al de keuze gemaakt dat ik sowieso weg zou gaan”, verklapt de Nederlander. “Toen heb ik met een aantal ploegen gesproken en een paar aanbiedingen gehad. Maar toen Trek zich meldde, was het snel besloten. De gesprekken voelden erg goed en de ploeg is sterk.”
“Tijdens de Tour moesten nog details worden besproken, maar als het al rond was geweest zou ik het ook nog niet bekend hebben gemaakt”, verklaart Mollema over zijn constante ontkennen tijdens de grootste koers van het jaar. “Zo zijn de regels nu eenmaal.”
Kopman in de Tour
In diezelfde Tour de France verwacht hij volgend jaar als kopman terug te keren. “Ik word de kopman voor de Tour. Verder zal mijn programma ook niet veel anders zijn dan voorgaande jaren. Ik zal me ook weer op de heuvelklassiekers richten in het voorjaar.”
“Ik heb acht jaar voor deze ploeg gereden en een hele mooie tijd gehad. Ik verlaat de ploeg met een heel goed gevoel en tot het einde van het seizoen zal ik nog mijn uiterste best doen. Maar ik kijk nu wel uit naar een nieuw avontuur. Natuurlijk ben ik niet over één nacht ijs gegaan, maar ik vond het tijd voor een nieuwe stap.”