Bauke Mollema benoemt naar welke wedstrijd hij het meeste uitkijkt in 2025
foto: Cor Vos
woensdag 8 januari 2025 om 18:43

Bauke Mollema benoemt naar welke wedstrijd hij het meeste uitkijkt in 2025

Bauke Mollema begint volgende week in de Tour Down Under aan zijn voorlaatste seizoen als professionele wielrenner. De 38-jarige wielrenner kijkt in 2025 naar één wedstrijd in het bijzonder uit: het WK in Rwanda. “Het zou wat zijn om daar nog eens uit te pakken”, vertelt hij in gesprek met het AD.

“Een eerste WK in Afrika, daar word ik wel echt vrolijk van. Dat is toch mooi? Ik ben nog nooit in Afrika geweest. Dan tel ik een vakantie op de Seychellen even niet mee. Al is dat formeel wel Afrika. Maar ik wil er niet alleen heen om een bijzonder continent te bezoeken. Ik wil er wel echt een doel van maken”, gaat hij verder.

Mollema hoopt in Rwanda even goed voor de dag te komen als op het WK in Zürich, waar hij tot diep in de finale streed om een medaille en uiteindelijk op de twaalfde plek eindigde. “Daarom wil ik het aankomend seizoen net zo aanpakken als vorig jaar, met misschien wel twee of drie hoogtestages in aanloop naar het WK.”

Rest van het seizoen
Wat er tussen de Tour Down Under, de Cadel Evans Great Ocean Road Race en het WK komt, weet de Nederlander nog niet. Mollema hoopt zelf op een selectie voor de Giro d’Italia, maar weet ook dat met de concurrentie binnen de ploeg dat geen sinecure is. Mollema zal het de komende maanden zelf moeten laten zien om in aanmerking te komen.

Of hij dat lastig vindt? “Natuurlijk is dat soms lastig. Ik ben een type dat gedijt bij duidelijkheid. Dat ik kan toewerken naar een groot doel. Je hoeft mij niet op het laatst ergens in te vliegen. Maar ik voel na al die jaren nog altijd de drive om doelen te stellen, de motivatie is er nog altijd”, eindigt hij.

RIDE Magazine
6 Reacties
08-01-2025 20:33
Mooi, die ambitie bij Bauke!
08-01-2025 21:44
Ergens jammer dat hij zich pas relatief laat op dagsuccessen is gaan richten. Had hem paar klassiekers meer gegund. LBL, AGR achtig werk toen hij nog niet voorbijgestreefd was door de jongere generatie(s). Hoe dan ook alsnog een prachtig palmares en als coureur uniek in de goede zin van het woord.
    09-01-2025 02:57
    Ik vond het altijd maar vreemd dat hij bleef beweren dat hij het best gedijt bij lange en rechtmatige klimmen.

    Het voelde een beetje alsof ik als fan beter begrep waar Bauke goed in is dan Bauke zelf, gewoon door naar de statistieken en uitslagen te kijken. Hij won al vroeg in zijn carriere de PUNTENtrui in de Vuelta, in Zwitsrland won hij met een machtige acceleratie op een onregelmatige klim, etc. Allicht voelt hij dat hij meer afziet op die onregelmatige stukken, maar dat doet iedereen, en hij misschien juist wat minder dan de rest.
    09-01-2025 07:34
    Nagenoeg alle Mollemazeges waren soloaankomsten. Zijn grootste kwaliteit is niet punchen of de taaiste zijn maar een koers kunnen lezen en een inspanning volhouden. Kijk zijn touretappes, Classica en Lombardije maar na.

    Met ook serieus meerijden vh tourpodium opgeteld denk ik dat hij MEER dan het maximale uit de carriere gehaald heeft. Zijn type zonder vernuft eindigt me een lijst zoals Kelderman en/of Kruijswijk.
    09-01-2025 08:32
    Hij had LBL prima kunnen winnen, bijvoorbeeld met de wijze waarop Poels (na zware omstandigheden uit klein groepje sprint winnen), Jungels en Fuglsang (solo over de meet) dat gelukt is. Hetzelfde geldt voor de AGR, zoals de door Kreuziger en Valgren gewonnen edities. En hij had zeker in die jaren juist wél een goede punch na een zware koers. Die was alleen niet sterk genoeg voor een koers als de Waalse Pijl, waar het op één lange punch bergop aankomt.
    09-01-2025 08:38
    Dat is juist het mooie van Bauke, goed in van alles en eigenlijk geen pijl op te trekken. Het ene moment wint ie Lombardije, een paar jaar later wordt hij NK tijdrijden. Nog even wereldkampioen worden in Afrika en zijn carrière is meer dan geslaagd. ;-)

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine