Bakelants ziet geen reden om te twijfelen aan Pogacar: “Zijn prestaties zijn zo constant”
foto: Cor Vos
maandag 15 juli 2024 om 19:25

Bakelants ziet geen reden om te twijfelen aan Pogacar: “Zijn prestaties zijn zo constant”

Tadej Pogacar heeft de Tour de France na twee weken volledig in zijn greep. De Sloveen wist de voorbije dagen op een bijna ongeziene manier uit te halen in de Pyreneeën. Op weg naar Pla d’Adet en Plateau de Beille sneuvelden er weer de nodige klimrecords. Opvallend? Jan Bakelants ziet geen reden om te twijfelen aan de man in het geel.

“Natuurlijk blijft het moeilijk om vandaag te vergelijken met de periode-Merckx, maar wat Pogacar doet, is toch fenomenaal. Bijna vier minuten sneller omhoog op Plateau de Beille dan het record van Marco Pantani uit 1998”, schetst Bakelants in zijn column voor Het Laatste Nieuws. “Ik ben niet blind voor de technologische revolutie die sindsdien heeft plaatsgevonden – de fietsen van vandaag zijn zoveel beter – maar ik vergeet ook niet op welke brandstof Pantani toen reed.”

“Dan ben ik zeer onder de indruk van Pogacar. Moet ik twijfelen aan de brandstof waarop Pogacar rijdt? Ik heb daar geen reden voor. Zijn prestaties zijn zo constant: het hele jaar door en al zijn hele carrière. Ik ken geen enkel dopingproduct dat dit kan. Ik zie vooral verschillen met de aanpak van Lance Armstrong destijds: die was in aanloopwedstrijden niet de renner die hij in de Tour was.”

“Bij Pogacar is er geen alarmbel die afgaat”
“In de Dauphiné was hij (doelt op Armstrong, red.) goed, maar in de Tour zelf was hij outstanding. Dat scheelde nog twintig procent, door zijn specifieke ‘voorbereiding’. Bij Pogacar is er geen alarmbel die afgaat, hij is overal de beste. Ook in de Strade Bianche, ook in de Ronde van Catalonië, ook in de Giro.”

“Dat geldt ook voor Jonas Vingegaard en Remco Evenepoel. Als Vingegaard meedoet aan Tirreno-Adriatico is hij daar ook met voorsprong de beste. Als Evenepoel de Ronde van de Algarve of Parijs-Nice rijdt, is dat ook om te winnen. Als die mannen ergens te pakken zijn, is dat bijna altijd omdat er iets is misgelopen in de voorbereiding: omdat ze zijn gevallen of omdat ze ziek zijn geweest.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
9 Reacties
15-07-2024 20:09
Evenepoel is ook 20% beter dan in de Dauphine en dan 2,5kg afvallen in 3 weken terwijl hij toch al scherp staat. Het is dat niet de hele ploeg opeens 20% beter is in de tour. Dat zou opmerkelijk zijn. Alleen Landa haalt een goed niveau.
    15-07-2024 21:29
    Als je Evenepoel al een tijdje volgt, weet je ook gewoon wat voor een effect die kilo's hebben op zijn klimmend vermogen.
    15-07-2024 21:57
    Want Nico, hij heeft de Vuelta niét gewonnen nadat hij san sebastian knap won, of lbl? Etc? Evenepoel is net heel consistent. Perfect in zware eendags wedstrijden en tijdritten. Heel goed in rittenkoersen zonder P en V en derde in rittenkoersen met. Stop dus met gratuite insinuaties
    16-07-2024 08:25
    Hoe kan een renner nu op drie weken of zo 20% beter zijn, dat is je reinste onzin natuurlijk, dan scheelt er toch iets aan zijn trainingsaanpak :-D
15-07-2024 22:16
Het hele jaar door goed zijn is net verdachter… 3 vaak lange pieken per jaar
    15-07-2024 23:22
    Oneens, heel het jaar goed betekent een uitstekende basisconditie.
    Mensen die pieken vind ik verdachten. In trainingsperiode jezelf volproppen en keihard te trainen. Datzelfde bloed gebruiken in de rustdagen etcetera etcetera. Dat waren de oude trucjes die, mi, nibali en valverde nog altijd toepaste. In de jaren 10 zag je namelijk astana en movistar altijd goed waren na de 2e rustdag.
15-07-2024 22:50
Schijnheilige kutargumenten om helemaal van te kotsen van de Omerta insiders.
16-07-2024 10:06
Ik zou de aflevering van Vive le Velo even bekijken met betrekking op de prestatie van Pog. Inspanningsfysioloog Jan Boone had ook zichtbaar twijfels over de prestaties van Pog & wou zijn handen ook niet het vuur steken dat dit ( beklimming Plateau de Beille) "zuiver" was. Hij zou bijna 7W/kg & dit voor 40 minuten gepresteerd hebben. Iets dat lichamelijk op de grens balanceert.

Ik geef Pog het voordeel van de twijfel, maar het zou me niet verbazen dat we jaren later moeten vaststellen dat hij in de snoeppot zat.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine