‘Astana wil Menchov, Kreuziger of de Schlecks’
donderdag 5 augustus 2010 om 09:29

‘Astana wil Menchov, Kreuziger of de Schlecks’

Astana heeft enkele toprenners op het oog om Alberto Contador te vervangen. Dat vertelde Alexandre Vinokourov in de Franse krant Sud Ouest. Volgens de Kazach richt de ploeg zijn pijlen naast Denis Menchov op Roman Kreuziger en de gebroeders Schleck.

Vooral de naam van Fränk en Andy Schleck is opvallend, omdat aangenomen wordt dat de twee in 2011 een nieuwe profploeg opstarten. Naar verluidt zou dit project uitgesteld kunnen worden naar 2012. In het geval van uitstel zou ook RadioShack interesse hebben in de Luxemburgers. “Het laatste nieuws is dat er nog niets definitief is,” aldus Vinokourov. De Kazach gaf daarnaast aan dat hij nog één jaar door gaat als beroepsrenner. Verwacht wordt dat hij hierna het management van zijn team op zich neemt.

Het vertrek van Contador betreurt hij. De Spanjaard won twee maal de Tour met Astana maar rijdt volgend seizoen in dienst van Bjarne Riis. “Ik had liever gehad dat hij gebleven was maar hij kan doen wat hij wil, net als de renners die hij meeneemt. Dat is wielrennen,” beschouwt hij. “Wanneer hij een beter voorstel krijgt, is het normaal dat hij vertrekt.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine