Arvid de Kleijn gefrustreerd na slechte sprint op slotdag Langkawi: “Tevreden kan ik niet zijn”
Video Met twee sprintzeges kan Arvid de Kleijn terugblikken op een succesvolle Tour de Langkawi. Althans, dat zou je toch denken, maar de rappe man van Tudor Pro Cycling was na de slotrit van de Maleisische rittenkoers toch niet helemaal tevreden. “Ik vind niet dat mijn ronde volledig is geslaagd”, is zijn conclusie in gesprek met WielerFlits.
De 30-jarige De Kleijn keek na afloop voor onze camera terug op de laatste sprint in Bintulu. “Er stond veel wind. Ik wilde niet te vroeg aangaan, maar ik was gewoon niet goed vandaag. Ik voelde het al op één kilometer van de finish. Ik voelde mijn benen vollopen en toen dacht ik: oei, dat zal wel lastig worden.”
“Ik ga de sprint aan, maar hij komt er nog overheen.” Met ‘hij’ doelt De Kleijn op ritwinnaar Matteo Malucelli. “Ik probeerde hem nog op te vangen en dat lukte nog aardig. In de laatste vijftig meter kwam ik dichterbij, maar ik had gewoon echt de benen niet. Dan is het zo, dan ben ik geklopt door iemand die sneller is.”
En zo blijft het bij twee sprintzeges voor De Kleijn, die streng is voor zichzelf. “Ik vind niet dat de ronde volledig is geslaagd. Ik had wel op iets meer gehoopt. Aan de andere kant: probeer maar eens twee keer te winnen hier. Dat is ook best wel lastig. Maar tevredenheid is niet meteen op zijn plaats, vind ik.”
“Ik heb altijd bewijsdrang, bij elke sprint. Of ik nu een sprintje doe voor het bordje Schijndel of hier, ik heb altijd bewijsdrang. Dan is het wel een domper dat ik vandaag echt de benen niet had. Waar dat dan aan ligt, weet ik niet, maar dat moet ik maar accepteren.”
Over vertrekkende Simon Pellaud
De Kleijn kreeg vandaag voor de allerlaatste keer een lead-out van Simon Pellaud, aangezien de Zwitser op zoek moet naar een nieuwe ploeg. “Dat vind ik heel jammer. Het is vervelend voor die jongen en we hebben hem zeer graag bij ons in de groep. Hij is echt onderdeel van onze groep. Het is jammer dat de ploeg daar anders over denkt, maar ik respecteer ook hun keuze”, besluit de sprinter.
Mixed feelings bij Tudor. Ondanks twee ritzeges eerder deze week overheerst nu frustratie bij Arvid de Kleijn. Na de finish ook veel emoties, want Simon Pellaud neemt afscheid van zijn ploegmaats. Zoveel is wel duidelijk.
🇲🇾 #LTDL2024 @PETRONASLTdL @TudorProCycling pic.twitter.com/nLK1x3fxfY
— Nɪᴄᴋ Dᴏᴜᴘ (@Nick_Doup) October 6, 2024
Reacties zijn gesloten.