Armstrong: “Het leek wel een MotoGP”
Lance Armstrong is aan zijn 14e jaar als prof bezig, maar kijkt naar eigen zeggen nog steeds zijn ogen uit. “De laatste 30 kilometer van donderdag waren de gekste die ik in heel mijn carrière gezien heb. Een lange, snelle afdaling met snelheden tot 80 km/u en vervolgens een nauw stratencircuit.”
En dat is nog niet alles, vervolgt de Texaan. “Morgen hebben we ongeveer dezelfde finale. Dit is nog steeds een wielerwedstrijd, geen MotoGP. Op een bepaald moment haalden we zelfs 110 km/u! Gekkenwerk!”, zo is te lezen in Het Laatste Nieuws.
Scarponi
Ritwinnaar Scarponi eindigde woensdag nog maar net in de top-50. “Ik reed gisteren slecht op Alpe di Siusi en ik had zin om me te herpakken. Toen Gianni Savio (ploegleider, red.) vanmorgen mijn gezicht zag, zei hij: ‘Jij gaat aanvallen vandaag’. Maar het was niet makkelijk om de juiste vlucht te vinden, want vele andere renners waren met hetzelfde idee uit bed gestapt.”
“Kiryienka was de gevaarlijkste van de groep vluchters. Op 25 km van de streep reed hij echter lek omdat hij volgens mij een bocht niet correct aansneed. Daarna heb ik het tempo nog laten zakken omdat ik niet alleen naar de finish wou rijden. Hierop moest Kiryienka afhaken met krampen. Uiteindelijk was het maar goed dat ik gisteren zoveel tijd verloor, anders had ik nooit zover weg mogen komen van Di Luca”, zo sluit Scarponi af op Cyclingnews.com.
LPR
“Het was een zware rit”, zo reageert de roze trui-drager. “Iedereen wilde mee in een ontsnapping en dat zorgde voor een hels tempo. Ik moest ook opletten dat het peloton niet in stukken brak. Ik hoop dat de volgende rit wat rustiger zal zijn, dat men een ontsnapping toestaat die 15 minuten mag pakken op de rest. Die zullen zich dan ergeren en wij zullen rust nemen. Onze ploeg wil in deze Giro de roze trui hebben in Rome en het puntenklassement winnen. Op dit moment hebben we reeds drie ritten gewonnen en hebben we de roze trui. We kunnen dus niet klagen”.
Alessandro Petacchi is degene die dat puntenklassement moet binnenhalen voor de succesvolle ProContinental ploeg. Vandaag hield hij de benen echter stil. “Ik voelde de vermoeidheid al een beetje. Ik heb niet gespurt, want de overwinning lag buiten mijn bereik. Het belangrijkste is dat Danilo de roze trui heeft.”