Annemiek van Vleuten wint drie dagen na olympisch goud ook Clásica San Sebastián
foto: Cor Vos
zaterdag 31 juli 2021 om 13:21

Annemiek van Vleuten wint drie dagen na olympisch goud ook Clásica San Sebastián

Annemiek van Vleuten heeft haar topvorm van de Olympische Spelen benut om ook de Clásica San Sebastián te winnen. De kersverse olympische tijdritkampioene wist, drie dagen na het in ontvangst nemen van goud in Tokio, namelijk de Baskische heuvelklassieker te winnen. Ze was een klasse apart in de zware finale en kwam solo over de finish.

Rooijakkers in de kopgroep
Op de Jaizkibel wisten drie rensters zich los te rijden van het peloton. Pauliena Rooijakkers (Liv Racing), Ane Santesteban (BikeExchange) en Evita Muzic (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) hadden op de top van de bekende Baskische klim een voorsprong van 40 seconden op het uitgedunde peloton. Net na de afdaling groeide de kopgroep naar vijf, omdat Audrey Cordon-Ragot (Trek-Segafredo) en Olivia Baril (Massi-Tactic) de oversteek wisten te maken.

Tatiana Guderzo (Alé BTC Ljubljana) lukte het even later ook om, vlak voor de Gurutze-klim, aan te sluiten. Het peloton volgde dertig kilometer voor de finish op een kleine twee minuten van de zes koploopsters. Vooraan was de samenwerking in eerste instantie goed, waardoor Rooijakkers, Santesteban, Muzic, Cordon-Ragot, Baril en Guderzo met anderhalve minuut voorsprong op de slotklim leek af te stormen. Daar stak het Movistar van olympisch kampioene Annemiek van Vleuten echter een stokje voor. Het verschil liep daardoor terug tot onder de minuut.

Van Vleuten laat concurrentie achter
Alles kwam daardoor aan op de steile Murgil Tontorra (2,1 km aan 10,1%), en dat na een hele wedstrijd in de stromende regen. Cordon-Ragot reed nog voor de klim weg van haar medevluchters, maar ook de Française was niet in staat om de favorietengroep voor te blijven. Van Vleuten trok namelijk flink door op de steile stroken – tot 15% – en sloot een kilometer onder de top aan bij Cordon-Ragot. Ze liet haar ook meteen achter en ging solo verder.

Geen van de concurrentes had een antwoord op de versnelling van Van Vleuten, die de afgelopen dagen ook nog in Scheveningen gehuldigd werd en in enkele talkshows zat. Op de top van de Murgil Tontorra had ze een voorsprong van 45 seconden bij elkaar gereden op Ruth Winder, die op haar beurt Rooijakkers en Muzic wist te lossen.

In de laatste acht dalende kilometers richting San Sebastián maakte Van Vleuten het nog even spannend met een stuurfout, maar ze bleef overeind en mocht daardoor juichen in de straten van ‘Donostia’. Het is voor de kopvrouw van Movistar haar eerste zege in de Clásica San Sebastián voor vrouwen. De Amerikaanse Winder mocht als nummer twee mee het podium op. Tatiana Guderzo won de sprint om de derde plaats, voor Sabrina Stultiens.

RIDE Magazine
22 Reacties
31-07-2021 13:25
Wederom een geweldige prestatie van Annemiek! In de afdaling ging het inderdaad maar net goed...
    31-07-2021 13:47
    Het zouden zo mijn woorden kunnen zijn Franco
31-07-2021 13:26
Kuste nog even een stoeprandje.
31-07-2021 13:36
Hoppa, pakt gewoon even door. Erg knap.
31-07-2021 13:39
De beste in zeer zware weersomstandigheden en zo kort na de OS, pure klasse!
31-07-2021 13:46
Knap zo kort na de OS en nog even huldiging tussendoor. De finale is ook wel gemaakt voor Van Vleuten met de korte steile klimmen. Ze laat zien dat ze echt in topvorm is.
31-07-2021 13:50
Veld was met alle respect ook niet om naar huis te schrijven.
    31-07-2021 14:14
    Je kan het ook omdraaien, waarom is Annemiek zo goed en sterk.
    31-07-2021 14:44
    De rest lag thuis op de bank, bij te komen van de Spelen waar ze niks klaargemaakt hebben bedoel je neem ik aan?
31-07-2021 13:54
Proficiat, prachtige overwinning. Zware tegenstand of niet, als je de beste bent verdien je te winnen
31-07-2021 13:54
Annemiek is toch wel een ‘beest’ in de goede zin van het woord.
Intern jetlag zo presteren lukt mij op mijn niveau niet zo best.
31-07-2021 14:05
Hoorde nog iets over het wel hebben van een ploeg hier itt bij de Spelen. Wat zal zij blij zijn dat Van der Breggen stopt, die reed toch altijd met een wat dubbele agenda rond bij de nationale ploeg.
    31-07-2021 15:20
    Met stip de meest zinloze opmerking van de maand juli.......
    31-07-2021 15:23
    Die opmerkingen over de ploeg hadden volgens mij inderdaad een behoorlijke dubbele betekenis.
    31-07-2021 15:23
    Dat laatste is wat de Nederlandse damesploeg collectief heeft. AVV is daar net zo erg in
    31-07-2021 16:37
    Van Vleuten demarreerde achter Van Der Breggen aan in de slotkilometers van de wegrit. Om nou te zeggen dat Van Der Breggen een dubbele agenda had...
    31-07-2021 18:45
    eindelijk iemand die het door heeft, die dubbele agende heeft ze al van jaren terug, dacht op de Europese spelen in Bakou, als ze zelf ni kan winnen dan liever geen Ollandse.
31-07-2021 18:43
Tja, daar zijn eigenlijk geen woorden voor, fabuleus wat deze 'jongedame' allemaal presteert, een voorbeeld voor velen.
01-08-2021 08:03
Ja vd Breggen stopt, dus dan wint van Veuten straks alles ???
Ze is echt een topperrrr.
Maar ik ben bang dat ze voor de wedstrijd spanning te goed is

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine