Annemarie Worst sprint het snelst in Flandriencross
Annemarie Worst heeft de Flandriencross in Hamme gewonnen. De Europees kampioene was de beste in een massasprint van een grote kopgroep, want onderweg was geen enkele renster erin geslaagd om afstand te nemen van de concurrentie. Wereldkampioene Sanne Cant werd tweede, voor Ellen Van Loy.
Gisteren draaiden de veldrijdsters nog rondjes op het razensnelle parcours van Tabor, vandaag was het tijd voor de Flandriencross in Hamme. Opnieuw kregen de rensters een razendsnel parcours voorgeschoteld, dat bij momenten meer weg had van een wegkoers. Annemarie Worst voelde zich duidelijk in haar sas: de Nederlandse versnelde aan het begin van de tweede ronde.
Favorieten lang bij elkaar
Worst wist echter geen verschil te maken, waardoor een kopgroep lang bijeen bleef. Loes Sels, Ellen Van Loy, Laura Verdonschot, Sanne Cant, Annemarie Worst, Alice Maria Arzuffi, Katie Compton en Eva Lechner bleven lang bij elkaar. Yara Kastelijn en de pas 16-jarige Shirin Van Anrooij misten net de slag halverwege de cross.
De Italiaanse Arzuffi probeerde bij het ingaan van de slotronde de forcing te voeren, maar het was niet meer dan een speldenprik. In de extreme slotfase werd het tempo flink de hoogte in gewerkt, maar andermaal werd er geen verschil gemaakt. En dus was het wachten op de sprint, waarin Worst met voorsprong de beste was.
Kim Van de Steene verloor veel tijd en gaf zo de leiding in de DVV Verzekeringen Trofee uit handen. Sanne Cant is de nieuwe leidster.

foto: Photopress.be
DVV Verzekeringen Trofee 2018-2019
Uitslag manche 3, vrouwen: Hamme (UCI-niveau: C1)
1. Annemarie Worst (Steylaerts-777) in 39m06s
2. Sanne Cant (IKO-Beobank) op 1s
3. Ellen Van Loy (Telenet-Fidea) op 1s
4. Alice Maria Arzuffi (Steylaerts-777) op 1s
5. Loes Sels (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice) op 3s
6. Laura Verdonschot (Marlux-Bingoal) op 4s
7. Katie Compton (KFC Racing p/b Trek Knight) op 6s
8. Eva Lechner (Creafin-Tüvsüd) op 21s
9. Yara Kastelijn (Steylaerts-777) op 49s
10. Puck Pieterse (ZZPR.nl-HanClean-Orange Babies) op 53s
Denk vooral dat de sterkste van het hele jaar oom de snelste was vandaag, dus dan is er grotere kans ok sprintje van 6
Ook leuk, die twee 16-jarige meisjes die meedoen om de top-10.
Verder ben ik niet zo op de hoogte van ploegenspel bij de cyclocross, maar als er al van tactiek sprake was, wel een linke van Steylaerts. Als Worst een gaatje laat vallen is Arzuffi ervandoor. Nu pakt het goed uit, omdat Worst de sprint wint. Maar het blijft gevaarlijk met die sluwe Cant. Die volgt ook alleen maar. Arzuffi wat mij betreft de sterkste in cross, gevolgd door Annemarie. Die het dan weer voortreffelijk afmaakt
Gisteren reedn Arzuffi het gat op Worst dicht, met iedereen in haar wiel. Streylaerts doet niet aan ploegentactiek.
Maar zonder in al teveel vergelijkingen te verzanden. Ik vind het wel een topduo hoor. Die hebben heel snel de stap naar de absolute top gezet.
Worst heeft een sterke sprint. Had ook nog wel veel over.
Het was wel redelijk duidelijk dat Worst het ging halen. Arzuffi reed zich helemaal leeg in de slotronde, de rest zat krampachtig in het wiel, behalve Worst.
Het is niet méér dat ze altijd wint.De tegenstand van de Nederlandse vrouwen/meisjes is heel groot.
En dan wordt het huilie huilie met de klep open.
Of topic, speciaal voor alle Nederlandse mensen,die vinden dat wij Vlamingen het woord meisjes verkeerdelijk gebruiken.
https://youtu.be/wfOs56bFXcA