Amandine Fouquenet kiest voor Pauwels Sauzen-ploeg, mogelijk op weg bij AG Insurance-Soudal
Amandine Fouquenet gaat een contract tekenen bij Pauwels Sauzen-Altez Industriebouw, de Vlaamse veldritploeg van manager Jurgen Mettepenningen. De Franse kampioene was erg gewild, omdat haar huidige ploeg Arkéa-B&B Hotels ermee stopt en zij dit seizoen een stap gezet heeft naar de top van het vrouwenpeloton. Fouquenet tekent tot eind 2027 en gaat mogelijk wegwedstrijden rijden voor AG Insurance-Soudal.
Dat nieuws bevestigde Jurgen Mettepenningen zondag aan Sporza tijdens de Wereldbeker Dendermonde, de wedstrijd die hij zelf organiseert. Fouquenet zal vanaf 1 januari dus te zien zijn in de kleuren van Pauwels Sauzen-Altez Industriebouw.
“We geloven in haar”, aldus Mettepenningen. “Ze heeft veel motivatie en wil ook naar Vlaanderen afzakken om hier zes maanden per jaar te wonen. Ze is iemand met veel inhoud, al moeten we wel gaan bijschaven aan haar techniek met Mario De Clercq en Thomas Joseph, maar met Fouquenet kunnen we een mooi verhaal schrijven.”
De ontwikkeling van de 24-jarige Franse kampioene gaat razendsnel. “Iedereen die het veldrijden volgt, volgt haar ontwikkeling”, gaat hij verder. “Als ze bevestigt heb je iemand in huis die veel podiums kan rijden bij de elite-wedstrijden, naast Leonie Bentveld. Voor ons was het ook wel nodig om er iemand bij te hebben. We zijn heel blij dat we met twee kopvrouwen week na week kunnen mee doen in de top.”
“De laatste twee weken heeft ze laten zien een groot talent te zijn. Je weet dat alle ploegen interesse hebben in haar, maar vrijdag in Gavere heeft zij de knoop doorgehakt. Ze heeft een goed gevoel bij de gesprekken met ons, deze ochtend zijn de overeenkomsten getekend.”
Teams Amandine Fouquenet
| Jaar | Team |
|---|---|
| 2027 | |
| 2026 | |
| 2026 | |
| 2025 | |
| 2024 |
Nieuw akkoord met AG Insurance-Soudal?
Fouquenet heeft aangegeven ook op de weg te willen blijven rijden, maar Pauwels Sauzen-Altez Industriebouw heeft geen eigen wegploeg of vaste samenwerking met een wegploeg. “Wij hebben voor Leonie Bentveld een akkoord met AG Insurance-Soudal van Jurgen Fore, en we gaan kijken of dat ook mogelijk is voor Fouquenet”, stelt Mettepenningen.
“Is dat niet het geval, dan gaan we kijken of we een eigen programma kunnen rijden in Frankrijk, zodat ze in de zomer ook haar ding kan doen. Maar de bedoeling is dat ze twaalf maanden per jaar bij ons in dienst is en dat we inzetten op het veldrijden, en op de weg gaan we haar begeleiden zover we kunnen. Als dat niet kan, willen we opnieuw een akkoord proberen te maken met AG Insurance”, legt hij uit.

Reacties zijn gesloten.