Almeida pakt twee seconden op Kelderman: “Het wordt ook een mentaal spel”
João Almeida wist in de finale van de zestiende etappe van de Giro d’Italia twee seconden uit te lopen op zijn naaste concurrent Wilco Kelderman. De Portugees zette in de steile finale Kelderman onder druk en pakte zo wat tijd. “Soms is de aanval de beste verdediging”, zegt hij na afloop.
Onderweg gebeurde er niet veel bij de favorieten, maar de finale in de straten van San Daniele del Friuli was technisch en soms steil. “Ik voelde mij goed”, aldus Almeida. “Ik probeerde het en waarom ook niet? Als het zo steil, dan verspeelt iedereen energie.”
“Het wordt steeds meer een mentaal spel”, geeft de rozetruidrager, die nu 17 seconden voorsprong heeft op Kelderman, toe. “Maar je moet de benen er voor hebben. Soms is die mind game ook belangrijk. Ik kan niet meer vertrouwen hebben dan nu. Het is te gek. Ik ben heel de ploeg dankbaar.”
Woensdag wacht een zware bergrit, waarin Almeida samen met Deceuninck-Quick-Step opnieuw zijn roze trui zal willen verdedigen. “Laten we kijken hoe ver ik kan geraken. Ik heb het vertrouwen zeker, maar ben ook op het ergste voorbereid. Er kan nog veel fout gaan.”
Dacht hetzelfde, inclusief de hoofdbewegingen/grimassen op de klim van zondag. Maar op lange termijn misschien meer voor de rondes dan Ala.
Daarnaast, als Almeida wint dan is het dankzij de tijdrit. Hoe kan je jezelf in 2 zinnen tegenspreken.
Vroeger, ja vroegah, toen gingen ze keer op keer. Andere en gelukkig vervlogen tijden.
(Maar vanaf nu moet Almeida er definitief af gereden worden: die gast is taai!)
Ik had Geoghen Hart in gedachte, maar Nibali is eigenlijk passender..
Kelderman zit qua tijd het gunstigst gepositioneerd, maar ook types als Hart, Hindley en Nibali vallen niet uit te sluiten. Er kan nog zoveel gebeuren in de komende bergritten.
Dat vond ik ook. Hopelijk is hij morgen weer in orde.
morgen krijgt hij een oplawaai van minuten van Wilco
De etappevan morgen lijkt zwaarder als het is, de zwaarste colls liggen in het eerste gedeelte, de twee laatste colls zijn niet zo zwaar.
De Stelvio etappe is het zwaartepunt voor zowel Almeida en Kelderman.
De laatste bergetappe zou voor Kelderman moeten kunnen, als sunweb vanaf de eerste coll er gelijk goed in gaat. De laatste colls zijn weer niet zo zwaar.
Laatste rit is weer voor Almeida, tijdrit van 15 kilometer, daar gaat Kelderman toch snel 10 tot 20 seconden verliezen.
Zo, dat is mijn kijk op de laatste 5 dagen.
Almeida prima gereden. Maar gaat zwaar te kort komen de komende bergen.
“… totaal anders als…”
Foei!
Wat Wilco betreft kan het ondanks zijn zeer goede uitganspositie ook nog bij een minder dag verkeerd gaan. En dan heb je daar ineens een teamgenoot die net even wat beter is. Of toch die Tao die iedereen eruit fietst bergop.
Nibali zou ook nog een goede dag kunnen hebben maar dan heeft hij 2 slechte en is het voor niets. Die komt net te kort denk ik.
Deze spanning en vraagtekens zorgen er in ieder geval voor dat het een leuke ronde is ondanks alles.
Dan... om toch eens mee te doen in dit leuke spelletje;
- De aankomst van morgen lijkt me in theorie en te zien op de doorsnede wat minder lang en zwaar. Opent perspectieven voor A.
- Ik blijf erbij, K werd op de vorige aankomst voortgetrokken door een fantastische ploegmaat terwijl ie zelf op de limiet zat en A mocht het alleen klaren.
- A heeft het geluk van de leeftijd en een ploeg die niet rekende op dit scenario. Hij fietst zonder echte druk want het werd niet van 'm verwacht en ook nu zeggen ze 'elke dag erbij is bonus'. Dat geeft A zeker moral! K staat onder druk want hij moét, van hem wordt het verwacht.
- Stel dat A morgen overleeft en de trui alsnog vasthoudt of eventueel slechts 15 seconden achter komt, dan verteert ie daarmee één van de zwaarste etappes en krijgt zn moral een boost om te blijven vechten.
- Als K morgen wint en A op een minuut zet, dan is de Giro gereden.
- Stel dat A er morgen in slaagt om K bij te houden en geen tijd verliest, of sterker nog, enkele seconden bijneemt dan krijgt K een mentale tik en worden het nog spannende dagen.
- A lijkt nuchter en geeft zichzelf in de media weinig kans, maar misschien strooit hij in werkelijkheid zand in de ogen van K en verrast hij morgen en de komende dagen iedereen opnieuw.
Maarrr, hoe graag ik ook het David-Goliath verhaal zou zien, K zal het hem normaal wel doen!