Aangeslagen Tom Meeusen onderneemt juridische stappen
woensdag 21 januari 2015 om 12:52

Aangeslagen Tom Meeusen onderneemt juridische stappen

Tom Meeusen mag niet deelnemen aan het wereldkampioenschap veldrijden. De Belg wordt net als Bart Wellens en Laurens Sweeck genoemd in een voortslepend dopingonderzoek naar de Belgische ‘ozondokter’ Chris Mertens. Meeusen ontkent doping te hebben gebruikt en onderneemt juridische stappen.

“De ploeg heeft een advocaat onder de arm genomen”, laat hij weten aan Het Nieuwsblad. “Ik ben zelf niet echt op de hoogte van het onderzoek. Ik heb al maanden niets meer gehoord.” Een week voor het BK van vorig jaar moest Meeusen voor het laatst iets doen voor het onderzoek. Toen heeft hij een DNA-staal moeten afstaan. “Dit is frustrerend. We zijn een week voor het WK. Ik geloofde in mijn kansen. Ik was al depressief nadat het nieuws in 2013 bekend raakte en ik niet mocht deelnemen aan het WK in Louisville. Ik heb daarna een jaar tegen mijn zin gefietst. Nu mag ik opnieuw het WK niet rijden. Dit is moeilijk om te aanvaarden.”

Meeusen, Wellens en Sweeck overwegen om naar het BAS (Belgisch Arbitragehof voor de Sport) te gaan. Deze instantie is opgericht om geschillen op korte termijn te beslissen. Het drietal hoopt op deze manier niet alleen het WK nog te halen, maar ook de wereldbekerwedstrijd in Hoogerheide die komend weekend plaatsvindt.

Onschuldig
Meeusen benadrukt onschuldig te zijn. Hij zegt nooit ozontherapie te hebben gebruikt. Wel geeft de Belg toe dat hij zich bij Mertens liet behandelen aan zijn sinussen. “Ik heb daar inspuitingen voor gekregen. Dat is het enige wat ik misschien fout heb gedaan.”

Het recente nieuws zorgde voor een mentale klap. “Mijn eerste reactie was om te stoppen en te gaan vloeren, want ze hebben mij het plezier in het fietsen afgenomen. Maar ik ga niet stoppen. Ik ga vechten, voor eerherstel. Liefst van al wil zo snel mogelijk bewijzen dat ik recht in mijn schoenen sta. Ik ga al ruim twee jaar niet meer bij die dokter en rijd nu beter dan toen. Ik heb niets te vrezen.”

Lees ook:
Meeusen, Wellens en Sweeck niet op WK door dopingonderzoek

RIDE Magazine
RIDE Magazine