Evenepoel lanceert samen met Specialized een ‘Remco’-koersschoen
Materiaalzone Specialized heeft in samenwerking met Remco Evenepoel een nieuwe raceschoen ontwikkeld: de S-Works Torch SL Remco. Het is de eerste officiële WorldTour-signature schoen van het merk.
Met een gewicht van 148,2 gram is het volgens Specialized de lichtste schoen in het profpeloton. De schoen maakt gebruik van de bekende Body Geometry-techniek en een speciaal ontwikkelde leest, waarmee de druk op de voorvoet met 44% zou worden verminderd. Volgens het merk is er gestreefd naar een minimalistisch ontwerp, gericht op gewicht, ondersteuning en krachtoverbrenging.
Evenepoel: “Het is eigenlijk bizar”
De schoen werd tijdens de Ronde van Frankrijk 2024 getest door Evenepoel zelf. In de maanden ervoor reed de Belg altijd met de S-Works Torch Lace aan zijn voeten, maar tijdens enkele ritten van de Tour koos hij voor een prototype van de S-Works Torch SL Remco.
“Het is eigenlijk bizar om te bedenken dat ik tijdens mijn allereerste Tour de France vijf etappes heb gereden op een prototypeschoen”, zegt Evenepoel in het persbericht van Specialized. “Maar ik had vertrouwen in het schoenteam van Specialized en wist dat wat we samen hadden ontwikkeld, het waard was om getest te worden in de Tour.”
Evenepoel werkte acht maanden lang nauw samen met het team van Specialized. “Ik ben blij om te zien dat al mijn input uiteindelijk in het definitieve ontwerp is verwerkt. Ik heb drie prototypes getest, en het laatste prototype is degene die ik tijdens een paar etappes in de Tour de France van 2024 heb gedragen en nu nog steeds gebruik.”
Beschikbaar voor consumenten
Inmiddels is de S-Workx Torch SL Remco ook beschikbaar voor consumenten. Specialized richt zich met dit model op renners die op zoek zijn naar een lichtgewicht raceschoen met hoge stijfheid. De adviesprijs bedraagt 599 euro.
Allahu Akbar!
Overigens heeft Mathieu ook wel wat nevenactiviteiten of tenminste gehad, sportdrank, kleding, ... en andere renners evengoed. Ik vind dat maar wat onzin maar er zal wel een markt voor zijn natuurlijk. En moet je al niet ietwat van slechte wil zijn om hem hierom te bestempelen als instabiel iemand, zowat geen enkele atleet beheert zijn randactiviteiten echt zelf, dat ze het nu lanceren is gewoon een marketingding omdat de grootste wedstrijd er aan komt.
“New equipment must be commercially available. However, use in competition is permitted prior to market availability for the purpose of technical testing.”