woensdag 13 maart 2019 om 11:09

Cervélo presenteert nieuwe tijdritfiets Tom Dumoulin

Tom Dumoulin en zijn ploeggenoten bij Team Sunweb rijden vanmiddag de ploegentijdrit in Tirreno-Adriatico op een nieuwe tijdritfiets. Sponsor Cervélo presenteerde voorafgaand aan de Italiaanse rittenkoers de nieuwe Cervélo P5.

Het frame van de fiets is opnieuw ontworpen. Cervélo claimt dat de tijdritfiets – die enkel verkrijgbaar is in een versie met schijfremmen – 22 procent stijver is aan de balhoofdbuis en 26% stijver aan de bottom bracket.

“Cervélo is erin geslaagd om gewicht en aerodynamica perfect te combineren. Daarnaast heeft de fiets de stijfheid die je nodig hebt in de bochten”, vertelt Dumoulin, die de fiets testte in de windtunnel. “Toen ik de fiets toonde aan collega’s, kon ik zien dat zij jaloers waren.”

RIDE Magazine
15 Reacties
13-03-2019 11:27
niet alleen je collega's zijn jaloers, ik ook Tom
13-03-2019 14:06
Tuurlijk ! schijfremmen op een tijdritfiets ? Was toch de reden dat Sunweb 7 seconden achter de winnaar in de tijdrit van de UAE-Tour, tweede werd.
Ik begrijp de reden van die schijven op een tijdritfiets niet. Er worden toch geen lange afdalingen in tijdritten gereden ? Waarom dan die verzwaring en a-aerodynamische dingen op je gladde flitsfiets ?
    13-03-2019 14:26
    @vanSpringel
    Precies!

    Ook nog: die fietsen worden alsmaar stijver en stijver. Nu ook weer 22% volgens hun claim. Wat gebeurt er als die fiets nog 3x 30% stijver wordt? Ontploft die dan of zo?
    13-03-2019 14:50
    Het gaat om procenten, niet procentpunten.
    16-03-2019 04:55
    Verzwaring is geen gevolg van het gebruik van schijfremmen. Reken maar dat alle tijdritfietsen rond het minimum gewicht zitten.
    18-03-2019 11:43
    Ik zie bijna alleen maar voordelen. Ik kan me goed voorstellen dat je met schijfremmen langer in de beugels kan blijven, omdat je meer controle hebt (lees gedoceerd remmen en dus mogelijk ook een hogere snelheid in de bocht) en een kortere remweg. Dat is niet alleen in een afdaling relevant, maar bij iedere bocht. Daarnaast versnel je bij een tijdrit veel constanter, waardoor het extra gewicht van de schijven nauwelijks van invloed is, immers de roterende massa weegt alleen zwaarder tijdens een versnelling.
13-03-2019 16:45
Vandaag ook weer in de tijdrit met die fietsen in de Tireno. Maar paar seconden achter nr. 2 en nr. 3.
Alle beetjes helpen, dus geen parachute achtige luchtweerstandelementen op m'n fiets.
13-03-2019 21:19
Voordeel van schijven is wel dat je bij elke bocht later kan remmen, dat is tijdwinst. En denk je niet dat de ontwikkelaars bij Cervelo er over hebben nagedacht hoe dat zit qua aërodynamica? Ongetwijfeld een oplossing voor gevonden.

Mooie stelregel: als jij ergens vraagtekens bij zet, zullen experts dat ook hebben gedaan. En het vervolgens hebben onderzocht en verbeterd.
14-03-2019 13:34
Je zou denken dat je die schijfremmen in ieder geval zou kunnen verkleinen en minimaliseren aangezien je op een tijdritfiets nooit maximaal remt. Maar dit lijkt gewoon een "standaard" remmensetje?
    14-03-2019 21:02
    140mm denk ik, kleiner kan ook eigenlijk niet. Is een slag kleiner dan de standaard remmen.
15-03-2019 08:53
Hebben schijfremmen tegelijkertijd niet het voordeel dat het zwaartepunt in het wiel gecentreerder ligt waardoor je een soort vliegwiel creëert? En zijn ze wel echt zo heel veel minder aero dan de weggemoffelde knijpers?
17-03-2019 11:11
26 % stijver dan wat ?
De claims zijn veel belovend, maar zijn ze ook te controleren ?
Tom reed voorheen toch ook niet op een slechte fiets.
    18-03-2019 10:04
    Zijn vorige tijdritfiets, de Giant, zag er tijdrittechnisch en aerodynamisch naar mijn mening veel beter uit.
17-03-2019 14:47
Lekker belangrijk dat je geniet van het feit dat een ander jaloers is op je fiets pfff.
20-03-2019 11:15
Niet 25% stijver maar 26% haha
Vreemde getallen ! Was die andere dan zo slap?
En zijn houding vond ik toch significant anders dan andere renners

Om te reageren moet je ingelogd zijn.

RIDE Magazine