Zwerven over de Heuvelrug tijdens de Green Divide
Fietstoerisme Zwerven door Nederland is het mooiste dat er is, zeker als je dat met je zoon mag doen. In de RIDE Magazine Najaarsgids lees je een persoonlijk verslag van een bikepacktrip door de bossen van de Utrechtse Heuvelrug.
Er zijn van die dagen dat ik me als vader gelukkig prijs. Er zijn héél veel van die dagen. Toen we net kinderen kregen kon ik me niet voorstellen hoe ongelofelijk leuk het is om dingen te doen met je kinderen. Sinds het leven uitdagingen op mijn pad gooide die datzelfde leven in gevaar brachten, ben ik daarvan nog veel bewuster en zorg ik ervoor dat we dingen samen doen die we kunnen onthouden en koesteren. Hashtag creatingmemories.Ik voel me bevoorrecht dat ik de sport die heel mijn leven heeft gemaakt tot wat het is, kan delen met mijn zoons. Toen ik oudste zoon Leen voorstelde om een paar dagen door de omgeving te gaan zwerven met een tasje achterop, sloot hij Tiktok of wat hij ook aan het doen was onmiddellijk af en zei: ‘Tuurlijk papa, leuk!’

foto: Vincent Engel
Als we de daad bij het woord hebben gevoegd genieten we met volle teugen. Het had nog flink wat voeten in de aarde, want bij onze agenda’s zijn de drie w’s vaak spelbreker: werk, weer en wedstrijden. Het moet allemaal maar passen in het schema van de wielerwedstrijden die Leen rijdt en het (huis)werk dat we allebei doen. En het weer moet goed zijn. In regen hebben we allebei geen zin.
Maar nu zijn de sterren in één lijn en fietsen we over onze geliefde Heuvelrug en voelen we de dankbaarheid. Ik ben in het nu en ik weet dat Leen een herinnering maakt die we allemaal graag zouden hebben van onze vader. Het maakt me op mijn beurt weer blij dat ik hem die kan geven.
Overdressed
Op een ander niveau ben ik ook dankbaar dat er in Eindhoven, in het Nederlandse kantoor van Canyon, mensen zijn die dit dan weer zo goed begrijpen dat ze een fiets aan ons uitlenen. Waar Leen de benen heeft om het allemaal op eigen kracht te doen, kan ik wel een nivellerend steuntje in de rug gebruiken. Canyon heeft daarom twee Grizls ter beschikking gesteld; een mechanische en een elektrisch ondersteunde. Niet omdat het nodig is, maar om ervoor te zorgen dat we in het terrein ongeveer even hard gaan. Dan hoeft er niemand te wachten.
Leens Grizl CF 7 is perfect voor de trip. Een mechanische Shimano GRX-groep erop, zodat je zeker weet dat er geen batterij is die leeg kan staan. Ideaal voor meerdaagse tochten. Je kunt op diverse plekken bagage aan de fiets hangen, maar zo lang gaan we nu ook weer niet op pad. Je kunt er banden in monteren tot 54 mm. Met deze fiets kun je alles doen wat je in de wereld maar aan gravel kunt vinden. En dat voor maar net iets meer dan 2.700 euro, het lijkt niet meer van deze tijd.
Dat geldt nog sterker voor het ‘monster’ dat ik in bruikleen krijg. Ik voel me aan alle kanten overdressed voor het feest. Mijn Grizl: Onfly CF Trail is uitgerust met alle toeters en bellen. Naast een motorondersteuning van Bosch heb ik een verende voorvork en een dropperpost ter beschikking. Schakelen doe ik volelektrisch met SRAM Eagle XO AXS spul en hij ziet er ook nog eens kek uit. Een nadeel is dat niet alle tassen onder het zadel passen, dus dat werd even puzzelen, maar onderweg hebben we daar geen last van gehad. Ik heb gewoon Leen alle spullen laten dragen. Ook in de nacht kunnen we op pad met de lampen van Lupine die alvast op de fiets zitten. Maar het bos mogen we niet in na zonsondergang en stappen gaan we niet doen vanavond.
Heb jij RIDE Magazine al besteld?

foto: Vincent Engel
De RIDE Magazine Najaarsgids 2025 staat volop in het teken van gravelfietsen, want het najaar is natuurlijk de ideale periode om te gaan gravelen. Zo lees je de volledige reportage over gravelen door Nederland tijdens de Green Divide. Daarnaast vind je in het magazine onder meer verhalen over het WK Gravel in Zuid-Limburg, de nieuwe Specialized Diverge 4 gravelfiets en de trend van steeds bredere gravelbanden. Uiteraard staan er ook enkele fraaie interviews klaar, met Pauline Ferrand-Prévot, Jonathan Milan, Pascal Eenkhoorn en veel meer!
Om te reageren moet je ingelogd zijn.