Noord-Brabant is dé mountainbike-provincie van Nederland
Door de Loonse en Drunense Duinen lopen ook twee mtb-routes

Noord-Brabant is dé mountainbike-provincie van Nederland

Fietstoerisme In heel Nederland zijn 279 mountainbike-routes te vinden. Een significant deel daarvan vind je in Noord-Brabant, want daar liggen maar liefst 57 routes. Goed voor meer dan eenvijfde van de Nederlandse mountainbikeroutes, is Noord-Brabant dus met recht dé mountainbike-provincie van Nederland.

Van de 57 routes, zijn maar liefst 56 aparte routes, terwijl de laatste de Kempenlandroute betreft; een combinatie van meerdere routes. Zou je al die 56 unieke routes achtereenvolgens rijden, dan heb je maar liefst 1.122,9 kilometer te verwerken. Een flinke rit dus.

Het zijn ook stuk voor stuk relatief lange routes, want de gemiddelde afstand van een mountainbike-route in Noord-Brabant bedraagt net iets meer dan 20 kilometer. De langste van het stel is Soerendonk, met zijn 63,8 kilometer. De kortste tref je in Helmond, waar een kinderroute van 1,2 kilometer ligt. Liefhebbers van het klimwerk kunnen het best naar Den Dungen, want die route overbrugt met 409 meter de meeste hoogtemeters.

4 Reacties
02-01-2025 16:52
Reclame voor de “bar met terras” in Den Dungen”? Even voor de opheldering. Dit is een lang en vrijwel vlak parcours. Ik woon aan het parcours. Wil je klimmen en dalen, dan ga je even verderop naar de ge-weldige zwarte route op de Drunsense Duinen. Het meer technische parcours bij Son/ Best heeft ook best veel leuke korte klimmetjes. Wel veel meer korte bochten werk… wat de snelheid er iets uithaalt… althans op de route route.
    02-01-2025 16:53
    .. op de rode route.
    02-01-2025 18:02
    Precies, dit slaat nergens op! De mtb route van Den Dungen heeft amper iets met moutainbiken te maken, eerder een gravelroute. En hoogtemeters zijn er amper. Waarschijnlijk dat Wielerflits in de war is met de Drunense duinen idd
08-01-2025 18:15
Dit is toch niet de kwaliteit van een advertorial waar de Provincie Brabant voor betaald. Beetje een afgeraffeld stukje tekst Wielerflits!

Om te reageren moet je ingelogd zijn.