Lucinda Brand spurt naar de zege in Kortrijk: “Wegervaring kwam om de hoek kijken”
foto: Cor Vos (archief)
zaterdag 30 november 2019 om 14:57

Lucinda Brand spurt naar de zege in Kortrijk: “Wegervaring kwam om de hoek kijken”

Lucinda Brand won zaterdagmiddag de eerste editie van de Urban Cross in Kortrijk door Ceylin del Carmen Alvardo voor te blijven in een sprint-a-deux. “Het sprintje bergop was lastig, maar ik kon mijn kracht goed kwijt. Er was een beetje wind op de kop, dus mijn wegervaring kwam mooi om de hoek kijken”, aldus Brand. 

De Nederlandse van Telenet-Baloise vond het mooi om het in een sprint af te maken. “Sprinten doe ik niet vaak op de weg en ook niet in het veld, dus het is mooi om eens op deze manier naar de finish te gaan. Mooi voor iedereen ook, vanwege de spanning”, gaat zij verder.

Voor Brand is het de tweede overwinning van het seizoen, nadat zij eerder de beste was in Niel. “Deze is super mooi, net als de eerste. Voor elke overwinning werk je hard, maar hier stonden veel meer toppers aan de start. Dat spreekt misschien nog iets meer aan.”


RIDE: het ideale cadeau voor de feestdagen!

De gloednieuwe RIDE Magazine Wintergids 2025 zit met 156 pagina's bomvol mooie wielerverhalen om van te genieten in de koude winter. In het blad lees je interviews met Lorena Wiebes, Tibor Del Grosso, Oscar Onley, Ide Schelling en Wilco Kelderman. Het gaat over de veldritwinter, alles over Alpe d'Huez, het nieuwste materiaal en jouw fietsplannen voor 2026. Een ideaal cadeau om weg te geven voor de feestdagen, toch? Bestel nu deze RIDE voor jezelf of voor een echte fietsfanaat.

RIDE Magazine