Etappe 7: Tomblaine - La Super Planche des Belles Filles

Datum: 08 juli 2022
Startplaats:
Tomblaine
Finishplaats:
La Super Planche des Belles Filles
Afstand: 176 kilometer
Starttijd: 13:05
Finishtijd (verwacht): 17:30

We zijn inmiddels ruim een week ver in deze Tour de France. Krijgen we nu dan eindelijk een gegarandeerde kans op een massasprint? Nee. Sterker nog: de eerste aankomst bergop staat op het menu. Het startschot zal klinken in Tomblaine. An sich niet een plek met heel veel historie of bezienswaardigheden, behalve dat de voetbalclub AS Nancy-Lorraine in het Stade Marcel Picot haar thuiswedstrijden speelt. Ze komt uit in de Ligue 2, het tweede niveau in Frankrijk. Niet heel opmerkelijk, maar de club bracht wel een van de grootste Franse stervoetballers ooit voort. Michel Platini maakte hier namelijk zijn profdebuut.

In 2021 verzorgde Tomblaine eveneens de proloog van de Tour de la Mirabelle en de start van de vijfde etappe in de Ronde van de Toekomst, gewonnen door Marijn van den Berg. Tien jaar geleden debuteerde het in de Tour de France voor een rit naar La Planche des Belles Filles. Die Vogezen-klim deed toen ook voor het eerst dienst in de Tour, die in de negen edities daarna liefst nog eens vijf keer terugkwam. De ASO komt hier dus graag. In het Nederlands heet deze berg de plank van de mooie meisjes. De legende leert ons dat de jonge meisjes uit het naastgelegen dorp hier ontsnapten aan wrede Zweedse huurlingen.

Die legende komt voort uit de zeventiende eeuw, toen de meisjes zelfmoord de voorkeur gaven boven misbruik tijdens de Dertigjarige Oorlog. Nabij de eronder gelegen meer beeldt een houten beeld de legende uit. Het past in het beeld van de passages die de Tour hier reeds deed. Tijdens iedere La Planche des Belles Filles – die ook vaak terugkomt in de Tour Alsace en de vermaarde, regionale klassieker Les Trois Ballons– ging de geletruidrager kopje onder. Het meest recente voorbeeld komt uit 2020, toen Tadej Pogačar op de voorlaatste dag de onklopbaar geachte Primož Roglič van de eerste plek stootte. Een week na het einde van de Tour zal de slotrit van de eerste Tour de France Femmes hier ook plaatsvinden.

Route

Vanuit Tomblaine zet het peloton koers naar het zuidoosten. De vroege vlucht krijgt hier ruim twee uur de tijd om weg te geraken en een geruststellende voorsprong op te bouwen. Toch is het maar de vraag of het peloton hen daartoe de ruimte geeft, want na 76,5 kilometer komen ze aan in Bruyères en dat ligt aan de voet van de Vogezen. De wegen blijven hier vervelend omhooglopen, maar pas na een kleine honderd kilometer doemt in Gérardmer de eerste klim van de dag op. Dat is de Col de Grosse Pierre. Maar met zijn 6,5 kilometer lengte aan 4,1% is dit nu niet bepaald een klim voor de grote Pieten van het pak.

Nadat de top op ruim 65 kilometer voor de streep gerond is, volgt een lange afdaling naar een heuvelachtige fase. Met de Col des Croix (3,5 kilometer aan 5,2%) is er wel maar ‘slechts’ één gecategoriseerde klim. Dat is allemaal voorspel voor de slotklim van de dag, die na 168,5 kilometer begint aan het einde van het dorpje Plancher-les-Mines. We hebben het over La Super Planche des Belles Filles. Vanaf de voet schieten de stijgingspercentages meteen naar uitschieters van 13%. De gemiddelde stijging van de eerste vijf kilometer liggen zo rond de negen procent. Het is dus zaak om meteen goed je ritme te vinden op deze klim.

Tegen het einde van de oorspronkelijke top, vlakt het een heel klein beetje af. Tussen kilometer vijf en zes van de beklimming zitten zelf twee relatief vlakke stroken. Na die laatste van de twee lag de aankomst in 2012, 2014, 2017 en 2020. Voor de editie van 2019 werd er echter nog een gravelstrook aangeplakt, waaraan de slotklim het woordje Super dankt. Ook dit jaar eindigt de rit na die gravelstrook, waardoor de slotkilometer meteen de lastigste van heel de beklimming is. Om grip op je achterwiel te houden is staand klimmen hier vrijwel onmogelijk. Dylan Teuns boekte hier in 2019 de ritzege, voor Giulio Ciccone.



Tour de France - 2022

Etappe 7: Tomblaine - La Super Planche des Belles Filles (176km)

Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES 3:58:40"
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA +00"
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA +12"
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE +14"
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS +14"
David GAUDU GROUPAMA - FDJ +19"
Romain BARDET TEAM DSM +21"
Adam YATES INEOS GRENADIERS +29"
Sepp KUSS JUMBO-VISMA +41"
Daniel Felipe MARTÍNEZ INEOS GRENADIERS +45"
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST +45"
Guillaume MARTIN COFIDIS +45"
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS +45"
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC +51"
Louis MEINTJES INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +51"
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS +1:12"
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST +1:23"
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA +1:26"
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +1:26"
Valentin MADOUAS GROUPAMA - FDJ +1:31"
Alexey LUTSENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:34"
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM +1:39"
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE +1:39"
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS +1:46"
Michael WOODS ISRAEL-PREMIER TECH +2:05"
Tony GALLOPIN TREK - SEGAFREDO +2:09"
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ +2:26"
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +2:36"
Toms SKUJIŅŠ TREK - SEGAFREDO +2:36"
Warren BARGUIL TEAM ARKEA - SAMSIC +2:47"
Pierre LATOUR TOTALENERGIES +3:13"
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES +3:19"
George BENNETT UAE TEAM EMIRATES +3:19"
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE +3:34"
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE +3:34"
Simon GESCHKE COFIDIS +3:36"
Chris FROOME ISRAEL-PREMIER TECH +3:48"
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS +3:52"
Sebastian SCHÖNBERGER B&B HOTELS-KTM +4:28"
Pierre ROLLAND B&B HOTELS-KTM +4:50"
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH +5:17"
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ +5:17"
Christopher HAMILTON TEAM DSM +5:22"
Luke DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +5:59"
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO +6:13"
Martijn TUSVELD TEAM DSM +6:17"
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +6:20"
Andrey ZEITS ASTANA QAZAQSTAN TEAM +6:20"
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM +6:25"
Maxime BOUET TEAM ARKEA - SAMSIC +6:33"
Ben O'CONNOR AG2R CITROEN TEAM +6:45"
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST +7:01"
Matej MOHORIČ BAHRAIN VICTORIOUS +7:01"
Philippe GILBERT LOTTO SOUDAL +7:32"
Silvan DILLIER ALPECIN-DECEUNINCK +7:32"
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +7:38"
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH +7:38"
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ +7:38"
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM +7:38"
Alexis VUILLERMOZ TOTALENERGIES +7:38"
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH +7:38"
Nelson OLIVEIRA MOVISTAR TEAM +7:38"
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +7:38"
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM +7:46"
Jan TRATNIK BAHRAIN VICTORIOUS +7:50"
Lukasz OWSIAN TEAM ARKEA - SAMSIC +7:50"
Mikael CHEREL AG2R CITROEN TEAM +8:17"
Nils POLITT BORA - HANSGROHE +8:17"
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK +8:22"
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS +8:25"
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +8:31"
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL +8:35"
Benjamin THOMAS COFIDIS +9:02"
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +9:02"
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +9:47"
Gregor MÜHLBERGER MOVISTAR TEAM +9:47"
Kristian SBARAGLI ALPECIN-DECEUNINCK +10:12"
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM +10:40"
Tiesj BENOOT JUMBO-VISMA +10:48"
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +10:48"
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +10:48"
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM +10:48"
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST +10:48"
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES +10:48"
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +10:55"
Franck BONNAMOUR B&B HOTELS-KTM +10:55"
Oliver NAESEN AG2R CITROEN TEAM +10:55"
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS +10:55"
Geoffrey BOUCHARD AG2R CITROEN TEAM +11:02"
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA +11:02"
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +11:11"
Dmitriy GRUZDEV ASTANA QAZAQSTAN TEAM +11:41"
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +11:51"
Antoine DUCHESNE GROUPAMA - FDJ +12:41"
Amaury CAPIOT TEAM ARKEA - SAMSIC +12:47"
John DEGENKOLB TEAM DSM +12:49"
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST +12:49"
Fabio FELLINE ASTANA QAZAQSTAN TEAM +13:12"
Aleksandr RIABUSHENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +13:12"
Felix GROSSSCHARTNER BORA - HANSGROHE +13:12"
Marco HALLER BORA - HANSGROHE +13:12"
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +13:12"
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +13:12"
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +13:12"
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +13:12"
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +13:12"
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM +13:12"
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +13:12"
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +13:29"
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC +13:33"
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS +13:33"
Pierre Luc PERICHON COFIDIS +13:38"
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO +13:44"
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH +13:53"
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +13:53"
Luke ROWE INEOS GRENADIERS +14:58"
Guillaume BOIVIN ISRAEL-PREMIER TECH +15:09"
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO +15:15"
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA +15:55"
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK +15:59"
Edward PLANCKAERT ALPECIN-DECEUNINCK +15:59"
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +16:00"
Krists NEILANDS ISRAEL-PREMIER TECH +16:10"
Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ +16:18"
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK +16:18"
Peter SAGAN TOTALENERGIES +16:24"
Anthony PEREZ COFIDIS +16:28"
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +16:30"
Maciej BODNAR TOTALENERGIES +16:30"
Kamil GRADEK BAHRAIN VICTORIOUS +16:30"
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO +16:30"
Cyril LEMOINE B&B HOTELS-KTM +16:43"
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC +16:45"
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +16:47"
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL +16:52"
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +16:56"
Luka MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +16:59"
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE +16:59"
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +17:02"
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL +17:13"
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL +17:13"
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +17:13"
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL +17:15"
Victor LAFAY COFIDIS +17:20"
Amund Grøndahl JANSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +17:26"
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA +17:31"
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS +17:34"
Gianni MOSCON ASTANA QAZAQSTAN TEAM +17:38"
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM +17:59"
Anthony TURGIS TOTALENERGIES +18:08"
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO +19:36"
Alberto DAINESE TEAM DSM +20:10"
Kasper ASGREEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +22:13"
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +22:40"
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +22:40"
Nils EEKHOFF TEAM DSM +22:40"
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +22:40"
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES +22:40"
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +22:54"
Toon meerToon minder
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES 24:43:14"
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA +35"
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS +1:10"
Adam YATES INEOS GRENADIERS +1:18"
David GAUDU GROUPAMA - FDJ +1:31"
Romain BARDET TEAM DSM +1:32"
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS +1:35"
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST +1:37"
Enric MAS NICOLAU MOVISTAR TEAM +1:43"
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS +1:55"
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC +2:06"
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE +2:41"
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA +2:45"
Aurélien PARET PEINTRE AG2R CITROEN TEAM +2:46"
Guillaume MARTIN COFIDIS +2:58"
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST +3:09"
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE +3:26"
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS +3:33"
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +3:58"
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS +4:10"
Toms SKUJIŅŠ TREK - SEGAFREDO +4:17"
Alexey LUTSENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +4:45"
Tony GALLOPIN TREK - SEGAFREDO +5:13"
Valentin MADOUAS GROUPAMA - FDJ +5:42"
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE +5:51"
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE +5:53"
Louis MEINTJES INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +6:05"
Warren BARGUIL TEAM ARKEA - SAMSIC +6:06"
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES +6:28"
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH +6:43"
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM +6:48"
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS +7:12"
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA +7:25"
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ +7:47"
Michael WOODS ISRAEL-PREMIER TECH +7:52"
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM +10:59"
Benjamin THOMAS COFIDIS +11:19"
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES +11:25"
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO +11:57"
Sepp KUSS JUMBO-VISMA +12:50"
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +12:53"
Sebastian SCHÖNBERGER B&B HOTELS-KTM +13:20"
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH +13:34"
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ +13:37"
Nelson OLIVEIRA MOVISTAR TEAM +13:38"
Ben O'CONNOR AG2R CITROEN TEAM +13:57"
Philippe GILBERT LOTTO SOUDAL +14:08"
Lukasz OWSIAN TEAM ARKEA - SAMSIC +14:47"
Alexis VUILLERMOZ TOTALENERGIES +14:54"
Chris FROOME ISRAEL-PREMIER TECH +14:54"
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +15:29"
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM +15:30"
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI COFIDIS +15:30"
Tiesj BENOOT JUMBO-VISMA +15:52"
Luke DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +15:56"
Pierre LATOUR TOTALENERGIES +16:09"
George BENNETT UAE TEAM EMIRATES +16:34"
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST +17:10"
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ +18:10"
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA +18:31"
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +18:38"
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES +18:41"
Matej MOHORIČ BAHRAIN VICTORIOUS +19:29"
Rafal MAJKA UAE TEAM EMIRATES +19:30"
Simon GESCHKE COFIDIS +20:02"
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM +20:11"
Nils POLITT BORA - HANSGROHE +20:31"
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC +20:34"
Silvan DILLIER ALPECIN-DECEUNINCK +20:47"
Pierre ROLLAND B&B HOTELS-KTM +20:47"
Maxime BOUET TEAM ARKEA - SAMSIC +21:07"
John DEGENKOLB TEAM DSM +21:44"
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK +22:09"
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS +22:11"
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL +22:15"
Kristian SBARAGLI ALPECIN-DECEUNINCK +22:17"
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM +22:56"
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +22:58"
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA +23:00"
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +23:00"
Luka MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +23:10"
Felix GROSSSCHARTNER BORA - HANSGROHE +23:27"
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO +23:45"
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +24:11"
Franck BONNAMOUR B&B HOTELS-KTM +24:31"
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +24:36"
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS +24:45"
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +24:50"
Oliver NAESEN AG2R CITROEN TEAM +24:52"
Ruben Antonio ALMEIDA GUERREIRO EF EDUCATION - EASYPOST +25:06"
Cyril LEMOINE B&B HOTELS-KTM +25:37"
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM +26:00"
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +26:06"
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +26:18"
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM +26:51"
Mikael CHEREL AG2R CITROEN TEAM +26:56"
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK +27:03"
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +27:15"
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL +27:29"
Amaury CAPIOT TEAM ARKEA - SAMSIC +27:30"
Krists NEILANDS ISRAEL-PREMIER TECH +27:41"
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +28:08"
Andrey ZEITS ASTANA QAZAQSTAN TEAM +28:23"
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM +28:54"
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +29:00"
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +29:13"
Martijn TUSVELD TEAM DSM +29:42"
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL +30:02"
Christopher HAMILTON TEAM DSM +30:14"
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +30:17"
Geoffrey BOUCHARD AG2R CITROEN TEAM +30:44"
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +31:37"
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH +31:37"
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO +31:41"
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +31:55"
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +31:56"
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA +31:56"
Fabio FELLINE ASTANA QAZAQSTAN TEAM +32:19"
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +32:44"
Pierre Luc PERICHON COFIDIS +32:52"
Jan TRATNIK BAHRAIN VICTORIOUS +32:58"
Edward PLANCKAERT ALPECIN-DECEUNINCK +33:01"
Gregor MÜHLBERGER MOVISTAR TEAM +33:14"
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +33:34"
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC +33:37"
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST +33:45"
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS +33:51"
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +33:57"
Marco HALLER BORA - HANSGROHE +33:58"
Amund Grøndahl JANSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +34:19"
Peter SAGAN TOTALENERGIES +34:23"
Guillaume BOIVIN ISRAEL-PREMIER TECH +34:26"
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK +34:30"
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS +34:30"
Carlos VERONA QUINTANILLA MOVISTAR TEAM +34:41"
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH +34:45"
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +34:46"
Joseph Lloyd DOMBROWSKI ASTANA QAZAQSTAN TEAM +34:57"
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +35:22"
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST +35:53"
Antoine DUCHESNE GROUPAMA - FDJ +35:54"
Kamil GRADEK BAHRAIN VICTORIOUS +36:38"
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL +36:39"
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +37:12"
Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ +37:38"
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS +37:38"
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +38:14"
Maciej BODNAR TOTALENERGIES +38:21"
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +38:46"
Dmitriy GRUZDEV ASTANA QAZAQSTAN TEAM +39:03"
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO +39:21"
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE +39:50"
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO +40:29"
Luke ROWE INEOS GRENADIERS +40:42"
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST +41:52"
Aleksandr RIABUSHENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +42:01"
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +43:06"
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +43:30"
Alberto DAINESE TEAM DSM +44:09"
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL +45:07"
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM +45:46"
Kasper ASGREEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +46:47"
Christopher JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO +47:41"
Albert TORRES BARCELO MOVISTAR TEAM +49:05"
Anthony PEREZ COFIDIS +50:07"
Nils EEKHOFF TEAM DSM +50:12"
Victor LAFAY COFIDIS +50:35"
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES +1:03:23"
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +1:03:43"
Gianni MOSCON ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:06:25"
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +1:07:09"
Anthony TURGIS TOTALENERGIES +1:17:07"
Toon meerToon minder
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 203
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 140
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES 108
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK 89
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA 87
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST 86
Peter SAGAN TOTALENERGIES 86
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH 67
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 60
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO 60
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 50
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA 46
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL 45
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES 41
David GAUDU GROUPAMA - FDJ 39
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA 38
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 38
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 38
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE 38
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST 31
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 30
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS 29
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM 29
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE 27
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC 27
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 24
Alberto DAINESE TEAM DSM 24
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM 24
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 22
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS 22
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC 21
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO 21
Anthony PEREZ COFIDIS 20
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS 19
Enric MAS NICOLAU MOVISTAR TEAM 19
Romain BARDET TEAM DSM 18
Adam YATES INEOS GRENADIERS 17
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH 17
Simon GESCHKE COFIDIS 17
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS 16
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM 15
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 13
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM 13
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS 13
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS 12
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE 11
Luke DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 11
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK 11
Nils POLITT BORA - HANSGROHE 10
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO 10
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 8
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL 8
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES 8
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES 8
Benjamin THOMAS COFIDIS 7
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO 7
Sepp KUSS JUMBO-VISMA 7
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ 7
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES 7
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL 7
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 6
Pierre LATOUR TOTALENERGIES 6
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL 6
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST 6
Kasper ASGREEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 6
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST 5
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA 5
Marco HALLER BORA - HANSGROHE 5
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK 5
Guillaume MARTIN COFIDIS 4
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM 4
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL 4
Anthony TURGIS TOTALENERGIES 4
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ 3
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST 3
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE 2
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS 2
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK 2
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA 2
Maciej BODNAR TOTALENERGIES 2
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES 1
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 1
George BENNETT UAE TEAM EMIRATES -10
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES -10
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO -25
Toon meerToon minder
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST 11
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES 10
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA 8
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA 6
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE 5
Simon GESCHKE COFIDIS 4
Alexis VUILLERMOZ TOTALENERGIES 2
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 2
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS 2
David GAUDU GROUPAMA - FDJ 2
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO 1
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH 1
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS 1
George BENNETT UAE TEAM EMIRATES -1
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES -1
Toon meerToon minder
1
Julian ALAPHILIPPE DECEUNINCK - QUICK-STEP 4:39:05"
2
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE +08"
3
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA +08"
4
Jack HAIG BAHRAIN VICTORIOUS +08"
5
Wilco KELDERMAN BORA - HANSGROHE +08"
6
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES +08"
7
David GAUDU GROUPAMA - FDJ +08"
8
Sergio Andres HIGUITA GARCIA EF EDUCATION - NIPPO +08"
9
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO +08"
10
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS +08"
11
Jhoan Esteban CHAVES RUBIO TEAM BIKEEXCHANGE +08"
12
Peio BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA BAHRAIN VICTORIOUS +08"
13
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA +08"
14
Alexey LUTSENKO ASTANA - PREMIER TECH +08"
15
Enric MAS NICOLAU MOVISTAR TEAM +08"
16
Rigoberto URÁN EF EDUCATION - NIPPO +08"
17
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC +08"
18
Vincenzo NIBALI TREK - SEGAFREDO +08"
19
Kasper ASGREEN DECEUNINCK - QUICK-STEP +08"
20
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-FENIX +08"
21
Jakob FUGLSANG ASTANA - PREMIER TECH +08"
22
Richard CARAPAZ INEOS GRENADIERS 13"
23
Alex ARANBURU DEBA ASTANA - PREMIER TECH 13"
24
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 13"
25
Pierre LATOUR TOTALENERGIES 13"
26
Tiesj BENOOT TEAM DSM 16"
27
Anthony TURGIS TOTALENERGIES 28"
28
Lucas HAMILTON TEAM BIKEEXCHANGE 38"
29
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL 46"
30
Toms SKUJIŅŠ TREK - SEGAFREDO 51"
31
Guillaume BOIVIN ISRAEL START-UP NATION 51"
32
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO 54"
33
Sonny COLBRELLI BAHRAIN VICTORIOUS 54"
34
Boy VAN POPPEL INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +01:24"
35
Søren KRAGH ANDERSEN TEAM DSM +01:49"
36
Robert GESINK JUMBO-VISMA +01:49"
37
Ivan GARCIA CORTINA MOVISTAR TEAM +01:49"
38
Michael Valgren HUNDAHL EF EDUCATION - NIPPO +01:49"
39
Michael GOGL TREK - SEGAFREDO +01:49"
40
Ben O'CONNOR AG2R CITROEN TEAM +01:49"
41
Miguel Angel LOPEZ MORENO MOVISTAR TEAM +01:49"
42
Emanuel BUCHMANN BORA - HANSGROHE +01:49"
43
Sergio Luis HENAO MONTOYA TEAM SKY +01:49"
44
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA +01:49"
45
Matej MOHORIČ BAHRAIN VICTORIOUS +01:49"
46
Guillaume MARTIN COFIDIS +01:49"
47
Pierre ROLLAND B&B HOTELS P/B KTM +01:49"
48
Mattia CATTANEO DECEUNINCK - QUICK-STEP +01:49"
49
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ +01:49"
50
Christophe LAPORTE COFIDIS +01:49"
51
Mark DONOVAN TEAM DSM +01:49"
52
Joris NIEUWENHUIS TEAM DSM +01:49"
53
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION - NIPPO +01:49"
54
Nils EEKHOFF TEAM DSM +01:57"
55
Dries DEVENYNS DECEUNINCK - QUICK-STEP +02:03"
56
Ruben GUERREIRO EF EDUCATION - NIPPO +02:10"
57
Neilson POWLESS EF EDUCATION - NIPPO +02:10"
58
Oliver NAESEN AG2R CITROEN TEAM +02:16"
59
Greg VAN AVERMAET AG2R CITROEN TEAM +02:16"
60
Aurélien PARET PEINTRE AG2R CITROEN TEAM +02:16"
61
Louis MEINTJES INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +02:16"
62
Cyril BARTHE B&B HOTELS P/B KTM +02:16"
63
Quentin PACHER B&B HOTELS P/B KTM +02:16"
64
Wouter POELS BAHRAIN VICTORIOUS +02:16"
65
Richie PORTE INEOS GRENADIERS +02:16"
66
Philippe GILBERT LOTTO SOUDAL +02:16"
67
Stefan DE BOD ASTANA - PREMIER TECH +02:16"
68
Xandro MEURISSE ALPECIN-FENIX +02:16"
69
Davide FORMOLO UAE TEAM EMIRATES +02:16"
70
Hugo HOULE ASTANA - PREMIER TECH +02:16"
71
Jonas RICKAERT ALPECIN-FENIX +02:16"
72
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS +03:02"
73
Peter SAGAN BORA - HANSGROHE +03:17"
74
Luka MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE +03:17"
75
Simon Philip YATES TEAM BIKEEXCHANGE +03:17"
76
Simon GESCHKE COFIDIS +03:17"
77
Jan BAKELANTS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +03:17"
78
Anthony DELAPLACE TEAM ARKEA - SAMSIC +03:17"
79
Luke ROWE INEOS GRENADIERS +03:30"
80
Michal KWIATKOWSKI INEOS GRENADIERS +03:30"
81
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC +03:55"
82
Jonas RUTSCH EF EDUCATION - NIPPO +03:55"
83
Thomas DE GENDT LOTTO SOUDAL +04:10"
84
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS +04:10"
85
Lukas PÖSTLBERGER BORA - HANSGROHE +04:10"
86
Sean BENNETT HAGENS BERMAN AXEON +04:10"
87
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - NIPPO +04:24"
88
Christopher JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE +04:24"
89
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES +04:57"
90
Bruno ARMIRAIL GROUPAMA - FDJ +05:00"
91
Jelle WALLAYS COFIDIS +05:21"
92
Davide BALLERINI DECEUNINCK - QUICK-STEP +05:26"
93
Alejandro VALVERDE MOVISTAR TEAM +05:33"
94
Carlos BARBERO MOVISTAR TEAM +05:33"
95
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM +05:33"
96
Rui COSTA UAE TEAM EMIRATES +05:33"
97
Rafal MAJKA UAE TEAM EMIRATES +05:33"
98
Nicholas DLAMINI TEAM DIMENSION DATA +05:33"
99
Julien BERNARD TREK - SEGAFREDO +05:33"
100
Kenny ELISSONDE TREK - SEGAFREDO +05:33"
101
Anthony PEREZ COFIDIS +05:33"
102
Nacer BOUHANNI TEAM ARKEA - SAMSIC +05:33"
103
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-FENIX +05:33"
104
Ruben FERNANDEZ COFIDIS +05:33"
105
Franck BONNAMOUR B&B HOTELS P/B KTM +05:33"
106
Cyril GAUTIER B&B HOTELS P/B KTM +05:33"
107
Fabien DOUBEY TOTALENERGIES +05:33"
108
Élie GESBERT TEAM ARKEA - SAMSIC +05:33"
109
Valentin MADOUAS GROUPAMA - FDJ +05:33"
110
Cristian RODRIGUEZ MARTIN TOTALENERGIES +05:33"
111
Victor DE LA PARTE TOTALENERGIES +05:33"
112
Arnaud DEMARE GROUPAMA - FDJ +05:33"
113
Omar FRAILE MATARRANZ ASTANA - PREMIER TECH +05:33"
114
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES +05:33"
115
Tosh VAN DER SANDE LOTTO SOUDAL +05:33"
116
Miles SCOTSON GROUPAMA - FDJ +05:33"
117
Carlos VERONA QUINTANILLA MOVISTAR TEAM +05:33"
118
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS +05:33"
119
Jacopo GUARNIERI GROUPAMA - FDJ +05:33"
120
Petr VAKOČ ALPECIN-FENIX +05:33"
121
Daniel MARTIN ISRAEL START-UP NATION +05:33"
122
Jeremy CABOT TOTALENERGIES +05:33"
123
Tao GEOGHEGAN HART INEOS GRENADIERS +05:33"
124
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS +05:33"
125
Jonas KOCH INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +05:33"
126
Maximilian Richard WALSCHEID TEAM SUNWEB +06:01"
127
Daniel OSS BORA - HANSGROHE +06:07"
128
Roger KLUGE LOTTO SOUDAL +06:07"
129
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL +06:07"
130
Warren BARGUIL TEAM ARKEA - SAMSIC +06:07"
131
Tim DECLERCQ DECEUNINCK - QUICK-STEP +06:07"
132
Mark CAVENDISH DECEUNINCK - QUICK-STEP +06:07"
133
Michael MØRKØV DECEUNINCK - QUICK-STEP +06:07"
134
Luke DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE +06:31"
135
Victor CAMPENAERTS LOTTO SOUDAL +06:47"
136
Jasper DE BUYST LOTTO SOUDAL +06:57"
137
Simon CLARKE TEAM EF EDUCATION FIRST - DRAPAC P/B CANNONDALE +06:57"
138
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES +06:57"
139
Julien SIMON TOTALENERGIES +06:57"
140
Loïc VLIEGEN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +06:57"
141
Danny VAN POPPEL INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +06:57"
142
Jorge ARCAS MOVISTAR TEAM +06:57"
143
Lorenzo ROTA INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +07:00"
144
Michael SCHÄR AG2R CITROEN TEAM +07:00"
145
Nans PETERS AG2R CITROEN TEAM +07:50"
146
Dorian GODON AG2R CITROEN TEAM +07:50"
147
Maxime CHEVALIER B&B HOTELS P/B KTM +07:50"
148
Silvan DILLIER ALPECIN-FENIX +08:10"
149
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +08:49"
150
Nils POLITT BORA - HANSGROHE +08:49"
151
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE +08:49"
152
Tim MERLIER ALPECIN-FENIX +08:49"
153
Harrison SWEENY LOTTO SOUDAL +08:49"
154
Michael WOODS ISRAEL START-UP NATION +08:49"
155
Casper PEDERSEN TEAM DSM +09:19"
156
Kristian SBARAGLI ALPECIN-FENIX +09:32"
157
Jesus HERRADA COFIDIS +09:32"
158
Cees BOL TEAM DSM +09:47"
159
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM +09:52"
160
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +10:55"
161
Dmitriy GRUZDEV ASTANA - PREMIER TECH +11:05"
162
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI ASTANA - PREMIER TECH +11:05"
163
André GREIPEL ISRAEL START-UP NATION +11:16"
164
Edward THEUNS TREK - SEGAFREDO +11:16"
165
Pierre Luc PERICHON COFIDIS +11:16"
166
Marco HALLER BAHRAIN VICTORIOUS +11:21"
167
Ide SCHELLING BORA - HANSGROHE +11:52"
168
Bryan COQUARD B&B HOTELS P/B KTM +13:04"
169
Clément RUSSO TEAM ARKEA - SAMSIC +14:22"
170
Daniel MCLAY TEAM ARKEA - SAMSIC +14:22"
171
Chris FROOME ISRAEL START-UP NATION +14:37"
172
Omer GOLDSTEIN ISRAEL START-UP NATION +14:37"
173
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO +14:37"
174
Reto HOLLENSTEIN ISRAEL START-UP NATION +14:37"
175
Rick ZABEL ISRAEL START-UP NATION +16:29"
176
Tony MARTIN JUMBO-VISMA +16:29"
177
Sepp KUSS JUMBO-VISMA +16:29"
178
Mike TEUNISSEN JUMBO-VISMA +16:29"
179
Amund Grøndahl JANSEN TEAM BIKEEXCHANGE +16:29"
180
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +18:09"
181
Marc SOLER MOVISTAR TEAM +24:38"
DNF
Jasha SÜTTERLIN TEAM DSM "
DNF
Ignatas KONOVALOVAS GROUPAMA - FDJ "
DNF
Cyril LEMOINE B&B HOTELS P/B KTM "
Toon meerToon minder

Bekijk overzicht van Tour de France - 2022