Etappe 4: Dunkerque - Calais

Datum: 05 juli 2022
Startplaats:
Dunkerque
Finishplaats:
Calais
Afstand: 172 kilometer
Starttijd: 13:15
Finishtijd (verwacht): 17:25

Na een rust- en reisdag, strijkt het Tourpeloton op dinsdag 5 juli neer in Duinkerke. De stad ligt in het uiterste noordwesten van Frankrijk, tegen de grens met België. Het ligt aan de Noordzee en ze heeft na Marseille en Le Havre, de op twee na grootste haven van heel Frankrijk. De stad staat dan ook bekend om de (zware) industrie én haar verwoeste verleden. Duinkerke was in de vijftiende, zestiende en zeventiende eeuw vooral berucht vanwege de kaapvaart. De befaamde Duinkerker Kapers maakten in de geschiedenis furore; onder de Franse zeeheld Jan Baert (die er nu een standbeeld heeft) kende het hoogtijdagen. 

In die tijd bouwde de bekende vestingbouwer Vauban een Citadel en verdedigingsmuur om Duinkerke. Die historische bouwwerken werden in de eerste helft van de twintigste vrijwel helemaal van de kaart geveegd. De havenstad was namelijk zowel in de Eerste Wereldoorlog (voor de geallieerden) en de Tweede Wereldoorlog (voor de Duitsers) een zeer strategische plek. Na de capitulatie in mei 1945 bleek er vrijwel niets meer over te zijn. De vestingtoren Toren van de Leughenaer is een van de weinige overblijfselen. De stad werd opnieuw opgebouwd en door de groei van het havengebied kwam Duinkerke weer snel tot bloei. 

In het wielrennen is Duinkerke vooral bekend dankzij de Vierdaagse van Duinkerke, die bij de laatste editie in mei 2022 grappig genoeg uit zes etappes bestond. Mike Teunissen won de editie van 2019, waarna hij twee maanden later de eerste gele trui in de Tour de France veroverde. Brengt ons meteen bij het bruggetje: Duinkerke was al negentien keer eerder startplaats inLa Grande Boucle. In 2001 was de havenstad zelfs het decor voor het Grand Départ, met een openingstijdrit van 8,2 kilometer. De Fransman Christophe Moreau zorgde toen voor een Franse feestdag door de tijdrit te winnen en dus het geel aan te trekken.

Finishplaats Calais heeft een veel minder diepgaande wielergeschiedenis, al komt Félix Goethals wel uit deze regio. Hij was een van de betere coureurs na de Eerste Wereldoorlog en – toeval of niet – de Fransman won drie keer de Tour-etappe Metz-Duinkerke (in 1920, 1921 en 1923). Afstand: liefst 433 kilometer. Enfin, terug naar Calais. Dat kennen we vooral dankzij haar haven, vanwaar de meeste passagiersschepen naar de witte krijtrotsen van Dover in Groot-Brittannië vertrekken. Ook kun je hier met de auto de Eurotunnel inrijden, die je onder Het Kanaal naar Engeland brengt. Calais huisvestte twee keer een etappestart.

Route

De eerste rit in lijn op Frans grondgebied vertrekt in het noordoostelijke deel van Duinkerke, op steenworpafstand van Koksijde. De eerste dertig kilometer lopen vrijwel parallel aan de Belgische grens, tot en met de eerste beklimming van de dag. Dat is de met kasseien bezaaide Kasselberg, die in het verleden ook vaak deel uitmaakte van Gent-Wevelgem en toebehoort aan dezelfde heuvelkam als de Kemmelberg. Daarna gaat het in zuidwestelijke richting, waar het peloton tientallen kilometerslang door het Regionaal Natuurpark van de Kapen en Opaalmoerassen zal rijden. Ze passeren er ettelijke dorpjes én klimmetjes.

Want wie denkt dat deze rit vlak is, heeft het allesbehalve bij het rechte eind. Vooral ten westen van Longuenesse is het dik bezaaid met hellingen. Er liggen in een tijdsbestek van 36 kilometer liefst vier gecategoriseerde beklimmingen, al zullen ze alle vier geen angst inboezemen bij de sprinters. Daarna zet het peloton weer koers naar de Noordzeekust, waarbij ze onder andere de steengroeves van Boullonais passeren. Vlak daarna doemt de Mont de la Louve op 27 kilometer voor de streep. Na de boog van de laatste twintig kilometer buigen de renners rechtsaf, waarna het tot aan Calais langs de zee gaat.

Als de wind hier goed staat, ligt het gevaar voor waaiers altijd op de loer. Bovendien ligt op elf kilometer voor het einde nog de Cap Blanc-Nez (1,1 kilometer aan 6,5%) van vierde categorie. Wellicht kunnen de sterke sprinters hier de pure snelheidsduivels een hak zetten en hen uitschakelen voor de dagzege. Aanvallen lijkt zinloos, omdat de laatste tien kilometer in een rechte weg naar Calais gaan. Alleen bij rugwind in de finale zou een inspanning iets kunnen opleveren. In de laatste twee kilometer liggen nog twee grote rotondes, voordat het afsprinten is op de Avenue Pierre de Coubertin ter hoogte van de Citadelle de Calais.



Tour de France - 2022

Etappe 4: Dunkerque - Calais (172km)

Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 4:01:36"
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +08"
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA +08"
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +08"
Peter SAGAN TOTALENERGIES +08"
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +08"
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE +08"
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC +08"
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +08"
Benjamin THOMAS COFIDIS +08"
Alberto DAINESE TEAM DSM +08"
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO +08"
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +08"
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +08"
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS +08"
Oliver NAESEN AG2R CITROEN TEAM +08"
Krists NEILANDS ISRAEL-PREMIER TECH +08"
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK +08"
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +08"
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE +08"
Felix GROSSSCHARTNER BORA - HANSGROHE +08"
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS +08"
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ +08"
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH +08"
Andrey ZEITS ASTANA QAZAQSTAN TEAM +08"
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES +08"
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +08"
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL +08"
Tiesj BENOOT JUMBO-VISMA +08"
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA +08"
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL +08"
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM +08"
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO +08"
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +08"
Jack HAIG BAHRAIN VICTORIOUS +08"
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES +08"
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ +08"
Gregor MÜHLBERGER MOVISTAR TEAM +08"
Amaury CAPIOT TEAM ARKEA - SAMSIC +08"
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES +08"
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL +08"
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM +08"
Luka MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +08"
Alexey LUTSENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +08"
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +08"
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC +08"
David GAUDU GROUPAMA - FDJ +08"
Romain BARDET TEAM DSM +08"
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +08"
Aurélien PARET PEINTRE AG2R CITROEN TEAM +08"
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS +08"
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM +08"
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS +08"
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH +08"
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA +08"
Sepp KUSS JUMBO-VISMA +08"
Ben O'CONNOR AG2R CITROEN TEAM +08"
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS +08"
Nelson OLIVEIRA MOVISTAR TEAM +08"
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM +08"
Toms SKUJIŅŠ TREK - SEGAFREDO +08"
Daniel OSS TOTALENERGIES +08"
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST +08"
Lukasz OWSIAN TEAM ARKEA - SAMSIC +08"
Mikael CHEREL AG2R CITROEN TEAM +08"
Enric MAS NICOLAU MOVISTAR TEAM +08"
Louis MEINTJES INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +08"
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE +08"
Guillaume MARTIN COFIDIS +08"
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE +08"
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS +08"
Tony GALLOPIN TREK - SEGAFREDO +08"
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS +08"
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC +08"
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +08"
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK +08"
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +08"
Sebastian SCHÖNBERGER B&B HOTELS-KTM +08"
Ruben Antonio ALMEIDA GUERREIRO EF EDUCATION - EASYPOST +08"
Adam YATES INEOS GRENADIERS +08"
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA +08"
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM +08"
Fabio FELLINE ASTANA QAZAQSTAN TEAM +08"
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST +08"
Silvan DILLIER ALPECIN-DECEUNINCK +08"
Warren BARGUIL TEAM ARKEA - SAMSIC +08"
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE +08"
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS +08"
Christopher HAMILTON TEAM DSM +08"
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL +08"
Valentin MADOUAS GROUPAMA - FDJ +08"
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST +08"
Chris FROOME ISRAEL-PREMIER TECH +08"
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +08"
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +08"
Geoffrey BOUCHARD AG2R CITROEN TEAM +08"
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ +08"
Alexis VUILLERMOZ TOTALENERGIES +08"
Pierre LATOUR TOTALENERGIES +08"
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL +08"
Franck BONNAMOUR B&B HOTELS-KTM +08"
Joseph Lloyd DOMBROWSKI ASTANA QAZAQSTAN TEAM +08"
John DEGENKOLB TEAM DSM +08"
Maxime BOUET TEAM ARKEA - SAMSIC +08"
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO +08"
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES +08"
George BENNETT UAE TEAM EMIRATES +08"
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM +08"
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +08"
Philippe GILBERT LOTTO SOUDAL +08"
Michael WOODS ISRAEL-PREMIER TECH +08"
Pierre ROLLAND B&B HOTELS-KTM +08"
Nils POLITT BORA - HANSGROHE +08"
Cyril LEMOINE B&B HOTELS-KTM +27"
Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ +1:08"
Edward PLANCKAERT ALPECIN-DECEUNINCK +1:20"
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS +1:26"
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI COFIDIS +1:26"
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM +1:28"
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:28"
Amund Grøndahl JANSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:33"
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:33"
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:34"
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST +1:34"
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:34"
Michael GOGL ALPECIN-DECEUNINCK +1:34"
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +2:28"
Pierre Luc PERICHON COFIDIS +2:28"
Kasper ASGREEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +3:01"
Luke DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +3:01"
Simon GESCHKE COFIDIS +3:21"
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +3:49"
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +3:52"
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +3:52"
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM +3:52"
Kamil GRADEK BAHRAIN VICTORIOUS +3:52"
Victor LAFAY COFIDIS +3:52"
Rafal MAJKA UAE TEAM EMIRATES +3:52"
Maciej BODNAR TOTALENERGIES +3:52"
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +3:52"
Dmitriy GRUZDEV ASTANA QAZAQSTAN TEAM +3:52"
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES +3:52"
Gianni MOSCON ASTANA QAZAQSTAN TEAM +3:52"
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA +3:52"
Carlos VERONA QUINTANILLA MOVISTAR TEAM +4:53"
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO +5:25"
Kristian SBARAGLI ALPECIN-DECEUNINCK +5:25"
Guillaume BOIVIN ISRAEL-PREMIER TECH +5:25"
Antoine DUCHESNE GROUPAMA - FDJ +5:25"
Marco HALLER BORA - HANSGROHE +5:25"
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK +5:25"
Martijn TUSVELD TEAM DSM +5:25"
Nils EEKHOFF TEAM DSM +5:25"
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH +5:25"
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM +5:25"
Albert TORRES BARCELO MOVISTAR TEAM +5:25"
Jan TRATNIK BAHRAIN VICTORIOUS +5:25"
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS +5:25"
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +5:25"
Aleksandr RIABUSHENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +5:25"
Matej MOHORIČ BAHRAIN VICTORIOUS +5:25"
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH +5:25"
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS +5:25"
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +5:25"
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST +5:25"
Luke ROWE INEOS GRENADIERS +5:25"
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +5:25"
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST +5:25"
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +5:25"
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +5:25"
Christopher JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO +5:25"
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO +5:25"
Alex KIRSCH TREK - SEGAFREDO +5:25"
Anthony PEREZ COFIDIS +5:25"
Anthony TURGIS TOTALENERGIES +7:01"
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +7:01"
Toon meerToon minder
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 13:02:43"
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +25"
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES +32"
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO +36"
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK +38"
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA +40"
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA +41"
Adam YATES INEOS GRENADIERS +48"
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ +48"
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS +49"
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +50"
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS +50"
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE +50"
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +55"
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE +56"
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA +57"
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL +58"
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE +1:02"
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE +1:04"
Toms SKUJIŅŠ TREK - SEGAFREDO +1:06"
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES +1:08"
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS +1:09"
Alexey LUTSENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:10"
Romain BARDET TEAM DSM +1:10"
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST +1:13"
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC +1:14"
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC +1:14"
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO +1:14"
David GAUDU GROUPAMA - FDJ +1:15"
Tiesj BENOOT JUMBO-VISMA +1:19"
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH +1:20"
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES +1:20"
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO +1:21"
Enric MAS NICOLAU MOVISTAR TEAM +1:21"
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:22"
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ +1:23"
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM +1:24"
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS +1:24"
Aurélien PARET PEINTRE AG2R CITROEN TEAM +1:25"
John DEGENKOLB TEAM DSM +1:26"
Ben O'CONNOR AG2R CITROEN TEAM +1:26"
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM +1:27"
Felix GROSSSCHARTNER BORA - HANSGROHE +1:29"
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:32"
Sepp KUSS JUMBO-VISMA +1:32"
Amaury CAPIOT TEAM ARKEA - SAMSIC +1:34"
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL +1:34"
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +1:37"
Warren BARGUIL TEAM ARKEA - SAMSIC +1:37"
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC +1:37"
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:38"
Louis MEINTJES INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:39"
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +1:41"
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:47"
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE +1:48"
Nils POLITT BORA - HANSGROHE +1:49"
Tony GALLOPIN TREK - SEGAFREDO +1:49"
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS +1:49"
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA +1:50"
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM +1:50"
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH +1:51"
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM +1:52"
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES +1:53"
Nelson OLIVEIRA MOVISTAR TEAM +1:55"
Jack HAIG BAHRAIN VICTORIOUS +1:55"
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:56"
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL +1:57"
Peter SAGAN TOTALENERGIES +1:57"
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS +1:59"
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST +1:59"
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +2:03"
Benjamin THOMAS COFIDIS +2:05"
Guillaume MARTIN COFIDIS +2:07"
Krists NEILANDS ISRAEL-PREMIER TECH +2:07"
Fabio FELLINE ASTANA QAZAQSTAN TEAM +2:13"
Maxime BOUET TEAM ARKEA - SAMSIC +2:14"
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK +2:15"
Pierre LATOUR TOTALENERGIES +2:17"
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST +2:18"
Chris FROOME ISRAEL-PREMIER TECH +2:20"
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL +2:22"
Luka MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +2:22"
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS +2:22"
Mikael CHEREL AG2R CITROEN TEAM +2:23"
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ +2:25"
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM +2:26"
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +2:26"
Philippe GILBERT LOTTO SOUDAL +2:27"
Valentin MADOUAS GROUPAMA - FDJ +2:29"
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS +2:30"
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +2:32"
Michael WOODS ISRAEL-PREMIER TECH +2:33"
Sebastian SCHÖNBERGER B&B HOTELS-KTM +2:36"
Oliver NAESEN AG2R CITROEN TEAM +2:36"
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +2:38"
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM +2:39"
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +2:42"
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM +2:45"
Cyril LEMOINE B&B HOTELS-KTM +2:46"
Alexis VUILLERMOZ TOTALENERGIES +2:47"
Andrey ZEITS ASTANA QAZAQSTAN TEAM +2:49"
George BENNETT UAE TEAM EMIRATES +2:51"
Lukasz OWSIAN TEAM ARKEA - SAMSIC +2:52"
Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ +2:54"
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +2:57"
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +2:59"
Silvan DILLIER ALPECIN-DECEUNINCK +3:02"
Amund Grøndahl JANSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +3:13"
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST +3:19"
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL +3:29"
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI COFIDIS +3:29"
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +3:35"
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +3:39"
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +3:51"
Michael GOGL ALPECIN-DECEUNINCK +4:11"
Luke DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +4:33"
Edward PLANCKAERT ALPECIN-DECEUNINCK +4:42"
Kasper ASGREEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +4:45"
Gregor MÜHLBERGER MOVISTAR TEAM +4:51"
Geoffrey BOUCHARD AG2R CITROEN TEAM +4:59"
Franck BONNAMOUR B&B HOTELS-KTM +5:01"
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA +5:01"
Christopher HAMILTON TEAM DSM +5:05"
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +5:12"
Simon GESCHKE COFIDIS +5:28"
Joseph Lloyd DOMBROWSKI ASTANA QAZAQSTAN TEAM +5:34"
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +5:34"
Gianni MOSCON ASTANA QAZAQSTAN TEAM +5:38"
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS +5:52"
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +5:57"
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM +6:02"
Maciej BODNAR TOTALENERGIES +6:02"
Pierre ROLLAND B&B HOTELS-KTM +6:22"
Nils EEKHOFF TEAM DSM +6:29"
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS +6:31"
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +6:35"
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM +6:44"
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO +6:56"
Pierre Luc PERICHON COFIDIS +6:56"
Matej MOHORIČ BAHRAIN VICTORIOUS +7:04"
Kamil GRADEK BAHRAIN VICTORIOUS +7:07"
Martijn TUSVELD TEAM DSM +7:09"
Marco HALLER BORA - HANSGROHE +7:13"
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +7:13"
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +7:14"
Daniel OSS TOTALENERGIES +7:15"
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO +7:16"
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST +7:22"
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +7:24"
Albert TORRES BARCELO MOVISTAR TEAM +7:30"
Dmitriy GRUZDEV ASTANA QAZAQSTAN TEAM +7:32"
Carlos VERONA QUINTANILLA MOVISTAR TEAM +7:33"
Aleksandr RIABUSHENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +7:44"
Guillaume BOIVIN ISRAEL-PREMIER TECH +7:47"
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK +7:54"
Luke ROWE INEOS GRENADIERS +8:12"
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +8:24"
Kristian SBARAGLI ALPECIN-DECEUNINCK +8:28"
Jan TRATNIK BAHRAIN VICTORIOUS +9:19"
Rafal MAJKA UAE TEAM EMIRATES +9:19"
Antoine DUCHESNE GROUPAMA - FDJ +9:31"
Victor LAFAY COFIDIS +9:33"
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS +9:45"
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +9:55"
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +10:51"
Anthony PEREZ COFIDIS +10:51"
Alex KIRSCH TREK - SEGAFREDO +11:33"
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH +11:34"
Alberto DAINESE TEAM DSM +12:30"
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH +12:54"
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES +14:54"
Ruben Antonio ALMEIDA GUERREIRO EF EDUCATION - EASYPOST +16:34"
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST +17:45"
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +18:00"
Christopher JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO +18:40"
Anthony TURGIS TOTALENERGIES +24:19"
Toon meerToon minder
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST 11
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 1
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO -1
Toon meerToon minder
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES 13:03:15"
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS +17"
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL +26"
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES +36"
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ +51"
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM +52"
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +1:05"
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +1:09"
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM +1:20"
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST +1:27"
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:31"
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +1:54"
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS +1:58"
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +2:00"
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +2:27"
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +3:03"
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +5:02"
Nils EEKHOFF TEAM DSM +5:57"
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO +6:24"
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +6:41"
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +6:42"
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +6:52"
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +7:52"
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +9:23"
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +10:19"
Alberto DAINESE TEAM DSM +11:58"
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +17:28"
Toon meerToon minder
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 170
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 109
Peter SAGAN TOTALENERGIES 80
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA 66
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK 66
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 60
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST 59
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL 45
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO 40
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE 38
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 30
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC 27
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 27
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 24
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM 24
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 22
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM 22
Anthony PEREZ COFIDIS 20
Alberto DAINESE TEAM DSM 18
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES 16
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS 13
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK 11
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA 9
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA 8
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 8
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL 8
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ 7
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO 7
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO 7
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES 7
Benjamin THOMAS COFIDIS 7
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL 7
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS 7
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL 6
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES 6
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS 6
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES 6
Marco HALLER BORA - HANSGROHE 5
Daniel OSS TOTALENERGIES 5
David GAUDU GROUPAMA - FDJ 4
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM 4
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL 4
Adam YATES INEOS GRENADIERS 3
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ 3
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 3
Nils POLITT BORA - HANSGROHE 3
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES 3
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK 2
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS 2
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA 2
Maciej BODNAR TOTALENERGIES 2
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS 1
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO -40
Toon meerToon minder

Bekijk overzicht van Tour de France - 2022