Etappe 2: Roskilde - Nyborg

Datum: 02 juli 2022
Startplaats:
Roskilde
Finishplaats:
Nyborg
Afstand: 199 kilometer
Starttijd: 12:15
Finishtijd (verwacht): 17:15

De start van de tweede etappe is in de bloeiende universiteitsstad Roskilde. Het Museum van de Moderne Kunsten is er te vinden, net als Museum Ragnarock. Daarin staat de rock-, pop- en jeugdcultuur centraal. Logisch ook, want jaarlijks vindt er het Roskilde Festival plaats. Dat is het grootste festival van Noord-Europa, dit jaar in de week voor de Tour-start. Headliners zijn onder meer Post Malone, Dua Lipa, Jimmy Eat World en The Strokes. 

“Roskilde is de oude vikinghoofdstad van Denemarken”, vertelt inwoner Mikkel Condé, hoofd communicatie bij Israel-Premier Tech. “In de haven vind je het Vikingschipmusuem. Je vindt er vijf schepen uit de elfde eeuw terug en ze laten er zien hoe ze in die tijd gebouwd werden. Ook de Kathedraal van Roskilde (UNESCO Werelderfgoed, red.) is een bekende toeristische attractie. Daar liggen sinds de middeleeuwen vrijwel alle Deense vorsten begraven. Roskilde heeft tevens een van de beste juniorenteams ter wereld. Veel Deense renners hebben die opleiding doorlopen, waaronder ex-wereldkampioen Mads Pedersen.”

Finishplaats Nyborg – een vestingstadje uit 1193, een deel van het kasteel staat nog – op het eiland Funen heeft dan weer een Nederlands haakje. Tijdens de Deens-Zweedse oorlog werd Nyborg ingenomen door de Zweden. Met behulp van de Nederlandse vloot werd ze weer ontzet. Aan het roer daarvan stond Michiel de Ruyter. Nu is Nyborg vooral bekend dankzij de lange brug Storebæltsbroen over de zeestraat Grote Belt, die Sjælland met Funen verbindt.

Route

Op papier is de tweede rit van deze Tour de France niet lastig, beaamt Condé. Vanuit Roskilde trekken de renners in noordwestelijke richting. Het peloton zal helemaal naar het noorden van Sjælland rijden, waar de eerste bergpunten van deze Tour te verdienen zijn. In een tijdsbestek van 22 kilometer liggen drie hellingen van de vierde categorie: d’Asnæs Indelukke, d’Hove Stræde en Kårup Strandbakke (na 84,5 kilometer). Het peloton vervolgt hun weg daarna in zuidwestelijke richting langs de zee.

Eenmaal aangekomen in Kalundborg, mogen de snelle mannen voor het eerst aan het werk tijdens de tussensprint van de dag. Dat kan tevens het startsein zijn voor een hectische en lange finale. Het parcours gaat daarna namelijk in zuidelijke richting langs de kustlijn, waar de wind bijna vijftig kilometer lang vrijspel heeft. Alsof dat nog niet genoeg is, draaien ze bij Svenstrup rechtsaf. Daar wacht de achttien kilometer lange Storebæltsbroen. Op deze brug is maar een zuchtje wind nodig om het op de kant te gooien. Na de brug volgen nog slechts drie, vrij technische kilometers tot de streep in Nyborg.

“Behoudens de renners hoopt iedereen die dag op wind”, denkt Condé. “Maar om eerlijk te zijn acht ik die kans niet groot. De grote focus ligt op de brug. Waaiers ontstaan daar op natuurlijke wijze als de wind uit het noorden komt, maar normaal gesproken komt dat in juli weinig voor. Het deel van de zuidelijke route langs de kustlijn tot aan het moment dat de renners rechtsaf slaan de Storebæltsbroen op, is veel gevaarlijker. Normaal wenst iedere Deen voor juli veel zon en wind. Maar op die ene dag, ben ik er oké mee als het waait.” 



Tour de France - 2022

Etappe 2: Roskilde - Nyborg (199km)

1
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 4:34:34"
2
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA +00"
3
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO +00"
4
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE +00"
5
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +00"
6
Peter SAGAN TOTALENERGIES +00"
7
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM +00"
8
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +00"
9
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +00"
10
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC +00"
11
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +00"
12
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS +00"
13
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL +00"
14
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO +00"
15
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +00"
16
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +00"
17
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST +00"
18
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA +00"
19
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK +00"
20
Adam YATES INEOS GRENADIERS +00"
21
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH +00"
22
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS +00"
23
Daniel OSS TOTALENERGIES +00"
24
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL +00"
25
Nils EEKHOFF TEAM DSM +00"
26
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES +00"
27
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA +00"
28
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST +00"
29
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS +00"
30
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES +00"
31
Felix GROSSSCHARTNER BORA - HANSGROHE +00"
32
Tiesj BENOOT JUMBO-VISMA +00"
33
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +00"
34
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK +00"
35
Romain BARDET TEAM DSM +00"
36
Toms SKUJIŅŠ TREK - SEGAFREDO +00"
37
Amaury CAPIOT TEAM ARKEA - SAMSIC +00"
38
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA +00"
39
Guillaume BOIVIN ISRAEL-PREMIER TECH +00"
40
Alexey LUTSENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +00"
41
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +00"
42
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK +00"
43
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +00"
44
Edward PLANCKAERT ALPECIN-DECEUNINCK +00"
45
John DEGENKOLB TEAM DSM +00"
46
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +00"
47
Luka MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +00"
48
Fabio FELLINE ASTANA QAZAQSTAN TEAM +00"
49
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +00"
50
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL +00"
51
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA +00"
52
Kasper ASGREEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +00"
53
Krists NEILANDS ISRAEL-PREMIER TECH +00"
54
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +00"
55
Amund Grøndahl JANSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +00"
56
Nils POLITT BORA - HANSGROHE +00"
57
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE +00"
58
Matej MOHORIČ BAHRAIN VICTORIOUS +00"
59
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS +00"
60
Andrey ZEITS ASTANA QAZAQSTAN TEAM +00"
61
Aurélien PARET PEINTRE AG2R CITROEN TEAM +00"
62
Maxime BOUET TEAM ARKEA - SAMSIC +00"
63
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL +00"
64
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE +00"
65
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS +00"
66
Cyril LEMOINE B&B HOTELS-KTM +00"
67
Jack HAIG BAHRAIN VICTORIOUS +00"
68
Marco HALLER BORA - HANSGROHE +00"
69
Martijn TUSVELD TEAM DSM +00"
70
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM +00"
71
Nelson OLIVEIRA MOVISTAR TEAM +00"
72
Albert TORRES BARCELO MOVISTAR TEAM +00"
73
Gregor MÜHLBERGER MOVISTAR TEAM +00"
74
Michael GOGL ALPECIN-DECEUNINCK +00"
75
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +00"
76
Warren BARGUIL TEAM ARKEA - SAMSIC +00"
77
Philippe GILBERT LOTTO SOUDAL +00"
78
Lukasz OWSIAN TEAM ARKEA - SAMSIC +00"
79
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC +00"
80
Franck BONNAMOUR B&B HOTELS-KTM +00"
81
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL +00"
82
Benjamin THOMAS COFIDIS +00"
83
Anthony PEREZ COFIDIS +00"
84
Gianni MOSCON ASTANA QAZAQSTAN TEAM +00"
85
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST +00"
86
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE +00"
87
Guillaume MARTIN COFIDIS +00"
88
Kristian SBARAGLI ALPECIN-DECEUNINCK +00"
89
Sebastian SCHÖNBERGER B&B HOTELS-KTM +00"
90
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE +00"
91
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS +00"
92
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +00"
93
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +00"
94
Louis MEINTJES INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +00"
95
Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ +00"
96
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM +00"
97
David GAUDU GROUPAMA - FDJ +00"
98
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST +00"
99
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST +00"
100
Valentin MADOUAS GROUPAMA - FDJ +00"
101
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +00"
102
Aleksandr RIABUSHENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +00"
103
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH +00"
104
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA +00"
105
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO +00"
106
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM +00"
107
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ +00"
108
Antoine DUCHESNE GROUPAMA - FDJ +00"
109
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ +00"
110
Enric MAS NICOLAU MOVISTAR TEAM +00"
111
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO +00"
112
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH +00"
113
Simon GESCHKE COFIDIS +00"
114
Luke DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +00"
115
Joseph Lloyd DOMBROWSKI ASTANA QAZAQSTAN TEAM +00"
116
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO +00"
117
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +00"
118
Tony GALLOPIN TREK - SEGAFREDO +00"
119
Pierre Luc PERICHON COFIDIS +00"
120
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +00"
121
Silvan DILLIER ALPECIN-DECEUNINCK +00"
122
Carlos VERONA QUINTANILLA MOVISTAR TEAM +00"
123
Alexis VUILLERMOZ TOTALENERGIES +00"
124
Pierre ROLLAND B&B HOTELS-KTM +00"
125
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +00"
126
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +00"
127
Sepp KUSS JUMBO-VISMA +00"
128
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +00"
129
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM +00"
130
Alex KIRSCH TREK - SEGAFREDO +00"
131
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM +00"
132
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH +00"
133
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI COFIDIS +00"
134
Dmitriy GRUZDEV ASTANA QAZAQSTAN TEAM +00"
135
Kamil GRADEK BAHRAIN VICTORIOUS +00"
136
Maciej BODNAR TOTALENERGIES +00"
137
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +00"
138
Victor LAFAY COFIDIS +00"
139
Pierre LATOUR TOTALENERGIES +00"
140
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +00"
141
Christopher HAMILTON TEAM DSM +00"
142
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +00"
143
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM +00"
144
Jan TRATNIK BAHRAIN VICTORIOUS +00"
145
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC +00"
146
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +00"
147
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +00"
148
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM +00"
149
Rafal MAJKA UAE TEAM EMIRATES +00"
150
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES +00"
151
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ +00"
152
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES +00"
153
Luke ROWE INEOS GRENADIERS +00"
154
Michael WOODS ISRAEL-PREMIER TECH +00"
155
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS +00"
156
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS +00"
157
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS +00"
158
Chris FROOME ISRAEL-PREMIER TECH +00"
159
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +00"
160
George BENNETT UAE TEAM EMIRATES +00"
161
Oliver NAESEN AG2R CITROEN TEAM +00"
162
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM +00"
163
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +00"
164
Geoffrey BOUCHARD AG2R CITROEN TEAM +00"
165
Mikael CHEREL AG2R CITROEN TEAM +00"
166
Ben O'CONNOR AG2R CITROEN TEAM +00"
167
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS +00"
168
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS +00"
169
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +00"
170
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES +8:17"
171
Christopher JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO +8:17"
172
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST +8:17"
173
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +11:04"
174
Alberto DAINESE TEAM DSM +11:04"
175
Ruben Antonio ALMEIDA GUERREIRO EF EDUCATION - EASYPOST +11:04"
176
Anthony TURGIS TOTALENERGIES +11:23"
Toon meerToon minder
1
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 4:49:50"
2
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +01"
3
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES +08"
4
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS 11"
5
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO 12"
6
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK 14"
7
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA 16"
8
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA 17"
9
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO 18"
10
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS 21"
11
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM 24"
12
Adam YATES INEOS GRENADIERS 24"
13
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ 24"
14
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS 25"
15
Jan TRATNIK BAHRAIN VICTORIOUS 26"
16
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 26"
17
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS 26"
18
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE 26"
19
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 31"
20
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE 32"
21
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL 34"
22
Benjamin THOMAS COFIDIS 35"
23
Louis MEINTJES INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 36"
24
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA 37"
25
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS 37"
26
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE 38"
27
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE 40"
28
Toms SKUJIŅŠ TREK - SEGAFREDO 42"
29
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS 43"
30
Matej MOHORIČ BAHRAIN VICTORIOUS 44"
31
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES 44"
32
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS 45"
33
Pierre Luc PERICHON COFIDIS 45"
34
Alexey LUTSENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM 46"
35
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS 46"
36
Romain BARDET TEAM DSM 46"
37
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 47"
38
Nils EEKHOFF TEAM DSM 48"
39
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH 48"
40
Martijn TUSVELD TEAM DSM 49"
41
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM 49"
42
Kasper ASGREEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 49"
43
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST 49"
44
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS 50"
45
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC 50"
46
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST 50"
47
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC 50"
48
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO 50"
49
Gianni MOSCON ASTANA QAZAQSTAN TEAM 51"
50
David GAUDU GROUPAMA - FDJ 51"
51
Nelson OLIVEIRA MOVISTAR TEAM 52"
52
Jack HAIG BAHRAIN VICTORIOUS 52"
53
Luke DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 53"
54
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 53"
55
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 53"
56
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA 53"
57
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 55"
58
Tiesj BENOOT JUMBO-VISMA 55"
59
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO 55"
60
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM 55"
61
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 55"
62
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH 56"
63
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO 56"
64
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS 56"
65
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST 56"
66
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES 56"
67
Enric MAS NICOLAU MOVISTAR TEAM 57"
68
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 58"
69
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 58"
70
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ 59"
71
Gregor MÜHLBERGER MOVISTAR TEAM +1:00"
72
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM +1:00"
73
Marco HALLER BORA - HANSGROHE +1:01"
74
Aurélien PARET PEINTRE AG2R CITROEN TEAM +1:01"
75
Amund Grøndahl JANSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:01"
76
John DEGENKOLB TEAM DSM +1:02"
77
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST +1:02"
78
Ben O'CONNOR AG2R CITROEN TEAM +1:02"
79
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM +1:03"
80
Guillaume MARTIN COFIDIS +1:04"
81
Krists NEILANDS ISRAEL-PREMIER TECH +1:04"
82
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:04"
83
Felix GROSSSCHARTNER BORA - HANSGROHE +1:05"
84
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:06"
85
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +1:07"
86
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:07"
87
Michael GOGL ALPECIN-DECEUNINCK +1:08"
88
Sepp KUSS JUMBO-VISMA +1:08"
89
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI COFIDIS +1:08"
90
Amaury CAPIOT TEAM ARKEA - SAMSIC +1:10"
91
Franck BONNAMOUR B&B HOTELS-KTM +1:10"
92
Fabio FELLINE ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:10"
93
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL +1:10"
94
Maxime BOUET TEAM ARKEA - SAMSIC +1:11"
95
Simon GESCHKE COFIDIS +1:12"
96
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +1:13"
97
Warren BARGUIL TEAM ARKEA - SAMSIC +1:13"
98
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC +1:13"
99
Pierre LATOUR TOTALENERGIES +1:14"
100
Christopher HAMILTON TEAM DSM +1:14"
101
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:14"
102
Antoine DUCHESNE GROUPAMA - FDJ +1:15"
103
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM +1:15"
104
Kamil GRADEK BAHRAIN VICTORIOUS +1:15"
105
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST +1:15"
106
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:16"
107
Chris FROOME ISRAEL-PREMIER TECH +1:17"
108
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:17"
109
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ +1:22"
110
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM +1:23"
111
Geoffrey BOUCHARD AG2R CITROEN TEAM +1:23"
112
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:23"
113
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +1:23"
114
Philippe GILBERT LOTTO SOUDAL +1:24"
115
Aleksandr RIABUSHENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:24"
116
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE +1:24"
117
Nils POLITT BORA - HANSGROHE +1:25"
118
Tony GALLOPIN TREK - SEGAFREDO +1:25"
119
Daniel OSS TOTALENERGIES +1:25"
120
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA +1:26"
121
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +1:26"
122
Valentin MADOUAS GROUPAMA - FDJ +1:26"
123
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +1:27"
124
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH +1:27"
125
Guillaume BOIVIN ISRAEL-PREMIER TECH +1:27"
126
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +1:29"
127
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:29"
128
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES +1:29"
129
Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ +1:30"
130
Michael WOODS ISRAEL-PREMIER TECH +1:30"
131
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL +1:33"
132
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +1:33"
133
Sebastian SCHÖNBERGER B&B HOTELS-KTM +1:33"
134
Dmitriy GRUZDEV ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:33"
135
Peter SAGAN TOTALENERGIES +1:33"
136
Oliver NAESEN AG2R CITROEN TEAM +1:33"
137
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK +1:34"
138
Luka MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:35"
139
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS +1:35"
140
Cyril LEMOINE B&B HOTELS-KTM +1:37"
141
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +1:39"
142
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM +1:42"
143
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +1:43"
144
Joseph Lloyd DOMBROWSKI ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:43"
145
Anthony PEREZ COFIDIS +1:43"
146
Alexis VUILLERMOZ TOTALENERGIES +1:44"
147
Rafal MAJKA UAE TEAM EMIRATES +1:44"
148
Carlos VERONA QUINTANILLA MOVISTAR TEAM +1:45"
149
Andrey ZEITS ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:46"
150
George BENNETT UAE TEAM EMIRATES +1:48"
151
Lukasz OWSIAN TEAM ARKEA - SAMSIC +1:49"
152
Albert TORRES BARCELO MOVISTAR TEAM +1:49"
153
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK +1:51"
154
Maciej BODNAR TOTALENERGIES +1:54"
155
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL +1:58"
156
Edward PLANCKAERT ALPECIN-DECEUNINCK +1:58"
157
Victor LAFAY COFIDIS +1:58"
158
Silvan DILLIER ALPECIN-DECEUNINCK +1:59"
159
Mikael CHEREL AG2R CITROEN TEAM +1:59"
160
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +2:01"
161
Kristian SBARAGLI ALPECIN-DECEUNINCK +2:08"
162
Luke ROWE INEOS GRENADIERS +2:08"
163
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +2:12"
164
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +2:23"
165
Alex KIRSCH TREK - SEGAFREDO +2:25"
166
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH +2:26"
167
Pierre ROLLAND B&B HOTELS-KTM +2:31"
168
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +2:35"
169
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL +2:42"
170
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST +8:39"
171
Christopher JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO +9:32"
172
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES +10:07"
173
Alberto DAINESE TEAM DSM +12:06"
174
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +12:19"
175
Anthony TURGIS TOTALENERGIES +12:25"
176
Ruben Antonio ALMEIDA GUERREIRO EF EDUCATION - EASYPOST +12:43"
Toon meerToon minder
1
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 60
2
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 59
3
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO 30
4
Peter SAGAN TOTALENERGIES 25
5
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 22
6
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST 22
7
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 20
8
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM 20
9
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL 19
10
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE 18
11
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK 16
12
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES 15
13
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS 13
14
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK 11
15
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA 10
16
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 10
17
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA 9
18
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA 8
19
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM 8
20
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO 7
21
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ 7
22
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS 7
23
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 7
24
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC 7
25
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS 6
26
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES 6
27
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 6
28
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM 4
29
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO 4
30
David GAUDU GROUPAMA - FDJ 4
31
Adam YATES INEOS GRENADIERS 3
32
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ 3
33
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS 1
Toon meerToon minder
1
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST 3
Toon meerToon minder
1
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES 4:49:58"
2
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS 17"
3
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL 26"
4
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES 36"
5
Nils EEKHOFF TEAM DSM 40"
6
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM 41"
7
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS 42"
8
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 45"
9
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO 47"
10
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST 48"
11
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ 51"
12
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM 52"
13
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 58"
14
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES 59"
15
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +1:05"
16
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:08"
17
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +1:15"
18
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +1:18"
19
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +1:19"
20
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +1:21"
21
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +1:25"
22
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +1:31"
23
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +1:35"
24
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +2:15"
25
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +2:27"
26
Alberto DAINESE TEAM DSM +11:58"
27
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +12:11"
Toon meerToon minder

Bekijk overzicht van Tour de France - 2022