Etappe 1: Kopenhagen - Kopenhagen

Datum: 01 juli 2022
Startplaats:
Kopenhagen
Finishplaats:
Kopenhagen
Afstand: 13 kilometer
Starttijd: 16:00
Finishtijd (verwacht): 19:10

De Ronde van Frankrijk gaat dit jaar – met twee jaar uitstel – van start in Denemarken. Hoofdstad Kopenhagen huisvest het Grand Départ, waar een individuele tijdrit van dertien kilometer is uitgezet. De stad kent een rijke geschiedenis en werd rond het jaar 1000 gesticht als Købmandshavn, vrij vertaald naar het Nederlands betekent dat Koopmanshaven. Een echte havenstad is Kopenhagen al een tijdje niet meer. Wel staat ze bekend als fietsstad én het heeft een stedenband met Parijs. Liefde op het tweede gezicht. Bekende, actieve renners die in hier geboren zijn, zijn Mikkel Bjerg, Alexander Kamp en Casper Pedersen.

Ook op het gebied van evenementen en sport is de Deense hoofdstad een bekend decor. We blijven voor nu even bij het wielrennen, want in Kopenhagen werden ook vijf WK’s georganiseerd. Vier daarvan vonden allemaal plaats in de eerste dertig jaar: de Italiaan Learco Guerra (1931), Eloi Meulenberg (1937) en twee keer Rik Van Steenbergen (1949 en 1956) pikten er in die jaren de regenboogtrui op. Mark Cavendish was in 2011 de laatste WK-winnaar in Kopenhagen. De Brit is sinds afgelopen jaar ook mede-recordhouder wat betreft Tourritzeges (34), dat hij deelt met Eddy Merckx. Komend jaar kan Cav mogelijk nog een rit winnen.

Om meer te weten te komen over de stad en het parcours, bellen we met Johnny Poulsen. Hij is voorzitter van de Kolding Bicycle Club (waar Kasper Asgreen zijn eerste stapjes in het wielrennen zette) en hij zetelt in het organiserend comité van het Grand Départ. “Dit is goed voor het Deense wielrennen, zeker na de tweede plek van Jonas Vingegaard vorig jaar. Dankzij hem, maar ook jongens als Kasper Asgreen en Mads Pedersen, stijgt de interesse in wielrennen enorm in Denemarken. Onze grote uitdaging is om jonge mensen op de racefiets te krijgen. Die cijfers dalen bij alle clubs. De meesten kiezen namelijk voor de mountainbike.” 

Door middel van de Sontbrug is Kopenhagen direct bereikbaar vanuit de Zweedse stad Mälmo, aan de andere kant van de zeestraat Sont. “Onze hoofdstad is zo bijzonder vanwege de zee. Je kunt er van de uitzichten en het leven genieten. Zeker op de plek waar de tijdrit zich afspeelt, heb je veel kleine cafés en een grote diversiteit aan restaurants. Ongetwijfeld ook Nederlandse. Wil je echt culinair genieten:’s werelds beste restaurant zit in Kopenhagen. Het heet Noma en ze heeft drie Michelinsterren. Ook ‘s werelds derde beste restaurant – Geranium – huist in onze hoofdstad. Als je dus een dikke portemonnee hebt…”, grapt hij.

Route

De 13 kilometer lange tijdrit in de Deense hoofdstad is volledig vlak. Maar wie denkt dat de powerhouses hier wel even de eerste gele trui gaan oprapen, die komen bedrogen uit. “Het is technisch”, stelt Poulsen. Hij heeft gelijk: we tellen zo’n twintig haakse bochten. “Kasper Asgreen komt dus voort uit onze club. Voor een type zoals hij is, is de route niet ideaal. Of de Denen toch niet stiekem een thuisvoordeel hebben? Nee, zeker niet. Normaal zijn dit de drukste wegen van onze hoofdstad. Mogelijkheden om op je tijdritfiets het parcours op een ander tijdstip te verkennen dan de rest van de deelnemers, is er niet. Gelijke monniken, gelijke kappen.”

“Wat de tijdrit speciaal maakt, is dat de renners echt in het centrum van Kopenhagen zullen rijden. Normaal is het daar dus erg druk met verkeer, het is ook vlakbij het treinstation en de haven. De renners rijden door het Koninklijk Paleis (Amalienborg, na zo’n tien kilometer van de tijdrit, red.) en ze passeren ook het wereldberoemde standbeeld De kleine zeemeermin, naar het gelijknamige sprookje van Hans Christian Andersen. Die werd gebouwd in opdracht van brouwerij Carlsberg. Dat is ter hoogte van het Kastellet, een oude vesting nabij de haven. Grappig detail: tegenwoordig is dat het militaire hoofdkwartier van Denemarken. Ze zijn het nu aan het renoveren, hopelijk is dat op tijd klaar voor de start van de Tour de France.” 

In het slot schieten de renners ook voorbij het Koninklijk Operahuis, volgens Poulsen beroemd in heel Denemarken. Dat bevindt zich ter hoogte van het Koninklijk Paleis, aan de andere zijde van het water. Ook passages langs de Universiteit van Kopenhagen en het Parken-stadion (thuishaven van de nationale topvoetbalclub FC København en het Deense voetbalelftal) zijn inbegrepen in de route. De finish is dan weer voor het pretpark Tivoli, middenin de stad. Daarnaast zal ook de CopenHill ongetwijfeld in beeld te zien zijn. Dit is een kunstmatig aangelegde heuvel op een afvalverwerkingsbedrijf in het havengebied. Qua city marketing heeft Kopenhagen – dat geldt als veiligste fietsstad ter wereld – dat dus heel goed voor elkaar.



Tour de France - 2022

Etappe 1: Kopenhagen - Kopenhagen (13km)

1
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 15:17.76"
2
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA +05"
3
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES +07"
4
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS 10"
5
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK 13"
6
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO 15"
7
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA 15"
8
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA 16"
9
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO 17"
10
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS 20"
11
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST 21"
12
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM 23"
13
Adam YATES INEOS GRENADIERS 23"
14
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ 23"
15
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS 24"
16
Jan TRATNIK BAHRAIN VICTORIOUS 25"
17
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 25"
18
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS 25"
19
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE 25"
20
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 30"
21
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE 31"
22
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL 33"
23
Benjamin THOMAS COFIDIS 34"
24
Louis MEINTJES INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 35"
25
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA 36"
26
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS 36"
27
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE 37"
28
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE 39"
29
Toms SKUJIŅŠ TREK - SEGAFREDO 41"
30
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS 42"
31
Matej MOHORIČ BAHRAIN VICTORIOUS 43"
32
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES 43"
33
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS 44"
34
Pierre Luc PERICHON COFIDIS 44"
35
Alexey LUTSENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM 45"
36
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS 45"
37
Romain BARDET TEAM DSM 45"
38
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 46"
39
Nils EEKHOFF TEAM DSM 47"
40
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH 47"
41
Martijn TUSVELD TEAM DSM 48"
42
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM 48"
43
Kasper ASGREEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 48"
44
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST 48"
45
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS 49"
46
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC 49"
47
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST 49"
48
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC 49"
49
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO 49"
50
Gianni MOSCON ASTANA QAZAQSTAN TEAM 50"
51
David GAUDU GROUPAMA - FDJ 50"
52
Nelson OLIVEIRA MOVISTAR TEAM 51"
53
Jack HAIG BAHRAIN VICTORIOUS 51"
54
Luke DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 52"
55
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 52"
56
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 52"
57
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA 52"
58
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 54"
59
Tiesj BENOOT JUMBO-VISMA 54"
60
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO 54"
61
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM 54"
62
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 54"
63
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO 55"
63
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH 55"
65
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS 55"
66
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST 55"
67
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES 55"
68
Enric MAS NICOLAU MOVISTAR TEAM 56"
69
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 57"
70
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 57"
71
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ 58"
72
Gregor MÜHLBERGER MOVISTAR TEAM 59"
73
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM 59"
74
Marco HALLER BORA - HANSGROHE +1:00"
75
Aurélien PARET PEINTRE AG2R CITROEN TEAM +1:00"
76
Amund Grøndahl JANSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:00"
77
John DEGENKOLB TEAM DSM +1:01"
78
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST +1:01"
79
Ben O'CONNOR AG2R CITROEN TEAM +1:01"
80
Alberto DAINESE TEAM DSM +1:01"
81
Anthony TURGIS TOTALENERGIES +1:01"
82
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM +1:02"
83
Guillaume MARTIN COFIDIS +1:03"
84
Krists NEILANDS ISRAEL-PREMIER TECH +1:03"
85
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:03"
86
Felix GROSSSCHARTNER BORA - HANSGROHE +1:04"
87
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:05"
88
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +1:06"
89
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:06"
90
Michael GOGL ALPECIN-DECEUNINCK +1:07"
91
Sepp KUSS JUMBO-VISMA +1:07"
92
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI COFIDIS +1:07"
93
Amaury CAPIOT TEAM ARKEA - SAMSIC +1:09"
94
Franck BONNAMOUR B&B HOTELS-KTM +1:09"
95
Fabio FELLINE ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:09"
96
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL +1:09"
97
Maxime BOUET TEAM ARKEA - SAMSIC +1:10"
98
Simon GESCHKE COFIDIS +1:11"
99
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +1:12"
100
Warren BARGUIL TEAM ARKEA - SAMSIC +1:12"
101
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC +1:12"
102
Pierre LATOUR TOTALENERGIES +1:13"
103
Christopher HAMILTON TEAM DSM +1:13"
104
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:13"
105
Antoine DUCHESNE GROUPAMA - FDJ +1:14"
106
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM +1:14"
107
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +1:14"
108
Kamil GRADEK BAHRAIN VICTORIOUS +1:14"
109
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST +1:14"
110
Christopher JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO +1:14"
111
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:15"
112
Chris FROOME ISRAEL-PREMIER TECH +1:16"
113
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:16"
114
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ +1:21"
115
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM +1:22"
116
Geoffrey BOUCHARD AG2R CITROEN TEAM +1:22"
117
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +1:22"
118
Philippe GILBERT LOTTO SOUDAL +1:23"
119
Aleksandr RIABUSHENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:23"
120
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE +1:23"
121
Nils POLITT BORA - HANSGROHE +1:24"
122
Tony GALLOPIN TREK - SEGAFREDO +1:24"
123
Daniel OSS TOTALENERGIES +1:24"
124
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA +1:25"
125
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +1:25"
126
Valentin MADOUAS GROUPAMA - FDJ +1:25"
127
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +1:26"
128
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH +1:26"
129
Guillaume BOIVIN ISRAEL-PREMIER TECH +1:26"
130
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +1:28"
131
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:28"
132
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES +1:28"
133
Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ +1:29"
134
Michael WOODS ISRAEL-PREMIER TECH +1:29"
135
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL +1:32"
136
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +1:32"
137
Sebastian SCHÖNBERGER B&B HOTELS-KTM +1:32"
138
Dmitriy GRUZDEV ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:32"
139
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:32"
140
Peter SAGAN TOTALENERGIES +1:32"
141
Oliver NAESEN AG2R CITROEN TEAM +1:32"
142
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK +1:33"
143
Luka MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:34"
144
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS +1:34"
145
Cyril LEMOINE B&B HOTELS-KTM +1:36"
146
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +1:38"
147
Ruben Antonio ALMEIDA GUERREIRO EF EDUCATION - EASYPOST +1:38"
148
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM +1:41"
149
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +1:42"
150
Joseph Lloyd DOMBROWSKI ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:42"
151
Anthony PEREZ COFIDIS +1:42"
152
Alexis VUILLERMOZ TOTALENERGIES +1:43"
153
Rafal MAJKA UAE TEAM EMIRATES +1:43"
154
Carlos VERONA QUINTANILLA MOVISTAR TEAM +1:44"
155
Andrey ZEITS ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:45"
156
George BENNETT UAE TEAM EMIRATES +1:47"
157
Lukasz OWSIAN TEAM ARKEA - SAMSIC +1:48"
158
Albert TORRES BARCELO MOVISTAR TEAM +1:48"
159
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES +1:49"
160
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK +1:50"
161
Maciej BODNAR TOTALENERGIES +1:53"
162
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL +1:57"
163
Edward PLANCKAERT ALPECIN-DECEUNINCK +1:57"
164
Victor LAFAY COFIDIS +1:57"
165
Silvan DILLIER ALPECIN-DECEUNINCK +1:58"
166
Mikael CHEREL AG2R CITROEN TEAM +1:58"
167
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +2:00"
168
Kristian SBARAGLI ALPECIN-DECEUNINCK +2:07"
169
Luke ROWE INEOS GRENADIERS +2:07"
170
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +2:11"
171
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +2:22"
172
Alex KIRSCH TREK - SEGAFREDO +2:24"
173
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH +2:25"
174
Pierre ROLLAND B&B HOTELS-KTM +2:30"
175
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +2:34"
176
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL +2:41"
Toon meerToon minder
1
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 15:17"
2
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA +05"
3
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES +07"
4
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS 10"
5
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK 13"
6
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO 15"
7
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA 15"
8
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA 16"
9
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO 17"
10
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS 20"
11
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST 21"
12
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM 23"
13
Adam YATES INEOS GRENADIERS 23"
14
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ 23"
15
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS 24"
16
Jan TRATNIK BAHRAIN VICTORIOUS 25"
17
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 25"
18
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS 25"
19
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE 25"
20
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 30"
21
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE 31"
22
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL 33"
23
Benjamin THOMAS COFIDIS 34"
24
Louis MEINTJES INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 35"
25
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA 36"
26
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS 36"
27
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE 37"
28
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE 39"
29
Toms SKUJIŅŠ TREK - SEGAFREDO 41"
30
Maximilian Richard WALSCHEID COFIDIS 42"
31
Matej MOHORIČ BAHRAIN VICTORIOUS 43"
32
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES 43"
33
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS 44"
34
Pierre Luc PERICHON COFIDIS 44"
35
Alexey LUTSENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM 45"
36
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS 45"
37
Romain BARDET TEAM DSM 45"
38
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 46"
39
Nils EEKHOFF TEAM DSM 47"
40
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH 47"
41
Martijn TUSVELD TEAM DSM 48"
42
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM 48"
43
Kasper ASGREEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 48"
44
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST 48"
45
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS 49"
46
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC 49"
47
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST 49"
48
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC 49"
49
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO 49"
50
Gianni MOSCON ASTANA QAZAQSTAN TEAM 50"
51
David GAUDU GROUPAMA - FDJ 50"
52
Nelson OLIVEIRA MOVISTAR TEAM 51"
53
Jack HAIG BAHRAIN VICTORIOUS 51"
54
Luke DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 52"
55
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 52"
56
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 52"
57
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA 52"
58
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 54"
59
Tiesj BENOOT JUMBO-VISMA 54"
60
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO 54"
61
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM 54"
62
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 54"
63
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO 55"
64
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH 55"
65
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS 55"
66
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST 55"
67
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES 55"
68
Enric MAS NICOLAU MOVISTAR TEAM 56"
69
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 57"
70
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 57"
71
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ 58"
72
Gregor MÜHLBERGER MOVISTAR TEAM 59"
73
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM 59"
74
Marco HALLER BORA - HANSGROHE +1:00"
75
Aurélien PARET PEINTRE AG2R CITROEN TEAM +1:00"
76
Amund Grøndahl JANSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:00"
77
John DEGENKOLB TEAM DSM +1:01"
78
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST +1:01"
79
Ben O'CONNOR AG2R CITROEN TEAM +1:01"
80
Alberto DAINESE TEAM DSM +1:01"
81
Anthony TURGIS TOTALENERGIES +1:01"
82
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM +1:02"
83
Guillaume MARTIN COFIDIS +1:03"
84
Krists NEILANDS ISRAEL-PREMIER TECH +1:03"
85
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:03"
86
Felix GROSSSCHARTNER BORA - HANSGROHE +1:04"
87
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:05"
88
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +1:06"
89
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:06"
90
Michael GOGL ALPECIN-DECEUNINCK +1:07"
91
Sepp KUSS JUMBO-VISMA +1:07"
92
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI COFIDIS +1:07"
93
Amaury CAPIOT TEAM ARKEA - SAMSIC +1:09"
94
Franck BONNAMOUR B&B HOTELS-KTM +1:09"
95
Fabio FELLINE ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:09"
96
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL +1:09"
97
Maxime BOUET TEAM ARKEA - SAMSIC +1:10"
98
Simon GESCHKE COFIDIS +1:11"
99
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +1:12"
100
Warren BARGUIL TEAM ARKEA - SAMSIC +1:12"
101
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC +1:12"
102
Pierre LATOUR TOTALENERGIES +1:13"
103
Christopher HAMILTON TEAM DSM +1:13"
104
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:13"
105
Antoine DUCHESNE GROUPAMA - FDJ +1:14"
106
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM +1:14"
107
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +1:14"
108
Kamil GRADEK BAHRAIN VICTORIOUS +1:14"
109
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST +1:14"
110
Christopher JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE - JAYCO +1:14"
111
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:15"
112
Chris FROOME ISRAEL-PREMIER TECH +1:16"
113
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:16"
114
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ +1:21"
115
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM +1:22"
116
Geoffrey BOUCHARD AG2R CITROEN TEAM +1:22"
117
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +1:22"
118
Philippe GILBERT LOTTO SOUDAL +1:23"
119
Aleksandr RIABUSHENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:23"
120
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE +1:23"
121
Nils POLITT BORA - HANSGROHE +1:24"
122
Tony GALLOPIN TREK - SEGAFREDO +1:24"
123
Daniel OSS TOTALENERGIES +1:24"
124
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA +1:25"
125
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +1:25"
126
Valentin MADOUAS GROUPAMA - FDJ +1:25"
127
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +1:26"
128
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH +1:26"
129
Guillaume BOIVIN ISRAEL-PREMIER TECH +1:26"
130
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +1:28"
131
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:28"
132
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES +1:28"
133
Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ +1:29"
134
Michael WOODS ISRAEL-PREMIER TECH +1:29"
135
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL +1:32"
136
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +1:32"
137
Sebastian SCHÖNBERGER B&B HOTELS-KTM +1:32"
138
Dmitriy GRUZDEV ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:32"
139
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:32"
140
Peter SAGAN TOTALENERGIES +1:32"
141
Oliver NAESEN AG2R CITROEN TEAM +1:32"
142
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK +1:33"
143
Luka MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:34"
144
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS +1:34"
145
Cyril LEMOINE B&B HOTELS-KTM +1:36"
146
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +1:38"
147
Ruben Antonio ALMEIDA GUERREIRO EF EDUCATION - EASYPOST +1:38"
148
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM +1:41"
149
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +1:42"
150
Joseph Lloyd DOMBROWSKI ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:42"
151
Anthony PEREZ COFIDIS +1:42"
152
Alexis VUILLERMOZ TOTALENERGIES +1:43"
153
Rafal MAJKA UAE TEAM EMIRATES +1:43"
154
Carlos VERONA QUINTANILLA MOVISTAR TEAM +1:44"
155
Andrey ZEITS ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:45"
156
George BENNETT UAE TEAM EMIRATES +1:47"
157
Lukasz OWSIAN TEAM ARKEA - SAMSIC +1:48"
158
Albert TORRES BARCELO MOVISTAR TEAM +1:48"
159
Vegard Stake LAENGEN UAE TEAM EMIRATES +1:49"
160
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK +1:50"
161
Maciej BODNAR TOTALENERGIES +1:53"
162
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL +1:57"
163
Edward PLANCKAERT ALPECIN-DECEUNINCK +1:57"
164
Victor LAFAY COFIDIS +1:57"
165
Silvan DILLIER ALPECIN-DECEUNINCK +1:58"
166
Mikael CHEREL AG2R CITROEN TEAM +1:58"
167
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +2:00"
168
Kristian SBARAGLI ALPECIN-DECEUNINCK +2:07"
169
Luke ROWE INEOS GRENADIERS +2:07"
170
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +2:11"
171
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +2:22"
172
Alex KIRSCH TREK - SEGAFREDO +2:24"
173
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH +2:25"
174
Pierre ROLLAND B&B HOTELS-KTM +2:30"
175
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +2:34"
176
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL +2:41"
Toon meerToon minder
1
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 20
2
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 17
3
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES 15
4
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS 13
5
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK 11
6
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO 10
7
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA 9
8
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA 8
9
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO 7
10
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS 6
11
Magnus Cort NIELSEN EF EDUCATION - EASYPOST 5
12
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM 4
13
Adam YATES INEOS GRENADIERS 3
14
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ 2
15
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS 1
Toon meerToon minder
1
Tadej POGAČAR UAE TEAM EMIRATES 15:24.79"
2
Tom PIDCOCK INEOS GRENADIERS 17"
3
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL 26"
4
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES 36"
5
Nils EEKHOFF TEAM DSM 40"
6
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM 41"
7
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS 42"
8
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 45"
9
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO 47"
10
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST 48"
11
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ 51"
12
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM 52"
13
Alberto DAINESE TEAM DSM 54"
14
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 58"
15
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES 59"
16
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +1:05"
17
Kevin VERMAERKE TEAM DSM +1:07"
18
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:08"
19
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +1:15"
20
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +1:18"
21
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +1:19"
22
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +1:21"
23
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +1:25"
24
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +1:31"
25
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +1:35"
26
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +2:15"
27
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +2:27"
Toon meerToon minder

Bekijk overzicht van Tour de France - 2022