Vreselijk natuurlijk wat er in Brussel (en eerder in Parijs) is gebeurd.
Maar niet vergeten dat gebeurtenissen nooit op zich zelf staan. IS is een rechtstreeks uitvloeisel van decennia Midden Oosten beleid van westerse naties. We hebben ons eigen monster gemaakt.
Het jarenlang steunen van dictators en als het uitkwam hele foute groeperingen heeft er voor gezorgd dat er nu totale chaos in landen als Syrie, Irak e Lybie is.
En nog steeds maken onze regeringen dezelfde fout, zie het beleid richting Saoudi Arabie. Daar zit een veel enger regime als in bv Iran maar we doen er vrolijk zaken zonder maar iets te zeggen over mensenrechten.
Ik ben het met een aantal posters hierboven eens dat ook allochtonen verantwoordelijkheden hebben en dat in vergelijking met andere “nieuwkomers” de Marokkanen en andere Noord-Afrikanen veel ongemak veroorzaken. Hier ligt ook een stuk verantwoordelijkheid bij ouders en gemeenschap. Roeptoeters die oproepen tot aansluiting bij de IS er gelijk uittrappen en dan niet door de overheid maar de gemeenschap zelf. Aansluiting zoeken bij medelanders en niet zich zelf isoleren.
Tijd dat er bij iedereen (maar dan ook echt iedereen) een stuk gezond verstand komt bovendrijven.