Poels: “Goede uitslag rijden in Amstel Gold Race”
Na een uitstekend seizoensbegin heeft Wout Poels de voorbije weken wat gas teruggenomen om toe te leven naar de Amstel Gold Race. Met ereplaatsen in de Ronde van de Middellandse Zee, de Ronde van Murcia en Tirreno-Adriatico op zak, mikt de 23-jarige Limburger op een goede prestatie in de belangrijkste Nederlandse eendagskoers, zo zegt hij op de website van de Gold Race.
“Zondag 17 april wil ik er staan. Die dag heb ik in mijn agenda dik aangekruisd”, aldus Poels. “Vorig jaar heb ik goed kunnen rondkijken, veel ervaring kunnen opdoen. Dit jaar zie ik mezelf niet direct als kanshebber in de Amstel Gold Race, maar ik zal, als de mogelijkheid er is, zeker voor mijn kansen gaan. Ik hoop dan ook een goede uitslag te kunnen rijden. Ik heb er heel veel zin in.”
“Het is voor mij heel speciaal om in eigen provincie zo’n mooie wedstrijd te rijden. De Gold Race is ook één van mijn drie hoofdkoersen in het voorseizoen. Deze klassieker ligt mij. Het is echt een slopende koers waarbij uiteindelijk in de finale de twintig sterkste renners overblijven. Het is ook nooit een eendagsvlieg die op de Cauberg wint. Dat zegt genoeg over het niveau van deze koers.”