Mathieu van der Poel sluit generale repetitie NK winnend af
zondag 4 januari 2015 om 16:04

Mathieu van der Poel sluit generale repetitie NK winnend af

Mathieu van der Poel heeft zijn generale repetitie voor het NK van volgende week zondag winnend afgesloten. In de Soudal Classic Leuven kwam hij als eerste over de streep. Tom Meeusen en Kevin Pauwels bezetten de overige podiumplaatsen.

Sterke Sweeck, dipje Van der Poel
De jonge renner van BKCP-Powerplus gaf in de eerste wedstrijdhelft nochtans een mindere indruk. Van der Poel had wel zijn plaatsje in een kopgroep van vijf renners met Laurens Sweeck, Philipp Walsleben, Tom Meeusen en Kevin Pauwels veroverd, maar telkens als er versneld werd moest de jongeling terrein toegeven op de rest. Laurens Sweeck nam op die manier na enkele ronden een voorsprong van een vijftiental seconden. Even leek hij definitief stand te zullen houden, totdat Meeusen de kloof dichtte en het vooraan helemaal stilviel.

Van der Poel met sterk wedstrijdeinde
Van dat moment van windstilte maakte Mathieu van der Poel gebruik om enkele meters voorsprong te nemen. Van der Poel leek zijn dipje van de eerste koershelft te boven zijn gekomen, en liep zelfs beetje bij beetje verder uit. Uiteindelijk zou hij winnen met een verschil van bijna een halve minuut. In de strijd om de overige podiumplaatsen was het wachten op een beslissing tot in de laatste rechte lijn. Daar sprintte Meeusen Sweeck en Pauwels uit het wiel, waardoor hij toch met een goed gevoel naar het BK in Erpe-Mere kan.

Dat was niet het geval voor uittredend Belgisch kampioen Sven Nys. Hij vond naar eigen zeggen nooit het goede gevoel, en kwam pas als twaalfde over de streep. “Het was gewoon slecht, meer kan ik er niet over zeggen”, aldus Nys na de finish tegenover VIER.

Soudal Classic Leuven 2014
1. flag-nl Mathieu van der Poel (BKCP-Powerplus) in 1u03m30s
2. flag-be Tom Meeusen (Team Telenet-Fidea) op 35s
3. flag-be Kevin Pauwels (Sunweb-Napoleon Games)
4. flag-be Laurens Sweeck (Correndon-KwadrO) op 44s
5. flag-de Philipp Walsleben (BKCP-Powerplus) op 1m24s
6. flag-be Joeri Adams (Vastgoedservice-Golden Palace) op 1m40s
7. flag-be Vincent Baestaens (BKCP-Powerplus)
8. flag-nl Corné van Kessel (Team Telenet-Fidea) op 2m31s
9. flag-cz Martin Bina (Correndon-KwadrO)
10. flag-cz Radomir Simunek (Correndon-KwadrO) op 2m50s
Volledige uitslag

RIDE Magazine