Lucinda Brand looft 19-jarig talent: “Ik hoop dat ze het mij nog heel vaak lastig maakt”
Lang leek Lucinda Brand zegezeker in de Koppenbergcross, maar dat veranderde helemaal in de slotronde. Dan kwam de verrassende Célia Gery – amper 19 jaar jong – het Brand nog heel lastig maken.
“Ik ben heel diep geweest”, zegt Brand in het flashinterview. “Ik weet niet wat het is: normaal blijf ik in zo’n situatie altijd heel cool. Maar misschien wilde ik het zo voorzichtig doen dat het juist heel traag ging. Op die schuine kant en afdaling was ik even aan het prutsen, terwijl het juist de plek is waar mijn kracht lag. Dat is super zonde. Dat zijn gratis seconden die je weggeeft.”
Brand had achteraf nog enkele mooie woorden voor de piepjonge Gery. “Celia was zo sterk, ze is niet voor niets wereldkampioene bij de beloften. Ik wist dat ik met voorsprong aan de slotklim moest beginnen. Het is mooi om nieuwe talenten te zien opkomen. Ik hoop dat ze het mij nog heel vaak moeilijk gaat maken.”
Al was de ex-wereldkampioene vooral tevreden dat ze het kon afwerken. “Dat betekent veel voor mij, ik ben al een paar keer heel dichtbij geweest. Deze staat altijd met rood aangecirkeld, maar toch lukte het nooit. En het wordt er hier nooit gemakkelijker op. In het begin denk je: leuk. Maar in die laatste rondes wordt het zo zwaar.”
Om te reageren moet je ingelogd zijn.