Denuwelaere wil weer prof worden na BK-titel bij amateurs
woensdag 14 januari 2015 om 12:16

Denuwelaere wil weer prof worden na BK-titel bij amateurs

Jan Denuwelaere verzachtte de wonde voor Vastgoedservice-Golden Palace op het Belgisch veldritkampioenschap. Wout van Aert en Rob Peeters grepen afgelopen zondag naast de titel voor profs, maar een kleine twee minuten later bracht Denuwelaere met de driekleur in de categorie voor elites zonder contract een mooie troostprijs. Dankzij die zege hoopt de West-Vlaming zijn toekomst bij de oranjehemden nieuw leven in te blazen met een profstatuut “onder speciale voorwaarden.” Bij WielerFlits doet Denuwelaere zijn verhaal.

Als Jan Denuwelaere vooraan in het crosspeloton opduikt, dan weet je dat er in elk geval geen gebrek aan spektakel zal zijn. Hij kwam een eerste keer in de schijnwerpers in 2011, toen hij na een sprint met Zdenek Stybar al vallend over de streep kwam en zo de vierde manche van de Bpost Bank Trofee in Essen op zijn naam schreef. De resultaten bleven daarna uit en Denuwelaere besloot eind 2013 zelfs een punt achter zijn carrière te zetten. Maar het Vastgoedservice-Golden Palace Team van onder meer Wout van Aert wilde het talent van Denuwelaere niet verloren laten gaan. De renner ging op het aanbod van team-manager Geert Van Hoof in en begon het veldritseizoen 2014-2015 bij de oranjehemden als elite zonder contract (of semi-prof).

Maar de seizoensstart verliep niet zoals gewenst: Denuwelaere kwam op de snelle omlopen nooit in de buurt van de kop van de koers. Tot overmaat van ramp werd hij in de laatste meters van de Koppenbergcross gedubbeld door Wout van Aert en Sven Nys. De 38-jarige Nys vond dat hij gehinderd werd en gaf Denuwelaere een uitbrander van jewelste. Op die manier kwam hij plots in het middelpunt van de belangstelling te staan, maar de West-Vlaming was toen al klaar om terug te slaan. “De omlopen in die periode van het jaar liggen mij sowieso niet. Geef mij maar een zwaar en modderig parcours. Ik wist en hoopte dat, eens de regen uit de lucht zou vallen, ik er wel zou staan.”

Wat hij voorspelde, werd in december ook werkelijkheid. Het contrast met de Jan Denuwelaere van de Koppenberg kon amper groter zijn. In de Azencross van Loenhout sprintte hij vanuit het niets naar de vijfde plek en in de Ereprijs Paul Herygers te Bredene strandde de renner uit Woesten op dezelfde plaats. “Plots zag ik ook kansen voor het Belgisch kampioenschap in Erpe-Mere, dat ik bij de elite zonder contract (de categorie voor amateurs en semi-profs in België, waar er gestreden wordt voor een aparte titel, red.) zou rijden. Dankzij het trage parcours wist ik dat de titel erin zat.” Meer nog: Denuwelaere maakte zijn ambities waar en won de sprint van BKCP-renner Vincent Baestaens. Op die manier werd Denuwelaere de held van de Vastgoedservice-Golden Palace-ploeg, nadat Van Aert en Peeters in de hoogste categorie faalden.

In eerste instantie was Denuwelaere niet van plan zijn contract bij de oranjehemden te verlengen. Wél zou hij op een lager niveau en zonder druk gaan crossen, maar daar wil de West-Vlaming na zijn Belgische titel op terugkomen. “Ik denk dat ik nu zelfs een profcontract bij mijn ploeg mag ambiëren, zij het onder een aantal voorwaarden. Ik wil geen druk op mijn schouders en zelf kunnen kiezen welke wedstrijden ik rijd. De snelle crossen bij warme temperaturen wil ik bijvoorbeeld volgende winter aan mij voorbij laten gaan. We zullen zien of het team daarin mee wil. De komende weken zitten we rond de tafel.”

RIDE Magazine