Zo zag je de kasseien nog niet eerder: Wout van Aert verkent Parijs-Roubaix met speciale bril
Screenshot: Instagram Wout van Aert
dinsdag 2 december 2025 om 14:58

Zo zag je de kasseien nog niet eerder: Wout van Aert verkent Parijs-Roubaix met speciale bril

Materiaalzone Maandag werd bekend dat Wout van Aert over ruim twee weken, op 20 december, weer het veld zal induiken. In aanloop naar zijn crossrentree is er echter ook tijd voor een verkenning van Parijs-Roubaix. En het was niet zomaar een ritje over de Noord-Franse keien, want Van Aert deed dit met een bijzondere bril.

Wielerliefhebbers die nu al snakken naar de eerstvolgende editie van Parijs-Roubaix, moeten nog een kleine vijf maanden wachten op koersspektakel in de ‘Hel’, maar Wout van Aert werd vorige week al gespot op de bekende Noord-Franse kasseistroken. Zijn doel? Het testen van zijn materiaal. Zo dokkerde hij meerdere keren over Carrefour de l’Arbre, een van de cruciale vijf-sterren-stroken in de finale van de Helleklassieker.

Van Aert maakte zelf de nodige beelden van zijn verkenning van de Hel van het Noorden, met dank aan… de Oakley Meta Vanguard. Dit is een zonnebril waarmee je als renner kunt filmen, en zo vanuit het perspectief van de coureur als het ware zelf kunt meerijden.

Smart glass
Het gaat hier om een zogenoemde ‘smart glass’, die dankzij kunstmatige intelligentie real-time prestatie-inzichten kan bieden. Volgens Oakley combineert de Meta Vanguard de bekende Prizm-lenzen met nieuwe technologieën die vooral interessant zijn voor fietsers en hardlopers. De bril gebruikt onder meer kunstmatige intelligentie van Meta (moederbedrijf van onder meer Facebook en WhatsApp) om extra inzichten te geven in je sportprestaties.

Daarnaast is de bril voorzien van een 12 megapixel ultra-wide camera met een gezichtsveld van 122 graden en open-ear speakers met geavanceerde windruisonderdrukking. Dat laatste moet ervoor zorgen dat muziek of aanwijzingen goed hoorbaar blijven, zelfs bij snelheden boven de 45 kilometer per uur. De accuduur bedraagt tot negen uur.

Wielerliefhebbers die deze bril graag willen aanschaffen, moeten aardig diep in de buidel tasten. De Oakley Meta Vanguard kost namelijk tussen de 490 en 550 euro.



RIDE: het ideale cadeau voor de feestdagen!

De gloednieuwe RIDE Magazine Wintergids 2025 zit met 156 pagina's bomvol mooie wielerverhalen om van te genieten in de koude winter. In het blad lees je interviews met Lorena Wiebes, Tibor Del Grosso, Oscar Onley, Ide Schelling en Wilco Kelderman. Het gaat over de veldritwinter, alles over Alpe d'Huez, het nieuwste materiaal en jouw fietsplannen voor 2026. Een ideaal cadeau om weg te geven voor de feestdagen, toch? Bestel nu deze RIDE voor jezelf of voor een echte fietsfanaat.

RIDE Magazine
7 Reacties
02-12-2025 17:33
Geweldig, die bril. Als leek / recreatieve fietser zie je nu hoe hard Wout over natte kasseien ramt. Geweldig om te zien.
    03-12-2025 08:46
    Haast onvoorstelbaar dat dit dezelfde renner is die in de PR-editie
    van 2021, die geteisterd werd door zware regen en modder, met de daver
    op zijn lijf, al zwalpend en flirtend met te crashen, haast stilstond
    op de spekgladde kasseien en daarbij door andere daredevils die
    hier zelfs over vlamden, compleet uit het wiel gereden werd.
02-12-2025 19:41
Flink buiten adem.. ai ai ai
03-12-2025 05:04
Parijs Roubaix wordt heroïscher als we hem in december houden, althans dat idee dat krijg ik met deze beelden
03-12-2025 08:54
En deze beelden vanuit de koers volgend jaar.
03-12-2025 16:17
Morgen naar de trekpleister zalandobonnen van 100 voor 75 euro. Dan is die bril in plaats van 550 euro nog maar 425.
06-12-2025 10:30
gaaaaaaaave beelden, kunnen ze zo gebruiken tijdens live uitzendingen, scheelt in de kosten

Om te reageren moet je ingelogd zijn.