Nieuwe fietsersbrug bij Alphen aan den Rijn gaat eindelijk open in 2026
Ter illustratie - foto: Cor Vos

Nieuwe fietsersbrug bij Alphen aan den Rijn gaat eindelijk open in 2026

Fietstoerisme Na jaren van vertraging is er eindelijk duidelijkheid over de Raadsbrug over het Aarkanaal bij Alphen aan den Rijn. Vanaf zondag 31 mei 2026 kunnen fietsers en voetgangers de nieuwe brug gebruiken. De bouw lag lange tijd stil door instabiele ondergrond, maar die is inmiddels voldoende ingeklonken om verder te gaan.

Alleen aan de westzijde moet het grondlichaam nog op hoogte worden gebracht. Hiervoor worden lichte ophoogmaterialen gebruikt, om verdere zetting te voorkomen. Binnen enkele weken start de aannemer met het vervolg van de bouw. Zodra de grondlichamen klaar zijn, worden de landhoofden afgebouwd, de fietspaden aangelegd en de brugdelen op hun plek gehesen.

De Raadsbrug staat al meer dan tien jaar op de agenda. Wat begon als een investering van 4,2 miljoen euro, is inmiddels uitgegroeid tot 7,5 miljoen euro. De nieuwe fietsbrug moet vooral uitkomst bieden voor kinderen uit Aarlanderveen en Nieuwkoop die in Alphen op school zitten. Dankzij de nieuwe verbinding kunnen zij straks zo’n vijftien minuten sneller fietsen, terwijl ook recreatieve fietsers en forensen profiteren van een kortere en veiligere route.

Wethouder Relus Breeuwsma is blij met het nieuwe perspectief: “Veel fietsers, scholieren, forenzen en recreanten hebben lang uitgekeken naar de brug. Ik snap dat de vertraging vervelend was, maar wel noodzakelijk om een veilige en duurzame brug te realiseren. Vanaf eind mei fiets je vanuit Alphen zó naar Aarlanderveen, Nieuwkoop en de natuurgebieden daar (en natuurlijk andersom)”, klinkt het bij Alphens.nl.

De gemeente benadrukt dat de afronding van het project geen extra kosten met zich meebrengt.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.