Bennett krijgt Giro-kopmanschap bij LottoNL-Jumbo

Door Youri IJnsen, donderdag 28 december 2017 om 12:35

LottoNL-Jumbo speelt George Bennett uit als kopman in de Giro d’Italia. De blauwdruk voor de Italiaanse grote ronde is bovendien al klaar. Danny van Poppel moet zich in de massasprints gaan mengen, terwijl Robert Gesink voor etappezeges gaat. “Danny krijgt twee mannen mee die hem daar zo goed mogelijk ondersteunen”, vertelt sportief directeur Merijn Zeeman voor de camera van WielerFlits.

Zeeman: “Gesinks tijd als klassementsrenner zit erop, denk ik”
Opvallend genoeg is Bennett dus de kopman en niet Gesink. “Zijn tijd als klassementsrenner in de grote rondes zit erop”, denkt Zeeman. “Dat heeft met de evolutie van het wielrennen te maken. Robert is een grote kerel. Hij weegt zo maar tien tot vijftien kilo zwaarder dan de Nairo Quintana’s van deze wereld, juist door zijn lengte. Dan moet je wel ontzettend veel vermogen leveren om dag in, dag uit met de allerbeste klimmers mee te kunnen. En daarbij komt dat hij heel veel passie heeft voor de manier waarop hij nu kan koersen.”

‘Kruijswijk is de beste ronderenner in ons team’
De Nederlandse formatie trekt naar de Tour de France met Steven Kruijswijk als kopman. “Hij is de beste ronderenner in ons team”, vindt Zeeman. “We hebben heel veel verwachtingen van en heel veel vertrouwen in hem. De Tour is het hoofddoel van het jaar voor ons. Daar willen wij ook in het klassement meedoen.” Daarnaast moet Dylan Groenewegen voor sprintzeges zorgen. Hij krijgt Timo Roosen als laatste man voor zich. Ook Lars Boom gaat deel uit maken van de sprinttrein, maar hij heeft ook de ambitie om de kasseienrit te winnen. Gesink en Primož Roglič jagen daarnaast op etappezeges in de bergen en de tijdritten.

flag-nl Voorlopige selectie LottoNL-Jumbo voor flag-it Giro d’Italia
flag-nz George Bennett
flag-nl Koen Bouwman
flag-nl Jos van Emden
flag-nl Robert Gesink
flag-nl Danny van Poppel
flag-nl Antwan Tolhoek
flag-be Gijs Van Hoecke
flag-de Robert Wagner

flag-nl Voorlopige selectie LottoNL-Jumbo voor flag-fr Tour de France
flag-nl Lars Boom
flag-nl Stef Clement
flag-nl Robert Gesink
flag-nl Dylan Groenewegen
flag-nl Steven Kruijswijk
flag-si Primož Roglič
flag-nl Timo Roosen
*De laatste twee plek is waarschijnlijk voor Tom Leezer, Paul Martens of Amund Grøndahl Jansen

Bekijk de volledige video waarin Zeeman spreekt over de Giro, Van Poppels rol en de Tour.


Oakley Fietsbrillen: Profiteer van tientallen euro's voordeel

Nieuwe wieleroutfit nodig? Topdeals voor de nieuwe zomercollectie

Fietsschoenen: Vandaag besteld, morgen gratis bezorgd

Reacties Toon reacties Verberg reacties