Forum - Verkiezingen!!

Geplaats door Rhohan op woensdag 26 mei 2010 om 11:13.
Was hier al een topic over? Dan daarvoor mijn excuus. Maar het zat er in ieder geval aan te komen...
Bespreek hier alles over de komende verkiezingen
Wat gaan de wielerflitsers stemmen en wie vinden we:
[ ] Geschikt
[ ] Ongeschikt

etc etc etc.

Reacties

1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16
Geplaatst door StonedCamel op donderdag 3 maart 2011 om 15:12
@Derwin:
Tegen koopzondagen is ook nog het andere argument dat het de nekslag is voor kleine winkeliers. Dit staat hier geheel los van.

Overigens is ooit aangetoond dat 6 dagen werken en 1 dag rust de beste indeling is voor de mens, zodra hij 7 dagen gaat werken en 1 dag rust raakt hij sneller overspannen.
Ben de bron nog aan het zoeken dus pin me er niet op vast smiley
Vond dat wel een aardig onderzoekje.

Daarnaast ben ik benieuwd wat je onder 'geloof' verstaat?
Ook atheisme? humanisme?
Geloven in het niet bestaan van een God, geloven in de kracht van mensen.
Dat soort zaken.
Geplaatst door petoi op donderdag 3 maart 2011 om 15:20
Hadden we hier niet dit topic voor?
Geplaatst door Onie op donderdag 3 maart 2011 om 15:24
Rusten kan voor mij ook op een zijn een biertje drinken op het terras, of mijn boodschappen doen.

Off: Onieïsme ftw.

edit:

Quote:
o·nie·ïst de; m,v -en aanhanger vh onieïsme

o·nie·ïs·me het; o theorie volgens welke het niet mogelijk is iets te weten van God en volgens welke het niet wenselijk is om te iets weten


Met dank aan Koldo
Geplaatst door StonedCamel op donderdag 3 maart 2011 om 15:24
@petoi:
Volgens mij gaat dit over de relatie tussen 2 dingen, dus kan in beide topics lijkt me?

@Onie:
Klopt, daarom vind ik het gebruiken van de Bijbelse achtergrond van de zondag als rustdag politiek gezien niet sterk. Het argument mbt kleine winkeliers snijdt echter mijns inziens wel hout.
Geplaatst door Derwin op donderdag 3 maart 2011 om 15:35
@StonedCamel
Nekslag voor kleine winkeliers? Weegt dat op tegen de voordelen die koopzondagen met zich meebrengen? Bovendien is het geen nekslag, want kleine zelfstandigen zijn al meer dood dan levend. Het is meer een laatste zucht van een stervende soort dan dat de koopzondag eigenhandig alle kleine winkeliers het faillissement in jaagt. Ik zeg niet dat, dat een goed iets is maar de koopzondag staat los van het falen van kleine zelfstandigen. Die zijn niet meer te redden door de koopzondag af te schaffen. Tijden veranderen, we zien ook geen poppendokters en schoenpoetsers meer op straat.

(Bovendien gebruiken de CU en CDA dit niet als voornaamste argument tegen koopzondagen, althans ze kunnen wel zeggen dat ze dat doen maar het is niet zo)

Verder hoeft niemand 7 dagen te werken, ik zelf heb ook meerdere keren op zondag gewerkt maar dan was ik zaterdag en maandag vrij. Dat is gewoon vastgelegd in allerlei CAO's (en dat staat los van zondag als rustdag maar is gebaseerd op werkuren). Over wat ik van geloof vind wil ik in een ander topic wel uitgebreid vertellen, dat heb ik ook gedaan in het topic dat petoi aankaart.

Kort samengevat: Geloof is niet te toetsen en mag daarom nooit gebruikt worden om rationele beslissingen en beleid te maken. Het is immers niet gebaseerd op filosofische inzichten of goed doordachte redeneringen maar op een gegeven tekst en de verhalen die daar mee te maken hebben.
Geplaatst door petoi op donderdag 3 maart 2011 om 15:45
Wat zijn de voordelen dan van koopzondagen?

zover ik weet moet er meer salaris uit worden betaalt wordt er amper meer verkocht. (De wachtrijen bij de kassa's zijn korter?)
Geplaatst door Derwin op donderdag 3 maart 2011 om 15:47
Koopzondagen zijn niet voor elk bedrijf winstgevend natuurlijk. Maar er zijn genoeg bedrijven die gigantische winsten (kunnen) maken op toeristische hotspots. Kom op zondag maar eens in de Jumbo bij de Euroborg. De mensen staan rijendik buiten te wachten tot de deuren eindelijk open gaan (niet overdreven!). Tel uit je winst.

Nu ben ik niet per sé ontevreden over de huidige wetgeving rondom koopzondagen maar ik weet wel dat het jarenlang door Christelijke partijen is tegengehouden en pas toen er in de regering geen enkele geloofspartij meer zat (paars) werden ze toegestaan. Dat zegt toch genoeg? Je kan zoiets toch niet tegenhouden omdat je het niet wil of omdat het niet mag van een oud boek? Dat is toch te gek voor woorden als je er echt over nadenkt?
Geplaatst door StonedCamel op donderdag 3 maart 2011 om 16:21
@Derwin:
Eerste stukje heb je opzich gelijk in, alleen ik zou het doodzonde vinden als het winkelende publiek zich straks concentreert op megastores ver buiten stadscentra, dat is namelijk het uiteindelijke gevolg ervan vrees ik.

Dat van die 7 dagen werken is waar, echter waar ik wel voor vrees is dat mensen die niet op zondag willen werken niet meer kunnen kiezen voor zondag als vrije dag. Dat moet heel, heel goed bewaakt worden vind ik. Bovendien: Wat heeft het voor effect op je baankansen als je bijvoorbeeld in een winkel wilt werken maar niet op zondag wilt werken?
Dat is vooral de vrees van christelijk Nederland, en die deel ik opzich wel. Dan kan het nu in de CAO staan, maar wat is de volgende stap?

Laatste punt denk ik dat we niet eens zo heel ver van elkaar zitten. Dat conservatisme van die vreselijk lange post van mij zojuist is juist gebaseerd op filosofen en denkers, en is tevens in grote lijnen in overeenstemming met de Bijbel. Denk dat dit een prima manier is van politiek bedrijven als christen. De bewering dat christelijke politiek gebaseerd is op verhalen vind ik dan ook te kort door de bocht daar zit echt wel meer achter.

De Bijbel is misschien wat stelliger dan filosofische boeken, maar er is wel degelijk een 'gedachtengang/filosofie' uit te halen.
Geplaatst door Derwin op donderdag 3 maart 2011 om 16:30
Ik vind trouwens niet dat de CU en CDA slechte partijen zijn. In tegendeel zelfs, maar in sommige gevallen (en de koopzondag is daar het beste voorbeeld van) bepalen ze hun standpunt vooral op basis van wat ze geloven en kijken ze te weinig naar de feiten.

Daar zou een scheiding van geloof en politiek beter passen. Maar de vrees voor discriminatie (wat betreft niet willen werken op zondag) is wel gerechtvaardigd denk ik. Dat zou niet moeten kunnen, die discriminatie bedoel ik dan.
Geplaatst door petoi op donderdag 3 maart 2011 om 16:46
@Derwin dat mensen op zondag gaan kopen ipv zaterdag is geen teken van extra winst. (hooguit dat wat minder mensen uit eten gaan)

Maar ik wil best de situatie van mijn eigen werkgever tonen.
Mijn baas is eigenaar van een Spar winkel, een winkelketen die zich profileert als buurtsupermarkt hij heeft maar weinig personeel want meer heeft hij niet nodig gevolg is wel dat hij bijna onmisbaar is in zijn winkel want afgezien van hijzelf is er maar 1 of 2 personen die weten hoe alle systemen werken. Dit maakt hem bijna onmisbaar. Dus zou hij 7 dagen per week moeten werken of een dure kracht extra inhuren.

Het CDA is trouwens niet tegen de koopzondagen vanwege de zondagsrust die in de bijbel staat maar om de kleine winkeliers te steunen (middelklasse)
Geplaatst door Derwin op donderdag 3 maart 2011 om 17:12
Dan is dat heel verstandig van het CDA. Je kan in een debat ook niet zeggen dat je iets doet omdat het in de Bijbel staat, dat lijkt me logisch. De CU en de SGP zijn volgens mij wel principieel tegen.

Verder is het een kwestie van links of rechts zijn als je het hebt over de bescherming van de middenstand. Ik vind dat je winkeliers de vrijheid moet geven om te beslissen of ze open gaan of niet.
Maar partijen die mij hun wil proberen op te leggen op basis van wat zij geloven? Nee, bedankt.

(Het is overigens een achterhaalde discussie omdat de Jumbo bij ons gewoon 365 dagen per jaar open is)
Geplaatst door StonedCamel op donderdag 3 maart 2011 om 17:22
@Derwin:
Ik kan me heel goed voorstellen dat het voor een niet-christen strontvervelend is als christenen hun regels op gaan leggen omdat dat in de Bijbel staat. Dat is ook een van de redenen waarom ik CDA stem en niet SGP, die zijn wat minder stellig in het: dat is zo geen discussie mogelijk.
Realistischere politiek vind ik dat, hoewel je als christen ook moet uitkijken dat je niet teveel van dat soort zaken overboord gooit.
Geplaatst door Derwin op donderdag 3 maart 2011 om 17:26
@StonedCamel
Ik heb bij de Tweede Kamer verkiezingen ook CDA gestemd, niet doorvertellen hoorsmiley
Geplaatst door StonedCamel op donderdag 3 maart 2011 om 17:30
@Derwin:
Dat had ik niet verwacht eerlijk gezegd smiley
Geplaatst door remco2103 op zaterdag 12 maart 2011 om 10:38
Hmmm...
Gister 'aangetoond' in Pownews dat een groot deel van de D66 kiezers de foxy leest en ook gay-porno kijkt. En aangezien hier veel D66'ers zijn...
Geplaatst door gwk op maandag 23 mei 2011 om 19:19
Zoals verwacht: Kantje boord.
Geplaatst door Rhohan op maandag 23 mei 2011 om 20:37
Lol @remco2103, ik lees het nu pas, maar dr is altijd een kleine groep die het verpest voor de rest... niks geen 'groot deel' smiley
Geplaatst door Bandeman op maandag 23 mei 2011 om 21:03
Die koopzondagen is nog tot daar aan toe (al is het wel opmerkelijk dat het dan zwart zien van de fietsen voor de Appie). Nee, de rode draad: De hele optelsom van concessies die een liberale partij aan fundamentalisten doet.
Geplaatst door stoemper op maandag 23 mei 2011 om 21:25
Bandeman = Jan Mulder?

Was het helemaal eens met Kelder en Rottenberg.
Geplaatst door remco2103 op maandag 23 mei 2011 om 21:31
Hoe zien de christelijke partijen het openen van winkels in toeristische plaatsen op de zondag? Moet ook worden afgeschaft?
Geplaatst door zacht op maandag 23 mei 2011 om 21:37
Is dat een serieuze vraag over de SGP?
Geplaatst door niborzerrop op maandag 23 mei 2011 om 21:39
Ik volg de Nederlandse politiek maar oppervlakkig, maar uit de link van @gwk leid ik af dat de SGP (mogelijk) van plan is om 'mee te doen' met de regering en die zo alsnog een meerderheid te bezorgen. Dus de liberalen moeten hopen op de steun van een ultra-gelovige partij ? Nou.
Geplaatst door remco2103 op maandag 23 mei 2011 om 21:39
Ja, al weet ik het antwoord al. Exacte cijfers weet ik niet, maar dan zal NL een hoop euro's mislopen!
Geplaatst door zacht op maandag 23 mei 2011 om 22:05
De SGP is op haar website erg duidelijk, dat moet ik ze nageven.
Geplaatst door gwk op maandag 23 mei 2011 om 22:07
@niborzerrop, jep. Gelukkig voor de liberalen heeft deze ultragelovige partij deels dezelfde koers voor ogen en zal het geen probleem zijn. Maar voor deze steun zal ze wellicht wel wat terug willen, bijv. geen (extra) koopzondagen wat remco hieronder aanhaalt, of het vervroegen van de (max.) abortustermijn.
Geplaatst door niborzerrop op maandag 23 mei 2011 om 22:13
@gwk, Oké thx. Maar ik zou het onvergeeflijk vinden mocht ik VVD- of SGP-stemmer zijn. (Al kan ik me daar moeilijk in inleven smiley)
Geplaatst door slico op maandag 23 mei 2011 om 22:16
Over de abortustermijn is volgens mij de PVV ook erg duidelijk, die wilde die vervroegen naar 14 weken. Aangezien dat punt ook zeer hoog op de agenda van SGP staat, zou dat een goede tegemoetkoming voor hen zijn.
Geplaatst door stoemper op maandag 23 mei 2011 om 22:17
Maar ja, ik vind de hele discussie sowieso klinklare onzin. De taak van de Eerste Kamer is helemaal niet het kabinet opzettelijk dwarsbomen, maar gewoon het controleren van wetten. Deze hele hetze is eigenlijk te zot voor woorden.
Geplaatst door gwk op maandag 23 mei 2011 om 22:17
Waarom@niborzerrop? De kiezers van VVD/SGP denken op veel onderdelen redelijk hetzelfde. Op het momenteel belangrijkste punt (economie) zitten ze ook aardig op één lijn, dus daar zullen de meeste niet over klagen. Bij de wat 'onchristelijkere' onderwerpen zal het wel wat anders liggen (vanuit VVD gezien), maar voor wat hoort wat.
Geplaatst door niborzerrop op maandag 23 mei 2011 om 22:23
@gwk, Een liberale partij met een streng-christelijke partij, ik vind het gewoon fout. Maar ik zou het eigenlijk altijd onvergeeflijk vinden als mijn partij samenwerkt met een partij als de SGP, uit wat ik van Wiki kan afleiden.
Geplaatst door Rhohan op maandag 23 mei 2011 om 22:25
@stoemper; Politiek verhardt, net als de maatschappij. De hele discussie is in de huidige politieke strijd en verdeeldheid wel degelijk van belang.
Geplaatst door Leukefans op maandag 23 mei 2011 om 22:32
Sjonge, ik wordt er een beetje bang van als ik zie wat voor soort partijen bij jullie zo'n invloed krijgen...
Als ik het goed begrepen heb is die SGP maar een (zeer?) kleine partij, maar ze slagen er toch maar in om een sleutelrol te gaan vervullen, en ik weet dat ook de PVV officieel niet mee in de regering zit, maar toch, de (extreme) verrechtsing lijkt ook bij jullie op volle kracht ingezet en dat kan ik enkel betreuren...
Geplaatst door Rhohan op maandag 23 mei 2011 om 22:42
@Leukefans; Betreuren kan enkel achteraf. Ik ben van mening dat je combinaties en partijen de tijd kunt geven. Ben zelf D66 stemmer en vind dit kabinet vooralsnog niet bepaald overtuigend. Wat is er mis met rechts? Ik kan zoveel frustraties opnoemen van links beleid... 't Is gewoon moeilijk kiezen en ik mis toch vooral wat balans bij ons in de politiek.
Geplaatst door zacht op maandag 23 mei 2011 om 22:48
Heeft Nederland ooit een links kabinet gehad? Daar denk ik als linkse rakker toch anders over.
Geplaatst door Leukefans op maandag 23 mei 2011 om 22:56
@Rhohan
Solidariteit is een begrip dat ik erg belangrijk acht, maar waaraan ik een gebrek zie bij verschillende rechtse partijen en organisaties. Bij ons zou Bart De Wever maar wat graag aan een afbouw van onze sociale zekerheid beginnen, een strenger migratiebeleid voeren, onze minder welvarende regio's dumpen. Over het beleid of de standpunten van jullie rechtse partijen durf en kan ik me niet uitspreken, ik ken ze niet goed genoeg, maar veel van de rechtse standpunten gaan gewoon regelrecht in tegen alles waarin ik geloof.
Over de extreem-rechtse en/of populistische partijen zwijg ik dan nog, hun racistische, fundamentalistische en intolerante standpunten vind ik ronduit beangstigend.
Geplaatst door Rhohan op maandag 23 mei 2011 om 23:44
@zacht; Ik had het over links beleid. Dat hoeft niet perse via een kabinet. Ik ben sowieso niet per definitie links of rechts (woon schijnbaar in een linkse stad), maar ik vind dat solidariteit een overschat begrip is in de politiek, een kleine illusie. Er wordt meer 'misbruik' dan 'gebruik' van gemaakt en dat stoot mij weer tegen het zere been. Solidariteit begint toch bij de samenleving zelf en vind rechts best solidair in de regelgeving.
Geplaatst door Laatste man op dinsdag 24 mei 2011 om 00:57
Absurd dat een partij als de SGP nu machtig wordt in Nederland, we gaan weer 100 jaar terug op deze manier.
Geplaatst door stoemper op dinsdag 24 mei 2011 om 09:41
Quote:
@stoemper; Politiek verhardt, net als de maatschappij. De hele discussie is in de huidige politieke strijd en verdeeldheid wel degelijk van belang.


Het is zonder meer van belang, en dat is juist het grote probleem. Het zou niet van belang moeten zijn. Laat de eerste kamer zijn waarvoor hij bedoeld is.

Verder ben ik het overigens volledig eens met je laatste post.
Geplaatst door zacht op maandag 13 juni 2011 om 10:01
Feli@ Zuiderburen met de eerste verjaardag van een regeringsloos bestaan na de verkiezingen.
Geplaatst door trebilg op maandag 13 juni 2011 om 10:09
Als die vervelende N-VA zich nou is wat opener zou opstellen.
Geplaatst door Leukefans op maandag 13 juni 2011 om 10:45
Trebilg +1
Geplaatst door Onie op maandag 13 juni 2011 om 10:50
De N-VA is de Belgische PVV? Bart de Weever heb ik wel eens gezien (slimste mens smiley).
Geplaatst door achilles op maandag 13 juni 2011 om 10:50
Dank @zacht
En over de term regeringsloos valt te discusiëren, strikt gezien hebben we maar liefst 6 regeringen. smiley
Geplaatst door gwk op woensdag 28 maart 2012 om 21:30
Nieuwe verkiezingen?
Geplaatst door Onie op woensdag 28 maart 2012 om 21:35
Is dat wenselijk? De gedachte dat de SP de grootste partij zou kunnen worden is voor mij niet echt rustgevend.
Geplaatst door Sammysosa op woensdag 28 maart 2012 om 21:42
Eens met Onie. Dat zou betekenen dat zo'n beetje de helft van de 2e zou worden gevuld door mensen die er extremistische ideeen op na houden (PVV&SP). Dat maakt het land zo goed als onbestuurbaar.

Aan de andere kant, nu wordt er ook niet geregeerd, dus van achteruitgang kan haast geen sprake zijn bij nieuwe verkiezingen.
Geplaatst door gwk op woensdag 28 maart 2012 om 21:47
Wenselijk zeker niet, van mij mogen ze hun termijn wel vol maken. En ook ik zit niet op de SP te wachten...
Geplaatst door Mapsv op woensdag 28 maart 2012 om 21:58
Chill, die peilingen zonder directe verkiezingen zijn altijd zo. Naar mate de verkiezingen dichter bij komen trekt men naar het midden en het vertrouwde.

On: ik hoop dat ze blijven zitten, centrum rechts is het beste in deze tijd.
Geplaatst door Kingstown op woensdag 28 maart 2012 om 22:11
Politiek....hmzz....net als religie altijd een bron voor grote meningsverschillen.

Om heel eerlijk te zijn heb ik bij geen enkele politieke partij een rustgevende gedachte....meer en meer is het verworden tot een soort van populariteits verkiezing waarbij degene met de leukste one-liners het beste scoort.

Aangezien we een steeds grote versplintering hebben van het politieke landschap zal elke uitslag problemen geven bij het vormen van een stabiele coalitie....laat maar vallen dus. smiley
Geplaatst door zacht op woensdag 28 maart 2012 om 22:37
Mag ik vragen wat de heren extremistisch vinden aan de SP?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16